Ummamuudu sündmuste TOP

Ummamuudu sündmuste TOP

Allikas: Mariann Liimal

Meie inimesed on suuremate üritustega hästi kursis ning külastavad neid rõõmuga. Ent lisaks nendele toimub aasta jooksul terve hulk väiksemaid, omamoodi sündmusi, mis pole ehk küll nii rahvarohked, ent on samamoodi külastamist ning nautimist väärt. Selliseid ägedaid, väikese kiiksuga ettevõtmisi toimub kõikjal üle Eesti ja tikutulega neid taga otsima ei pea. Jaga artiklit sõpradega, et ka nemad saaksid kiiksuga sündmustest osa! Ning mine muidugi ise kohale!

Talisuplusfestival Pirita Open 2017

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

03.03.2017 - 04.03.2017

Talisuplejate ja taliujujate suur kokkutulek Talisuplusfestival Pirita Open leiab aset juba kaheksandat korda. Kahepäevane festival toimub seekord kesklinnas Taliina Sadama Admiraliteedi alal, kuna aastal 2018 on samas kohas Taliujumise Maailmameistrivõistlused.  Pealtvaatajatele on Kuunari tänavalt hea ülevaade võistluste toimumisest. Festivali raames toimuvad Eesti lahtised meistrivõistlused ning IWSA CUP VI osavõistlus taliujumises. Võistustel osaleb üle 500 inimese kodu ja välismaalt.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) 2017

Lääne maakond, Haapsalu

28.04.2017 - 30.04.2017

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi

RäimeWest

Pärnu maakond, Lao küla

13.05.2017 - 13.05.2017

Rannarahval käib ajaarvamine räimepüügi rütmis. Räimeaeg lükkab pärast rasket ja väsitavat talve rannakülale elu sisse. Tossavad suitsuahjud, podisevad paadid ja kajakate kisa kaigub ümber räimelaadungi - need on räimeaja rõõmsad külahääled.  Õppepäeval tutvustatakse rannakalandust ning jagatakse teadmisi kohalikust kalakultuurist nii kaluritele, kohalikele inimestele kui ka külalistele. Toimub suur kala- ja käsitöölaat! RäimeWest toimub samaaegselt Võilillefestivaliga. Ühe külastusega kaks festivali! Huvitav teada: Üritus RäimeWest omab Euroopa festivalide EFFE märgist.

Loe edasi

Võilillefestival

Pärnu maakond, Kihlepa küla

13.05.2017 - 14.05.2017

Võilillefestival kutsub teretama kevadet. Võilillega seotud teemal peetakse mitmeid töötubasid - võilillekohvi valmistamine, hoidiste töötuba, herbaariumi tegemine, võilill mitmete käsitöötubade peategelasena ja palju muud huvitavat. Kuulata saab loenguid võililleveini valmistamisest, kohaliku loodusressursi innovaatilisest kasutamisest ja turismitoodete täiustamisest. Mõlemal festivalipäeval esinevad muusikud, võib ka minna ümbrusega tutvuma ja võililli korjama. Festivali eestvedajaks on taimetark Mercedes Merimaa. Samaaegselt 13. mail toimub ka Räimewest Lao sadamas.

Loe edasi

Suure-Jaani Muusikafestival 2017

Viljandi maakond, Suure-Jaani vald

17.06.2017 - 23.06.2017

Festival lõppeb traditsiooniliselt jaanitule süütamisega. Kuigi pakutakse muusikat igale maitsele, on festival klassikalise ja eesti muusika keskne. Lõunatundides räägivad muusikud ja heliloojad oma tööst. Kontserdid toimuvad hommikul, lõuna ajal, õhtul ja südaööl. Aastaid on festivali pärliks 23. juunil kell 3 öösel toimuv päikesetõusukontsert Hüpassaare rabasaarel.

Loe edasi

Viljandi Music Walk 2017

Viljandi maakond, Viljandi

22.09.2017 - 24.09.2017

Viljandi Music Walk on väikefestival, mille omapäraks on, et esinejad ei kordu (peaaegu) mitte kunagi ja ja kasutusel on mitte just kõige igapäevasemad kontserdikohad raamatukogu lugemissaalist, taaskasutuskeskuse kaarhallini, nukuteatrist tenniseväljakuteni. Lisaks muusikale saadavad üritust arvukad tegevused linnas Tour d’Öö, Tänavaturgude päev, muusikud linnaliini bussides, TÜVKA Performance’ite päev, näitused, ühepäevapoed ja kohvikud jpm.

Loe edasi
Viimati muudetud: 24.04.2017
Soovitame