TOP 10 folgifestivalid

TOP 10 folgifestivalid

Allikas: Visit Estonia

Erinevate muusikafestivalide valik Eestis on suur - alates klassikalisest muusikast kuni rockini välja. See top annab ülevaate suurematest rahvamuusika festivalidest Eestis. Mõned neist on seotud rahvakultuuriga konkreetses piirkonnas, näiteks Kihnu saarel või Setomaal, teised aga iidsete traditsioonidega nagu muinastulede süütamine või loitsimine. Vaata üle ja tee oma valik!

Seto Folk - "Metsa poole"

Põlva maakond, Värska alevik

16.06.2017 - 18.06.2017

Seto Folk on festival, kus muusika ja looduse koosmõjust sünnivad elamused ja tärkab inspiratsioon. See on festival, mis toob kokku matka- ja muusikahuvilised üle Eesti ja avardab lavakultuuri piire. See on festival, kus laadaplatsil müüvad meistrid kohalikku käsitööd, süüa saab tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust.See on festival, kus külapeo vaimus on avatud tõeline seto kirmaseplats, mis laseb igal hetkel suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust. Selle aasta festivali teema on "Metsa poole". Lisainfo: setofolk.ee  

VXXIII Võru Pärimustantsu Festival

Üle Eesti

06.07.2017 - 09.07.2017

Juba üle 20 aasta kogunevad juulis Võrumaale kokku sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ning pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist. Festivalil on värvikirevad kontserdid ja simmanid, võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel, õpitoad, suur tänavatants, õhtulaulud Tamula rannal, noorte rahvamuusikute kontserdid, öökino, kunsti- ja käsitöölaat. Võru folkloorifestival kuulub UNESCO juures tegutseva ülemaailmse folkloorifestivalide ühenduse CIOFF ® (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Arts) kalendrisse.

Loe edasi

Kihnu Mere Pidu

Pärnu maakond, Lemsi küla

07.07.2017 - 09.07.2017

Festival lähtub vanast heast Kaluritepäeva traditsioonist, kuid hõlmab laiemalt kõike, mis Kihnu elu-olu puudutab. Kihnu folkloor, käsitöö ja kombestik kanti 2003. aastal UNESCO pärimuskultuuri meistriteoste nimekirja, Kihnu Mere Pidu on saare suurim üritus, kus tutvustatakse kõike seda ka väljastpoolt tulijatele. Peo raames toimub: käsitöö ja rahvusliku toidu laat ja -õpitoad, Kihnu pillilaste ja külaliste kontserdid, mitmed võistlused lastele, kaluritele ja spordihuvilistele, õhtused kontserdid ja tantsupeod.

Loe edasi

Hiiu Folk 2017

Hiiu maakond, Kassari küla

20.07.2017 - 23.07.2017

XIII Hiiumaa Pärimusmuusikafestival 20. - 23. juulil 2017! Kontserdid, õpitoad, filmiprogramm, loodusmatkad ja palju muud. Pisematele meisterdamised lastepesades! Esinevad parimad pärimusmuusikud nii meilt kui mujalt, teiste seas Melanhoolsed Meestelaulud, EstBel, Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Untsakad, VLÜ, Torupilli Jussi duo ja Schönbergi kvartett ja paljud teised. Soodushinnaga festivali passid müügil vaid detsembrikuus! www.hiiufolk.ee;

Loe edasi

Ostrova Festival 2017

Võru maakond, Ostrova küla

21.07.2017 - 22.07.2017

Ostrova Festival toimub Setomaal, Meremäe vallas, Ostrova külas juba seitsmendat korda. Kahe päeva vältel astuvad üles Eesti tippartistid, seto kultuuri edendajad ning tuult tiibadesse saavad noored muusikud. Külalistel on võimalus kuulata head muusikat, tutvuda kohaliku käsitööga ja nautida toredates kodukohvikutes maitsvaid hõrgutisi. Võta üheks nädalavahetuseks aeg maha ning tule ja naudi head muusikat looduskaunis kohas Setomaal. Tutvu lähemalt programmiga www.ostrova.ee

Loe edasi

XXV Viljandi Pärimusmuusika Festival

Viljandi maakond, Viljandi

27.07.2017 - 30.07.2017

Viljandi lossimägedes ja erinevates paikades üle linna. Põnevad välisesinejad, parimad eesti pärimusmuusikakollektiivid, Roheline lava, käsitööhoov, regilaulupesa ja õpitubade programm igale maitsele, on vaid osa toimuvast. Seekordse festivaliteema "Uut ja vana" märgib suuri kontraste aga ka muutusi, mis meid edasi viivad. "Uut ja vana" tähendab võistlusmomenti ja ületrumpamist, mis köidab osalejaid ning pakub esinejatele närvikõdi. Nauditav on kuulata muusikat, milles on midagi vana ja tuttavlikku aga ka uut ja huvitavat, salapärast ja liikuma panevat.

Loe edasi

Seto Kuningriigi päev 2017

Võru maakond, Misso alevik

05.08.2017 - 05.08.2017

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska. Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga. Esineb ansambel Svjata Vatra. Seto Kuningriigi päevakava.

Loe edasi

Muinastulede öö 2017 Tallinna Lennusadamas

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

26.08.2017 - 26.08.2017

Traditsiooniline muinastulede öö Lennusadamas. Mitmekesine programm välialal ning päikeseloojangul süüdatakse iidsete tavade kohaselt kaldapealsele lõke, mis juhatab kaugetes vetes seilavad meremehed tagasi koju.

Loe edasi

Kihnu Viiulifestival

Pärnu maakond, Linaküla

29.09.2017 - 30.09.2017

Kihnus on elanud väga häid viiulimängijaid -meistreid. Meil on õnnelikul kombel päris kena hulk lindistatud materjali, mis annab aimu kunagise viiulimängu tasemest, stiilist ja omapärast. Viiulifestival annab kihnlastele võimaluse taastutvuda oma saare traditsiooniga. Kuulda saab Eesti parimaid viiuldajad austamas Kihnu viiulitraditsioone. Festivali programm sisaldab kontserti muuseumis, õpitubasid professionaalide juhendamisel, seminari ja tantsuõhtut rahvamajas. Festivali külalistel on suurepärane võimalus saada osa saarerahva kultuurist ja ka Kihnu imelisest loodusest.

Loe edasi
Viimati muudetud: 20.06.2017

Teema: Lääne-Eesti, Kultuur ja Ajalugu, Üritused

Soovitame