TOP tasuta asjad, mida Eestis teha

Allikas: Stina Kase

TOP tasuta asjad, mida Eestis teha

Eesti pakub palju suurepäraseid võimalusi puhkamiseks. Ja parimad neist ei maksa midagi! Vaata üle eelarvesõbralikud nõuanded ning säästa raha üritustel, ekskursioonidel ja põnevatel vabaaja tegevustel.

Tasuta linnaekskursioonid

Selleks, et tutvuda mõne linnaga, ei pea võtma eraldi giidi ega broneerima kallist linnaekskursiooni. Võib hoopis liituda giidiga tasuta jalgsiekskursioonidega Tallinnas või Pärnus. Mõnikord on küll rahvast palju, kuid see ongi võimalus kohtuda teiste reisijatega ja leida uusi sõpru. Või tee valik hoopis meie poolt kokku pandud paljudest marsruutidest.

Lonely Planet valis Eesti üheks parimaks sihtkohaks aastal 2016

Foto: Magnus Heinmets

Tasuta kohad

Parimad vaated Tallinnale avanevad Toompealt. Vanalinna katuseid, torne ja merevaateid tasub imetleda Kohuotsa ja Patkuli vaateplatvormidelt. Elamusi pakkuv vaatepilt on garanteeritud igal aastaajal ja iga ilmaga! Kui soovid vaadet imetleda veelgi kõrgemalt, siis astu läbi Radisson Blu Sky Hotel baarist 24 Lounge ning naudi kokteili või cappuccino kõrvale imelist panoraamvaadet. Kui aga liigud ringi linnast väljas, siis on paljud ainulaadse ajaloo ja pärandiga mõisad ning lossid külastajatele avatud ning ootavad.

Tasuta tegevused looduses

Eestis looduses on palju inimtegevusest puutumatuid ja metsikuid kohti, kus on võimalik tunnetada looduse ürgset ning metsikut ilu. Erineva raskusastme ja maastikuga matkarajad viivad turvaliselt läbi soode, niitude ja metsade. Rahu ja vaikust võib nautida linnuvaatlustornides, jälgides nii kohalikke liike kui rändlinde, keda on meil sadu erinevaid.

Linnuvaatlejad

Foto: Hans Markus Antson, Visit Estonia

Tasuta üritused

Avalikud üritused annavad maitse kohalikust kultuurielust ning on sageli ka tasuta. Kumu kunstimuuseumis toimuv Kumu Dokumentaal on ainus iganädalane dokumentaalfilmide programm Eestis. Fookus on kultuuril, seansid toimuvad tasuta ning kõikide filmide juures on oodatud publiku arutelu. 12.augustil Pärnus toimuv Augustiunetus ootab osa võtma kõiki, kelle jaoks suveööd on liiga lühikesed, et neid lihtsalt maha magada. Suvel ja sügisel leiab aset ka lugematu hulk toidufestivale, mis on pühendatud kohalikele maitsetele, toorainetele ja toiduvalmistamisele. Näiteks augusti alguses toimuval Tartu toidu- ja veinifestivalil ootab külalisi meelelahutusprogramm ning põnevate tegevustega lasteala.

Viimati muudetud: 15.06.2022

Teema: Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Kultuur ja Ajalugu, Loodus