TOP toidufestivalid

Foto: Aron Urb

TOP toidufestivalid

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

Itaalia veinipidu Haapsalus

Lääne maakond, Haapsalu linn

31.05.2019 - 01.06.2019

Veinipidu on alguse saanud ideest tutvustada Haapsalu sõpruslinna Grevet, mis asub Itaalias Chianti piirkonnas. Veinipeol pakuvad veine enamus Eesti suuremaid veinide maaletoojad ja ka nende partnerid Itaaliast. Veinipidu algab reedel Haapsalu kohvikutes Itaalia veinide degusteerimistega. Laupäeval toimub Haapsalu vanalinnas suur veinikonkurss, kus selgitatakse välja Haapsalu publiku lemmik Itaalia punane vein, valge vein ja Prosecco.

Loe edasi

Tallinna Tänavatoidufestival & tänavaartistide festival TaDaa!

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

09.06.2018 - 10.06.2018

Tallinna Tänavatoidufestival on suur rahvusvaheline tänavatoidusündmus, mis annab võimaluse tutvuda värskeimate toidutrendidega. Festivalil saab nautida toiduautode (foodtruck'id), pop-up tänavakohvikute, tipprestoranide ja alternatiivkokkade valmistatud värsket tänavatoitu. EV 100 juubeli puhul on fookuses Eesti tänavatoit ja uued maitsed. TaDaa! ehk rahvusvaheline tänavaartistide festival toob kohale ligi 50 artisti Eestis ja välismaalt. Kahel päeval saab nautida 40 tunni jagu meelelahutust tänavateatritelt, muusikutelt, tsirkuse- ja tuleartistidelt ning teistelt meelelahutajatelt.

Hea Toidu Festival – Grillfest

Pärnu maakond, Pärnu

10.06.2016 - 08.06.2019

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 300 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Hea Toidu Laat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistlused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Loe edasi

Tartu Tänavatoidufestival & TaDaa! Festival

Tartu maakond, Tartu linn

15.06.2019 - 16.06.2019

2. Tartu Tänavatoidufestival on suur rahvusvaheline tänavatoidusündmus, mis annab võimaluse tutvuda värskeimate toidutrendidega. Festivalil saab nautida toiduautode (foodtruck'id), pop-up tänavakohvikute, tipprestoranide ja alternatiivkokkade poolt valmistatud värsket tänavatoitu. EV100 puhul on fookuses Eesti tänavatoit ja uued maitsed. TaDaa! Festival on rahvusvaheline tänavaartistide festival, mis toob kohale kümned artistid Eestis ja välismaalt. Kahel päeval saab nautida meelelahutust tänavateatritelt, muusikutelt, tsirkuse- ja tuleartistidelt ning teistelt meelelahutajatelt.

Loe edasi

Tartu Toidu- ja veinifestival

Tartu maakond, Tartu linn

02.08.2019 - 04.08.2019

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, linnaosade kodukohvikud, ööpromenaad Emajõe ääres, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Tänavatoidufestival "Maitsete Promenaad"

Üle Eesti

18.08.2018 - 18.08.2018

Festival leiab aset vanalinnas ja selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks. Haapsalu ootab festivalile kõiki, kelle kirg on toit, maitsed ja Haapsalu suvi. Lisaks päev läbi põnevaid kontserte ja esinemisi Kodanike Torni laval.

Saaremaa Toidufestival

Saare maakond, Kuressaare linn

05.09.2019 - 15.09.2019

Septembriks on kesksuvi on möödas ja suve kuumusest pääsenud rukis kullendab Saaremaa kõige rammusamatel maadel. Mõisniku vitsahirmust vaba kartul keerab mullas teist külge. Köögiviljad, mis magavad päeval ja kasvavad öösel, loevad taevatähti kõikjal üle Saaremaa. Küpsusest õhetavad puuviljad tunnevad aga üha suuremat häbelikkust oma neitsiliku priskuse pärast. Puhas õhk ja merkohin – selle nimi on Värskus, Tõeline Värskus. Eriti septembri alguses, mil Maaema on õnnistanud meid oma parimate poegade ja tütardega. Saaremaa Toidufestival pakub kogu nädala kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: hääst sööjast on ka toidul hää meel.

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

14.09.2019 - 14.09.2019

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi

Pärnu Kohvikute Nädal

Üle Eesti

06.10.2018 - 14.10.2018

Kohvikute nädala raames pakutakse salatist, desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet hinnaga 7 või 9 eurot. Kohvikute Nädalal osalevad 17 Pärnus tegutsevat kohvikut, kus pööratakse erilist rõhku kvaliteedile, et esitleda seeläbi Pärnu parimat kohvikukultuuri.  Tulge nautima maitsvaid suupisteid, kvaliteetseid tee- ja kohvijooke ning avastama suvepealinna uusi kohvikuid! Oodatud on nii pärnakad kui ka linnakülalised koos perede, sõprade või kolleegidega.  NB! Soovitame külastused ette broneerida.

Viimati muudetud: 28.05.2018

Teema: Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri