TOP toidufestivalid

Allikas: Aron Urb

TOP toidufestivalid

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

Tuulekala festival

Hiiu maakond, Orjaku küla

25.05.2019 - 25.05.2019

Tuulekala festivalil saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalameeste juttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga. Tuulehaug, keda hiidlased tuulekalaks kutsuvad, on oodatud külaline, tulles kevaditi edelatuultega napiks kuuks ajaks Atlandist siia kudema. Oma pika noka ja roheliste luudega on ta üks omanäolisemaid, keda Läänemerest püüda võib. Tuulekala tulek on Hiiumaal kui sündmus omaette, millest hakatakse rääkima juba mai algul või varemgi. 

Loe edasi

Toidulaat "Narva Maitsed"

Ida-Viru maakond, Narva

25.05.2019 - 25.05.2019

Mai kuu viimasel laupäeval toimub Narva jõepromenaadil aasta kõige maitsvam laat, kus Narva ja Narva-Jõesuu parimad restoranid ja kohvikud pakuvad oma maiuspalasid. Degusteerimisvõimalusega laat ja sellel osalevad toitlustusettevõtted pakuvad iga aasta uut ja mitmekesist roogade valikut. Narva maitsete proovimisega samal päeval toimub jõepromenaadi suvehooaja pidulik avamine. Külastajatel pole aega igavust tunda. Kontsert Dahlbergi laval, loosimine, lõbustused lastele – kõik see leiab aset jõepromenaadil. Veetke sisutihe päev koos perega või sõpradega ja saage osa Narva maitseelamustest!  

Loe edasi

Itaalia veinipidu

Lääne maakond, Haapsalu linn

31.05.2019 - 01.06.2019

Veinipidu on alguse saanud ideest tutvustada Haapsalu sõpruslinna Grevet, mis asub Itaalias Chianti piirkonnas. Veinipeol pakuvad veine enamus Eesti suuremaid veinide maaletoojad ja ka nende partnerid Itaaliast. Veinipidu algab reedel Haapsalu kohvikutes Itaalia veinide degusteerimistega. Laupäeval toimub Haapsalu vanalinnas suur veinikonkurss, kus selgitatakse välja Haapsalu publiku lemmik Itaalia punane vein, valge vein ja Prosecco. Laupäeva õhtul toimuval kontserdil Haapsalu lossihoovis on peaesinejateks erinevad Itaalia muusikud.

Loe edasi

Hea Toidu Festival – Grillfest

Pärnu maakond, Pärnu

07.06.2019 - 08.06.2019

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Hea Toidu Laat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Loe edasi

Tallinna Tänavatoidufestival

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

08.06.2019 - 09.06.2019

Eesti suurim tänavatoidufestival! Festivalil on kohal hoolikalt valitud toitlustajad, et tuua külastajateni kombinatsioon kvaliteetsest “klassikalisest” tänavatoidust ning värsketest, üllatuslikest ja eksootilistest lähenemistest.  Külla tulevad ka mitmed välismaised toitlustajad, food truckid ja rahvusköökide esindajad. Tänavu on festivali üheks põhifookuseks lapsed, kelle jaoks toidupakkujad loovad lastesõbralikke ja tervislikke eineid. Osaleda saab harivates töötubades, nautida tänavamuusikute esinemist ja tänavaartistide trikitamist. Tegevusi ja maitseid nii suurematele kui väiksematele!  

Loe edasi

Tartu Tänavatoidufestival & TaDaa! Festival

Tartu maakond, Tartu linn

15.06.2019 - 16.06.2019

2. Tartu Tänavatoidufestival on suur rahvusvaheline tänavatoidusündmus, mis annab võimaluse tutvuda värskeimate toidutrendidega. Festivalil saab nautida toiduautode (foodtruck'id), pop-up tänavakohvikute, tipprestoranide ja alternatiivkokkade poolt valmistatud värsket tänavatoitu. EV100 puhul on fookuses Eesti tänavatoit ja uued maitsed. TaDaa! Festival on rahvusvaheline tänavaartistide festival, mis toob kohale kümned artistid Eestis ja välismaalt. Kahel päeval saab nautida meelelahutust tänavateatritelt, muusikutelt, tsirkuse- ja tuleartistidelt ning teistelt meelelahutajatelt.

Loe edasi

Hiiumaa kohvikutepäevad

Hiiu maakond, Hiiu vald

01.08.2019 - 04.08.2019

Hiiumaa kohvikutepäevad on Hiiumaa suve üks enim oodatud sündmus, mil kõikjal leviv kohvilõhn meelitab kokku hulgaliselt saare- ja ülemererahvast. Üheks nädalavahetuseks on avatud korraga mitmeid erilisi ja meeliülendavaid kohvikuid, mis on laiali pillutud mööda rohelisi, kauneid koduaedu ja mereäärt. Paljud neist just sellistel kohtadel, kus kohviku avastamine on ootamatu, kuid meeldiv üllatus. Kõige-kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis said alguse just Hiiumaal Kärdlas, mille elanikke tuntakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime all. Tule joo kohvi ja naudi suve kohvilähkrite peol Hiiumaal!

Loe edasi

Tartu Toidu- ja veinifestival

Tartu maakond, Tartu linn

02.08.2019 - 04.08.2019

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Seto Külävüü Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäev

Võru maakond, Setomaa vald

17.08.2019 - 18.08.2019

Kostipäeval ootame külalisi taluõuedele maitsma kohalikke roogasid kohalikust toorainest. Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees. Kindlasti paljusid teisigi huvitavaid kohalikke toite saab Seto Külävüü ühepäevakohvikutes mekkida. Igal kohvikul on oma müügilett ka. Kui kõhtu enam ei mahu, siis saad kaasa osta  Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on.

Loe edasi

Tahkuranna kurgifestival

Pärnu maakond, Tahkuranna küla

20.08.2019 - 20.08.2019

Tahkuranna kurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad - kurk, kala ja käsitöö. Kurgihooajal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd. Osalema olete oodatud kogu perega, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks!

Loe edasi

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla

24.08.2019 - 25.08.2019

Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud. Samuti on külalisel võimalik osta värsket ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, töötlevad ja müüvad. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, erinevad töötoad ja konkursid. Kaasa on võimalik osta käsitööd.

Loe edasi

Peipsi Toidu Tänav 175 km

Jõgeva maakond, Mustvee linn

24.08.2019 - 25.08.2019

„II Peipsi Toidu Tänav 175 km“ toimub 24.-25.08 Vasknarvast Saaboldani ning selle raames avatakse 175 km ulatuses pop-up restorane, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes. On nii kohalike kogukondade restorane kui ka külalisrestorane üle Eesti, kes panevad oma ideed lauale kohaliku tooraine osas. Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne ja erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus. Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad        

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

31.08.2019 - 31.08.2019

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

05.09.2019 - 15.09.2019

Septembriks on kesksuvi on möödas ja suve kuumusest pääsenud rukis kullendab Saaremaa kõige rammusamatel maadel. Mõisniku vitsahirmust vaba kartul keerab mullas teist külge. Köögiviljad, mis magavad päeval ja kasvavad öösel, loevad taevatähti kõikjal üle Saaremaa. Küpsusest õhetavad puuviljad tunnevad aga üha suuremat häbelikkust oma neitsiliku priskuse pärast. Puhas õhk ja merkohin – selle nimi on Värskus, Tõeline Värskus. Eriti septembri alguses, mil Maaema on õnnistanud meid oma parimate poegade ja tütardega. Saaremaa Toidufestival pakub kogu nädala kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: hääst sööjast on ka toidul hää meel.

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

14.09.2019 - 14.09.2019

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi

Silmufestival Narva-Jõesuus

Ida-Viru maakond, Narva-Jõesuu linn

28.09.2019 - 28.09.2019

Silmud on väga haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Traditsioonilise silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks kalalaat, kust saab osta nii värsket kui erineval viisil valmistatud kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite. Soovijatele pakutakse võimalust minna koos kaluritega jõele ja kaeda oma silmaga kuidas käib silmupüük. Jõesilm on maolaadse kehakujuga, esmapilgul angerjat meenutav kala.

Loe edasi
Viimati muudetud: 24.01.2019

Teema: Söök, Jook ja Ööelu, Üritused

Soovitame
Uudiskiri