Tule osale nendel rahvaspordiüritustel

Allikas: Visit Estonia

Tule osale nendel rahvaspordiüritustel

Kes on kord rahvaspordiüritusel osalenud, teab, milline energia ja rõõm seal õhustikus tekib! Ükskõik, mis tasemel vormis oled, igaüks saab proovida ja omas tempos päeva nautida. Üksteise ergutamine ja väike võistlusmoment on kirsiks tordil. Kaardistasime kõik sprodiüritused, kuhu oled oodatud osalema või kaasa elama.

Narva Jooksusari

Ida-Viru maakond, Narva

22.05.2020 - 18.12.2021

Narva jooksusarjas saavad osa võtta kõik, kes tunnevad huvi spordi ning liikumisharrastuse vastu. Jooksusarja etapid toimuvad Narvas ja Narva-Jõesuus. Võistlused toimuvad nii nädalavahetustel kui ka argipäevadel, olenevalt etapist. Osaleda võib nii joostes (ka ajavõtuta), kepikõndi tehes kui ka kõndides. Igal etapil toimuvad lastejooksud distantsiga 300-1000m, kus iga osaleja saab finišis magusa auhinna.

Loe edasi

Tartu Linnamaraton

Üle Eesti

01.10.2021 - 02.10.2021

Tartu Linnamaraton on ainulaadne Eestis – kogu 42 pikkune maratonidistants joostakse ühel ringil, mis tähendab, et iga rajakilomeeter on ainulaande ja pakub uusi elamusi. Soovijad saavad valida ka poolmaratoni 21 km või 10 km pikkuse jooksudistantsi. 10 km raja võib läbida ka kepikõndi tehes. Noorimatele jooksusõpradele toimuvad Tartu südalinnas lastejooksud. Maratoniprogrammi kuulub ka laheda atmosfääriga meelelahutuslik Friday Night Run. Soovijad saavad maratoni läbida ka kaugosalusega ehk virtuaalselt. Rohkem infot osalemise ja registreerimise kohta on leitav kodulehelt. 

Saaremaa Kolme Päeva Jooks

Saare maakond, Kuressaare linn

15.10.2021 - 17.10.2021

Kolme päeva jooksul läbivad võistlejad kokku maratoni distantsi – 42,195 km. Esimese ja viimase päeva jooksud toimuvad Kuressaares, kus joostakse nii Roomassaare kadakate, kui kesklinna ajalooliste hoonete vahel. Linnajooksudele pakub vaheldust teisel päeval Sõrve säärel läbitav distants. Esimene Saaremaa Kolme Päeva Jooks toimus 1974. aastal. Siis olid naiste distantsid lühemad, edaspidi jooksid kõik võistlejad ühte distantsi. Nüüdseks on lisandunud võistlus ka noortele jooksjatele. Kokku on sellel rahvusvahelisel üritusel põhijooksudel võistluse lõpetanud ligi 2000 erinevat jooksjat.

Pärnu Rannajooks

Pärnu maakond, Pärnu linn

24.10.2021 - 24.10.2021

Pärnu kutsub ka sügisel! Kahe Silla Klubi hooaja lõppu tähistav Pärnu Rannajooks kutsub spordisõpru sügisesele spordipeole. Pärnu rannapiirkonda läbiv atraktiivne rada, hilissügisene lehesadu, lõbus seltskond, emotsiooniküllased hetked ning teadmine, et sügis on ilus aastaaeg on selle sündmuse märksõnadeks. Tegevust jagub kogu perele, sest oodatud on jooksjad, käijad-kepikõndijad ning igas vanuses lapsed.

Loe edasi

Neptunas Eesti Ööjooks - Talve eri - Narva Talv

Ida-Viru maakond, Narva

18.12.2021 - 18.12.2021

Enne jõuluperioodi ja enne aastavahetuse tuhinat saavad 5 km rajal Narvas liikuma ja rõõmu tundma nii 5 kui 10 km osalejad. Tulekeeled, ilutulestik, linna jõulukaunistused ja valgusmäng - kõik see pöörab tervisespordi huviliste pilgud 3 päeva enne aastavahetust just Narva.  Eesti Ööjooks on kõige erilisem jooksusündmus Baltikumis. Jooksupidu, kus esimesel kohal on alati elamus jooksust ja liikumisest, mitte tulemus. Sarja eesmärk on edendada Virumaa piirkonnas regulaarliikumist ning pakkuda selleks motiveerivaid võimalusi.   

Loe edasi

Tartu Maraton

Valga maakond, Otepää linn

20.02.2022 - 20.02.2022

Tartu Maraton on Ida-Euroopa suurim suusamaraton, mis toob igal aastal kokku tuhanded spordisõbrad. Maratonirada kulgeb kaunis Lõuna-Eestis, valida on 63 ja 31 km distantside vahel. Väliskülalised on öelnud, et siinne rada on üks huvitavamaid kogu maailmas. Tartu Maraton kuulub rahvusvahelisse Worldloppet pikamaasuusatamise sarja. Soovijad saavad maratoni läbida ka virtuaalselt ajavahemikus 8.02 - 14.03.  Täpsem info osalemise ja registreerimise kohta on leitav Tartu Maratoni kodulehelt.   

Loe edasi
Viimati muudetud: 29.09.2021