Ummamuudu sündmuste TOP

Foto: Marek Metslaid, Visit Estonia

Ummamuudu sündmuste TOP

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

II Peipsi Järvefestival 2017

Üle Eesti

30.06.2018 - 07.07.2018

"Peipsi Järvefestival" on mööda Peipsi sadamaid järve põhjaotsast lõunasse kulgev kultuuridessant, mis näitab Peipsi järve tavapärasest märksa põnevamal moel. Kultuurilaadungiga laevad saabuvad festivali kestel iga päev uude sadamasse, kus terve päeva kestel viiakse läbi erinevaid Peipsi järve kultuuripärandit ja loodust ning Eesti pärimusmuusikat tutvustavaid õpitubasid, laevasõite ja kontserte. Peipsi Järvefestivali toitlustajateks on Peipsi piirkonna kohalikud ettevõtjad ja rahvas. Pakutakse kohalikust toorainest valmisatud roogasid, ampse ning napse. Tule ja proovi Peipsi maitseid. 

Loe edasi

Varnja kaluritepäev 2017

Tartu maakond, Varnja alevik

14.07.2018 - 14.07.2018

Varnja vanausuliste küla on seotud tihedalt Peipsi ja selle elatusaladega. Lisaks sibulale on kalurikultuur osa siinsete inimeste identiteedist. Kaluritepäeva tähistamisega väärtustatakse ja jätkatakse pikaajalist traditsiooni. Kaluritepäev on üks piirkonna suuremaid tähtpäevasid, tavaliselt kohalike inimeste jaoks erinevate tantsuliste ja muusikaliste etteastetega. Kaubeldakse kohalike toitudega. Eesmärk on siinset kultuuri ka laiemalt tutvustada ja pakkuda võimalust siinsetest traditsioonidest osa saada.

Loe edasi

Südamemuusika Festival 2017

Üle Eesti

15.07.2017 - 16.07.2017

Kahel päeval on võimalik kuulajatel oma hinge kosutada hea muusika saatel ning nautida ka maitseelamusi kohaliku magusameistri šokolaadi- ning jäätiseletist. Kohapeal on vegansõbralik toitlustus ning ööbimist korraldatakse festivalile kohaselt telkimisplatsil. Peavarju pakuvad läheduses ka mitmed majutusasutused.

Hiiumaa kohvikutepäevad

Hiiu maakond, Hiiu vald

02.08.2018 - 05.08.2018

Hiiumaa kohvikutepäevad on Hiiumaa suve üks enim oodatud sündmus, mil kõikjal leviv kohvilõhn meelitab kokku hulgaliselt saare- ja ülemererahvast. Üheks päevaks on avatud korraga viisteist kohvikut, mis laiali mööda rohelisi, kauneid koduaedu ja mereäärt ja paljusid selliseid kohti, kus kohviku avastamine tuleb ootamatu, kuid meeldiva üllatusena. Päev enne ja pärast Kärdla kohvikutepäeva on avatud üle saare erinevates ootamatutes kohtades aiakohvikud. Joo kohvi ja naudi suve kohvilähkrite peol Hiiumaal!

Loe edasi

Ajaloofestival "Narva lahing"

Üle Eesti

11.08.2017 - 13.08.2017

Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Augustis, kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetame mitmeid käsitöökunste, sealhulgas käsitsi paberi valmistamist ja lubame musketist pauku teha. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii, nagu see 300 aastat tagasi käis.

Augustiunetus. Kunstide öö Pärnus

Pärnu maakond, Pärnu linn

11.08.2018 - 11.08.2018

Augustiunetus ootab end külastama ja osa võtma kõiki, kelle jaoks suveööd on liiga lühikesed, et neid lihtsalt maha magada. Sel ühel ööl on võimalik nautida melu, kunsti ja kultuuri vanalinna südames. Avastame, tähistame ja muudame elavaks Pärnu jaoks olulise ja väärika ajalooga Kuninga tänava ja selle lähikonna. Pakutakse maiuspalasid kirjandus-, kunsti-, muusika-, teatri- ja toiduhuvilistele. Tänavad, aiad ja pargid on tulvil kunsti ja elunautimist! Ole kohal!

Loe edasi

Sibulatee saunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

19.08.2018 - 19.08.2018

Saun on läbi sajandite eestlaste elus tähtsal kohal ning neid leidub üle riigi nii klassikalisi kui moodsaid. Varnjas tähistatakse traditsioone hoopis omapärasel moel – osavõtjatele antakse kätte kaart ning saadetakse Sibulatee parimaid saunu otsima. Sihtkohta jõudnuna ei piisa üksnes leiliviskamisest, vaid lahendada tuleb ka pererahva poolt antav ülesanne. Õhtu lõpuks saavad parimad saunalised ka väärikalt premeeritud!

Loe edasi

Muinastulede öö 2017 Tallinna Lennusadamas

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

25.08.2018 - 25.08.2018

Traditsiooniline muinastulede öö Lennusadamas. Mitmekesine programm välialal ning päikeseloojangul süüdatakse iidsete tavade kohaselt kaldapealsele lõke, mis juhatab kaugetes vetes seilavad meremehed tagasi koju.

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev 2017

Tartu maakond, Alatskivi alevik

15.09.2018 - 15.09.2018

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. 

Loe edasi

Viljandi Music Walk 2017

Viljandi maakond, Viljandi

14.09.2018 - 16.09.2018

Viljandi Music Walk on väikefestival, mille omapäraks on, et esinejad ei kordu (peaaegu) mitte kunagi ja ja kasutusel on mitte just kõige igapäevasemad kontserdikohad raamatukogu lugemissaalist, taaskasutuskeskuse kaarhallini, nukuteatrist tenniseväljakuteni. Lisaks muusikale saadavad üritust arvukad tegevused linnas Tour d’Öö, Tänavaturgude päev, muusikud linnaliini bussides, TÜVKA Performance’ite päev, näitused, ühepäevapoed ja kohvikud jpm.

Loe edasi

Tartu jazz– ja rütmimuusika festival IDeeJazz 2017

Tartu maakond, Tartu linn

08.11.2017 - 11.11.2018

Värsketest ideedest sündinud, positiivse energiaga laetud ja avatud meeltele loodud muusikaga IDeeJazzi programmis kuuleb heakõlalist ja kaasahaaravat muusikat iga põlvkonna säravaimatelt artistidelt. Lisaks põhiprogrammi kontsertitele toimub ka traditsiooniline lisaprogramm ehk ID+, mis pühendub lastele, noortele ja muusika puutepunktidele teiste eluvaldkondadega. Kuuendat korda toimuv IDeeJazz kutsub kuulama head muusikat, saama sooje emotsioone ja mõtlema mõnusaid mõtteid.

Loe edasi
Viimati muudetud: 09.03.2018

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti

sünnipäev EV100