TOP toidufestivalid

Allikas: Aron Urb

TOP toidufestivalid

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

Hiiumaa kohvikutepäevad

Hiiu maakond, Hiiu vald

01.08.2019 - 04.08.2019

Hiiumaa kohvikutepäevad on Hiiumaa suve üks enim oodatud sündmus, mil kõikjal leviv kohvilõhn meelitab kokku hulgaliselt saare- ja ülemererahvast. Üheks nädalavahetuseks on avatud korraga mitmeid erilisi ja meeliülendavaid kohvikuid, mis on laiali pillutud mööda rohelisi, kauneid koduaedu ja mereäärt. Paljud neist just sellistel kohtadel, kus kohviku avastamine on ootamatu, kuid meeldiv üllatus. Kõige-kõige esimesed kohvikutepäevad Eestis said alguse just Hiiumaal Kärdlas, mille elanikke tuntakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime all. Tule joo kohvi ja naudi suve kohvilähkrite peol Hiiumaal!

Loe edasi

Tartu Toidu- ja veinifestival

Tartu maakond, Tartu linn

02.08.2019 - 04.08.2019

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Sangaste Rukki Päev

Valga maakond, Lossiküla

03.08.2019 - 03.08.2019

Rukis on läbi aegade olnud eestlaste tähtsaim toiduaine. Leib tuli lauale töö ja vaevaga. Sangaste lossi mõisniku Fr.G.M Bergi aretatud talvekindel ja saagirikas Sangaste rukis on vanim siiani kasvatatav ning esimene teadlikult aretatud rukki­sort maailmas. Et hoida rukkist au sees tähistatakse Sangaste Rukkikülas augusti esimesel nädalavahetusel Rukki Päeva. Rukkipäeva raames toimuvad Sangaste lossi õuel traditsiooniliselt laat, erinevad õpitoad, meeleolukas vikatiralli, mitmed konkursid. Loomulikult iga-aastane Rukkihundi Rahvajooks. Tantsu ja tralli loovad kodukandi esinejad.  Tule külla!

Loe edasi

Seto Külävüü Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäev

Võru maakond, Setomaa vald

17.08.2019 - 18.08.2019

Kostipäeval ootame külalisi taluõuedele maitsma kohalikke roogasid kohalikust toorainest. Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees. Kindlasti paljusid teisigi huvitavaid kohalikke toite saab Seto Külävüü ühepäevakohvikutes mekkida. Igal kohvikul on oma müügilett ka. Kui kõhtu enam ei mahu, siis saad kaasa osta  Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on.

Loe edasi

Tahkuranna kurgifestival

Pärnu maakond, Tahkuranna küla

20.08.2019 - 20.08.2019

Tahkuranna kurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad - kurk, kala ja käsitöö. Kurgihooajal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd. Osalema olete oodatud kogu perega, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks!

Loe edasi

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla

24.08.2019 - 25.08.2019

Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud. Samuti on külalisel võimalik osta värsket ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, töötlevad ja müüvad. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, erinevad töötoad ja konkursid. Kaasa on võimalik osta käsitööd.

Loe edasi

Peipsi Toidu Tänav 175 km

Jõgeva maakond, Mustvee linn

24.08.2019 - 25.08.2019

„II Peipsi Toidu Tänav 175 km“ toimub 24.-25.08 Vasknarvast Saaboldani ning selle raames avatakse 175 km ulatuses pop-up restorane, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes. On nii kohalike kogukondade restorane kui ka külalisrestorane üle Eesti, kes panevad oma ideed lauale kohaliku tooraine osas. Peipsi Toit on kõik see, mida piirkonnas kasvatatakse, mida annavad järv, metsad, põllud, rabad, sood. Mitmekülgne ja erinevaid kultuure kaasav, traditsiooniline ja samas ka uus. Peamiseks väärtuseks siinsed inimesed, kes vääristoidu lauale toovad        

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

31.08.2019 - 31.08.2019

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

05.09.2019 - 15.09.2019

Septembriks on kesksuvi on möödas ja suve kuumusest pääsenud rukis kullendab Saaremaa kõige rammusamatel maadel. Mõisniku vitsahirmust vaba kartul keerab mullas teist külge. Köögiviljad, mis magavad päeval ja kasvavad öösel, loevad taevatähti kõikjal üle Saaremaa. Küpsusest õhetavad puuviljad tunnevad aga üha suuremat häbelikkust oma neitsiliku priskuse pärast. Puhas õhk ja merkohin – selle nimi on Värskus, Tõeline Värskus. Eriti septembri alguses, mil Maaema on õnnistanud meid oma parimate poegade ja tütardega. Saaremaa Toidufestival pakub kogu nädala kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: hääst sööjast on ka toidul hää meel.

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

14.09.2019 - 14.09.2019

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi

Silmufestival Narva-Jõesuus

Ida-Viru maakond, Narva-Jõesuu linn

28.09.2019 - 28.09.2019

Silmud on väga haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Traditsioonilise silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks kalalaat, kust saab osta nii värsket kui erineval viisil valmistatud kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite. Soovijatele pakutakse võimalust minna koos kaluritega jõele ja kaeda oma silmaga kuidas käib silmupüük. Jõesilm on maolaadse kehakujuga, esmapilgul angerjat meenutav kala.

Loe edasi
Viimati muudetud: 24.01.2019

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri