Transgraffiti seinamaalingute festival - Mextonia

Allikas: Mextonia

Transgraffiti seinamaalingute festival - Mextonia

14.-22. juunil 2017 toimub Tallinnas ltransgraffiti seinamaalingute festival Mextonia, mille patrooniks on Eesti Vabariik 100 korralduskomitee. Festivali käigus loovad Eesti kunstnikud koostöös Mehhiko ja teiste rahvaste kunstnike ja graffiti-kunstnikega linnade avalikku ruumi monumentaalsed seinamaalingud, mis on inspireeritud Eestile olulistest kultuurisümbolitest.

Festivali eesmärk on väljendada austust ja armastust inimkonna, kultuuride mitmekesisuse ja Eesti vastu. Tunnustada ja austada Eesti ajaloolist ja kultuurilist pärandit, kujutades seinamaalingutel eestlaste ja Eesti riikluse jaoks olulisi kultuurisümboleid.

Eesti kultuurisümbolite läbivad ideede väljatöötamiseks kaasati folklorist ja TÜ vanemteadur Marju Kõivupuu. Kultuurisümbolid on inspiratsiooniks täideviivatele kunstnikele. Festivali vedamine ja korraldamine on mehhiklaste juubelikingitus Eestile riigi 100. sünnipäeva puhul.

Festivali üks eesmärke on ka toetada kõrgetasemelise tänavakunsti arengut Tallinnas ja Eestis tervikuna, kaasates sellesse protsessi andekaid arenevaid kunstnikke ja graffiti-kunstnikke nii Eestist, Mehhikost kui ka teistest riikidest.

Festivali ajal saavad vabatahtlike kunstnike koostööna uue näo kümned täna valdavalt soditud ja ilmetud seinad, piirdeaiad, jalakäijate tunnelid üle linna, andes edasi meie lugu nii kohalikele elanikele kui ka külalistele. Festivali käigus luuakse üle 30-e seinamaalingu üle 50-e andeka ja kirgliku kunstniku poolt Eestist, Mehhikost ja kogu maailmast. Ülemaailmselt tuntud nimedest Farid Rueda, Himed, Reyben, Sens, Sermob, Uus-Meremaalt Cinzah ja Aaron Glasson, Kanadast Five8, Hispaaniast Boa Mistura. Festivalil osaleb lisaks noortele arenevatele kunstnikele ka Eesti tänavakunstnike paremik.

Eesti ja Mehhiko

Eesti Vabariik tähistab enda esimese 100 aasta juubelit 24. veebruaril 2018.a. Selle tähistamine kestab kolm aastat, alates 2017. aasta aprillist ning lõpeb 2. veebruaril 2020. Samaaegselt on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis, alates juuli kuni detsember 2017.

See asjaolude kokkulangevus loob unikaalse võimaluse teha kingitus eestimaalastele: kingitus, mis pärineb kahe kauge, kuid sünergilise rahva kultuuripärandi esiletõstmise ja säilitamise soovist.

Eesti ja Mehhiko jagavad läbi ajaloo korduvate invasioonide haavu ja kultuurilist survet kohalikele etnilistele rahvastele. Kultuuriline mitmekesisus rikastab inimkonda ja me usume, et on oluline teadvustada, et kui hävitatakse üks kultuur, kaotame me kõik väikese maailma.

Ühine festivaliga kas sellele õlga alla pannes toetajana, või tule, ela kaasa ja tunnusta kunstnikke, kui nad teevad rasket tööd ja maalinguid teostavad. Ühine kultuuridevahelises segunemises, toeta hea sõna ja sõbraliku naeratusega.

Viimati muudetud: 21.11.2017
Uudiskiri