Tripadvisori Eesti muuseumide pingerida

Allikas: Seaplane Harbour

Tripadvisori Eesti muuseumide pingerida

Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat muuseumi 2016. aasta alguse seisuga. Maailma kõige tuntumasse ja kasutatumasse reisiportaali lisandub iga minut ligi 200 hinnangut ja kommentaari. Suhteliselt hiljuti avatud suurte interaktiivsete muuseumide kõrval tuletab tabel eestlastele meelde ka muuseume, mis lipulaevade kõrval on ehk pisut varju jäänud. Näiteks millal käisid viimati Tallinna Linnamuuseumis või väisasid meremuuseumi Paksus Margareetas?

9

Okupatsioonide Muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

5. ja 13. detsembril sulgeme Vabamu 2 tundi varem, kell 16.00.Jõulupühadel 24.12 ja 25.12 oleme terve päeva suletud.See on muuseum okupatsioonidest, vastupanust, taastamisest ja vabadusest. Räägime Eesti ja eestimaalaste lugu läbi meie vanaemade ja vanaisade isiklike meenutuste ja liigutavate juttude. Teekonnal läbi muuseumi on Sulle saatjaks eesti, vene, inglise, soome, saksa, prantsuse ja hispaania keelne e-giid, mis viib kaasavale ja mõtisklevale rännakule lähimineviku radadel. E-giid on kõigile piletihinna sees.  

Loe edasi
8

Tallinna Linnamuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tallinna Linnamuuseum tutvustab elavalt linna ajalugu alates 13. sajandist tänapäevani. Muuseum asub keskaegses kaupmeheelamus ning just siin saab erinevate helide, piltide, kujude ja tekstide abil selgeks, kuidas Tallinnas erinevatel aegadel elati. Põhjalikud video- ning slaidiprogrammid tutvustavad 20. sajandi pöördelisi sündmusi Tallinnas.

Loe edasi
7

Muuseum Kiek in de Kök

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Võimas keskaegne kaitsetorn Kiek in de Kök (sks. k. “kiika kööki”) on saanud oma nime legendi järgi, kuidas vahitorni sõdurid olevat armastanud ülevalt tornist all-linna köökide akendesse piiluda. Tornis asuv muuseum tutvustab Tallinna tekkelugu, arengut ning tähtsamaid sõjasündmusi 13.-18. sajandini. Keldrikorrusel korraldatakse fotonäitusi, relvakambris saab tutvuda mitmesuguste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. 6. korruse kohvikust avanevad ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale. Tornist Kiek in de Kök saavad alguse ka giidiga ekskursioonid Basionikäikudesse. 

Loe edasi
6

Muuseum Viru hotell ja KGB

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

OLI KORD HOTELL, mis sai nimeks Viru. Aasta oli 1972 ja nõukogude aja lõpuni oli jäänud veidi vähem kui 20 aastat. Välismaalastele sobiv hotell pidi sobima ka riikliku julgeoleku organile – KGB-le. See ei ole ainult lugu ühe hotelli ja KGB suhetest. Muuseum on lugude varamu kahest maailmast. Ühes, mis eksisteeris peamiselt paberil, elasid õnnelikud nõukogude inimesed külluses ja sõpruses, targa ainupartei juhtimisel, seal polnud õnnetusi ega katastroofe. Teine, päris maailm, oli oma olemuselt tunduvalt mitmekesisem ja keerulisem. Hea teada: Muuseumi külastamiseks on vajalik eelregistreerimine!

Loe edasi
5

Kumu kunstimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Kumu on  Eesti Kunstimuuseumi  peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. See on märkimisväärne rahvusvaheline tunnustus Kumu pürgimusele olla tõeliselt kaasaegne kunstimuuseum ning ruum aktiivseks vaimseks tegevuseks alates haridusprogrammidest väikelastele kuni diskussioonideni kunsti olemuse ja tähenduse üle kaasaegses maailmas. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks ka rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Hea teada: Kumu kalender

Loe edasi
4

Niguliste muuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

13. sajandil ehitatud Niguliste kirik on pühendatud kirikukunstile. Siin asuvad keskaegsed hauakivid, unikaalsed altarid ja Tallinna kuulsaim kunstiteos: fragment Bernt Notke maalist Surmatants. Lisaks on kiriku käärkambris avatud hõbedakamber, kus on väljas linna gildidele, tsunftidele ja kirikule kuulunud hõbevara. Hea teada! 2013. aasta Nigulapäeval käivitus Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud ja 1481. aastal Tallinnasse jõudnud Niguliste kiriku peaaltari retaabli ulatuslik restaureerimine, mida on võimalik ka publikul jälgida.

Loe edasi
3

Eesti Vabaõhumuuseum

Harju maakond, Haabersti linnaosa

Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti maa-arhitektuuri ja külaelu tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum. Muuseumi 14 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid 18.–20. sajandil erineva jõukuse ja tegevusalaga pered. Nagu ühes õiges külas ikka, on ka siin kirik, kõrts, koolimaja, veskid, pritsikuur, külapood, mere ääres võrgumajad. Muuseumist saad kaasa osta käsitööd, sõita hobusega või proovida talupojakõrtsis Eesti rahvustoite.  Mõnusat ajaviitmist ja tera tarkust leiab siit igal aastaajal. Tallinn Card´i omanikud saavad tasuta kasutada audiogiidi.

Loe edasi
2

Teaduskeskus AHHAA Tartus

Tartu maakond, Tartu linn

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi, kasulikke oskusi kui ka mõnusat ajaviidet. Meie keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi. Kõik näitused on üles ehitatud "käed-külge"-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Olgu selleks siis planetaarium, koolilabori, õppematerjalide loomine, põnevad tehnikaseadmed või teadusteater. Meie juures on sul võimalik pidada isegi oma sünnipäeva. Lisaks tegutseb iga päev Lõunakeskuses 4D kino. AHHAA ootab Sind! NB! Kassa suletakse tund enne sulgemist.

Loe edasi
1

Lennusadam (Eesti Meremuuseum)

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Euroopa põnevaim meremuuseum on Lennusadamas! Ajaloolistes vesilennukite angaarides on väljas igi 200 ehtsat eksponaati: allveelaev Lembit 1930datest, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, paadid ja purjekad ning paljud teised. Lennusadam on meeldejääv elamus kogu perele: ümbermaailmareis Kollasel Allveelaeval, kostüümides pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid, kino ja palju muud huvitavat! Lisaks on avatud kohvik MARU ja suurepärase valikuga mereteemaline muuseumipood. Välialal on töötav sadam, laevad ja purjekad, suurepärane mere- ja linnavaade ning laste mänguväljak.

Loe edasi
Viimati muudetud: 22.01.2018

Teema: Lääne-Eesti, Kultuur ja Ajalugu

Uudiskiri