TOP toidufestivalid 2017

TOP toidufestivalid 2017

Allikas: Aron Urb

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

XIII Kalevipoja Kala- ja Veefestival

Üle Eesti

05.08.2017 - 05.08.2017

Laadal kaubeldakse parimate kohalike põllu- ja aiasaadustega. Peipsi sibulat, kurki ja kala jätkub kõigile. Kohal kuulsamad käsitöökaupmehed ja parimad meelelahutajad. Lastele batuudid ja muud pöörased atraktsioonid ning tegevused.

Tartu Toidu- ja veinifestival 2017

Tartu maakond, Tartu linn

03.08.2018 - 05.08.2018

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, unikaalne gurmeeõhtusöök, linnaosade kodukohvikud, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Seto Külävüü Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäev

Võru maakond, Setomaa vald

11.08.2018 - 12.08.2018

Kostipäeval ootame külalisi taluõuedele maitsma kohalikke roogasid kohalikust toorainest. Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees. Kindlasti paljusid teisigi huvitavaid kohalikke toite saab Seto Külävüü ühepäevakohvikutes mekkida. Igal kohvikul on oma müügilett ka. Kui kõhtu enam ei mahu, siis saad kaasa osta  Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on. Lisainfo: www.visitsetomaa.ee/seto-kulavuu-kostipaiv

Loe edasi

Lestafest

Hiiu maakond, Kõrgessaare alevik

13.08.2016 - 11.08.2018

Lestafest on kogupere festival. Festivali eesmärgiks on tutvustada piirkonna ja kalapüügi traditsioone, pakkuda traditsioonilisi sööke ja värske kala ostmise võimalusi. Ajalooliselt Kõrgessaare on olnud kalatööstuse ja kalameeste piirkond ning festivali päeval on võimalik tutvuda selle piirkonna elu. Üritus on kõigile tasuta ning kohale võib tulla ka paadiga või siis kohapeal teha meresõitu.

Loe edasi

Tänavatoidufestival Haapsalu Maitsete Promenaad 2017

Lääne maakond, Haapsalu linn

18.08.2018 - 18.08.2018

Festival leiab aset vanalinnas ja selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks. Haapsalu ootab festivalile kõiki, kelle kirg on toit, maitsed ja Haapsalu suvi. Lisaks päev läbi põnevaid kontserte ja esinemisi Kodanike Torni laval.

Loe edasi

Küüslaugu Festival

Jõgeva maakond, Kuremaa alevik

25.08.2018 - 25.08.2018

10. Küüslaugu Festival toimub sel aastal Kuremaal, Jõgeva maakonnas. Laadal müüakse eestimaist käsitööd ja toitu. Kindlasti ei puudu erinevates variatsioonides küüslaugu temaatilist kaupa. Samuti saadab päeva tihe kultuuriprogramm ning õpitoad. Tegemist peaks jaguma nii väiksele kui suurele, nii emale kui isale, nii vanaema kui vanaisale!

Loe edasi

Hapukurgifestival

Pärnu maakond, Tahkuranna küla

20.08.2018 - 20.08.2018

Hapukurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad - kurk, kala ja käsitöö. Kurgihooajal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd. Osalema olete oodatud kogu perega, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks!

Loe edasi

Hoidistefestival Suvi Purki

Üle Eesti

26.08.2017 - 27.08.2017

Augusti viimasel nädalavahetusel lõpetab Narva linnuse Põhjaõu suvehooaja hoidiste festivaliga "Suvi purki!". Õu on hoidistajate ja maitsjate päralt, keda ootame osa saama võistlusest, mille käigus hea ja parem valmib siinsamas värskest toorainest ja otse lõkketulel podisevates kateldes. Laupäeval valmistatakse soolaseid ning pühapäeval magusaid hoidiseid. Võistlusele on oodatud hobihoidistajad, publikuhääletuse kahe päeva kokkuvõttes parim vaaritaja võidab väärt damaskuse terasest kokanoa. Kõik võistlevad retseptid koondatakse festivali retseptivihikusse.

Pärnu Maitsete Uulits - Tänavatoidu Festival

Pärnu maakond, Pärnu

26.08.2017 - 27.08.2017

Suvisel augustikuu nädalavahetusel leiab aset suvepealinna ühel kõige aktiivsemal tänaval tõeline retk maitsete paradiisi. Supeluse tänavale sõidavad kokku lähemalt ja kaugemalt suuremad ja väiksemad toidutreilerid, kust pakutakse head ning paremat söögipoolist. Märksõnaks on värske, moodne, põnev ja muidugi ülimalt maitsev tänavatoit, mis on valmistatud hooajalisest, tervislikust ja soovitavalt kohalikust toorainest. Haara toit ja jook kaasa ja liigu edasi!  

Lüübnitsa Sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla

25.08.2018 - 26.08.2018

Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud. Samuti on külalisele meelepärane  on võimalik värske ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, kuivatavad ja müüvad.  Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, erinevad töötoad ja konkursid. Kaasa on võimalik osta käsitööd.

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival 2017

Üle Eesti

04.09.2017 - 10.09.2017

Head saaremaised maitsed segatakse kokku septembris toimuval Saaremaa Toidufestivalil. Üritus toob hea toidu saarlastele lähemale ja tutvustab maakonna toidukultuuri laiemale publikule. Nädala kestvast põnevast programmist on oodatud osa saama nii saarlased kui loomulikult kõik meie külalised.

8.Türi õunafestival

Järva maakond, Türi linn

30.09.2017 - 30.09.2017

Türi Õunafestivalil saab õunu osta, maitsta ja kasvatajalt nõu küsida. Pakutakse küpsetisi, hoidiseid, suupisteid, jooke, istikuid ja kõike muud, mis on õunaga seotud. Festivalile tulnu saab osaleda rahvakoolitustel, õunatoodete konkurssidel, vaadata festivali kultuuriprogrammi.

Pärnu Kohvikute Nädal

Pärnu maakond, Pärnu

06.10.2018 - 14.10.2018

Kohvikute nädala raames pakutakse salatist, desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet hinnaga 7 eurot. Kohvikute Nädalal osalevad 21 Pärnus tegutsevat kohvikut, kus pööratakse erilist rõhku kvaliteedile, et esitleda seeläbi Pärnu parimat kohvikukultuuri.  Tulge nautima maitsvaid suupisteid, kvaliteetseid tee- ja kohvijooke ning avastama suvepealinna uusi kohvikuid! Oodatud on nii pärnakad kui ka linnakülalised koos perede, sõprade või kolleegidega.  NB! Soovitame külastused ette broneerida.

Loe edasi

Silmupäevad 2017 "Silm suhu" Narva ja Narva-Jõesuu toidukohtades

Üle Eesti

13.10.2016 - 12.11.2017

Narva ja Narva-Jõesuu toidukohtades toimuvad silmupäevad "Silm suhu!". 2015.a esmakordselt toimunud silmupäevad osutusid populaarseks ning taaskord toimuv sündmus muutus juba viiepäevaseks. Silmupäevade jooksul pakutakse põnevaid silmuroogasid. Kokkadel on lihtne, kuid loominguline ülesanne: valmistada midagi erilist ja hõrku, et toidusõpru üllatada. Iga restoran valib ise, milliseid roogasid valmistada - eelroog, supp, salat või magustoit, tähtis on see, et põhikoostisaineks on silmud.

Tallinna Restoranide Nädal 2017

Üle Eesti

01.11.2017 - 07.11.2017

Tallinna Restoranide Nädal kutsub tähistama novembri esimest nädalat kui suurepärast restoranide ja toidu nädalat. Nädalat, mis on täis avastusi, meeldivaid elamusi ning tänu suurepärasele hinnale võimalust külastada ja võrrelda suurimal hulgal erinevaid restorane. Tallinna Restoranide Nädal soovib, et nii kohalikud elanikud kui ka Tallinnat külastavad turistid tunneksid, et nad on personaalselt kutsutud nautima Tallinna restoranide professionaalset taset ja külalislahkust.

Viimati muudetud: 11.12.2017

Teema: Lääne-Eesti, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame