TOP 10 suvised sündmused

Foto: Lembit Michelson

TOP 10 suvised sündmused

Suve juurde kuuluvad alati ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

Jazzkaar 2018

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

18.04.2018 - 29.04.2018

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990.  Festivali raames toimub üle Eesti poolsada kontserti, lisaks hulk muid muusikaga seotud sündmusi, osa võtavad paljude riikide muusikud. Tallinnas kõlavad kevadise festivali helid üle linna suurtes kontserdisaalides, spetsiaalselt festivali koduks olevas Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas ja Vaba Lava saalis ning taaskord ka vabas õhus – linnaruumis.

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF)

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

16.11.2018 - 02.12.2018

PÖFF on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale Põhja-Euroopas ning piirkonna ainus filmifestival, mis kuulub maailma TOP15 filmifestivali hulka.  Festival hõlmab palju erinevaid sündmusi, kolm täismahus alafestivali (Animated Dreams, Just Film, Sleepwalkers) ja rahvusvahelisi filmitööstuse sündmuseid, mis toovad Tallinnasse kokku filme ja filmitegijad rohkem kui 70st riigist Ameerikast Aasiani.

Loe edasi

Tallinna maraton

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

07.09.2018 - 09.09.2018

Tallinn on maailma suurlinnade kõrval küll tilluke, kuid kuulub oma linnamaratoniga kindlalt nende hulka. Läbi Tallinna maratoni tutvustame oma ilusat pealinna meie külalistele, sest on ju maratoni trass atraktiivne läbides eriilmelisi piirkondi . Jooksudistantsidel osaleb kokku ligi paarkümmend tuhat jooksusõpra rohkem kui poolesajast riigist. Võistluskeskus asub Vabaduse väljakul.   Kolmepäevasel liikumisfestivalil saab joosta maratoni, poolmaratoni, 10 km või 5 km distantsil. Pisematele toimuvad lastejooksud.

Loe edasi

Weekend Festival Baltic 2018

Pärnu maakond, Pärnu linn

16.08.2018 - 18.08.2018

Põhjamaade suurimal elektroonilise tantsumuusikafestivalil saab näha ja kuulda hetke kõige kuumemaid tantsu- ja popmuusikaartiste. Pärnu rannas toimub festival neljandat aastat. Festivali lavadel astub kolme päeva jooksul üles ca 80 artisti.

Loe edasi

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF 2018

Tartu maakond, Tartu

13.08.2018 - 18.08.2018

Baltimaade suurima vabaõhukinoga filmifestival tARTuFF on juba 2006. aastast alates pakkunud külastajatele sooja äratundmist, eneseleidmist, igatsust ja suuri tundeid. Kuue päeva jooksul näeb festivalil valikut mängu- ja dokumentaalfilmidest, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest. Kõik festivali linastused on külalistele tasuta. Filmiprogrammi toetavad põnevad vestlusringid ning mitmed peresõbralikud eriüritused. Oma õdusa augustikuise atmosfääriga on Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF saanud üks Eesti armastatuimaid vabaõhufestivale.  Tere tulemast tARTuFFile!

Loe edasi

Birgitta Festival 2018

Harju maakond, Pirita linnaosa

09.08.2018 - 18.08.2018

BIRGITTA FESTIVAL Birgitta Festivali tuum on atmosfäär. Üheks tervikuks sulavad Pirita kloostri asukohavaim ning muusikat ja etenduskunste ühendav programm. Teist sellesarnast festivali Läänemere ääres ei olegi. Siia iidsesse jõekääru koguneb igal aastal üle 8000 inimese. Loetud päevadeks sukelduvad nad helide võlumaailma. Birgitta Festivali tuhandenäoline publik on fenomen omaette. Just atmosfäär oma pidulikkuse, paljude rõõmsate kohtumiste ja ainukordsete valguslahendustega on see, mis neid siia toob. Ooperid ja balletid, oratooriumid ja galad, „Tosca“ ja „Traviata“, „Bolero“ ja „Luikede järv“, tunnustatud korüfeed ja pöörased eksperimendid, külalislavastused ja omaproduktsioonid, klassika ja tänapäev – Birgitta Festival suudab need kõik ühendada. Siin, mere rahust õhkavas läheduses, on esinenud maailma kõrgeimad tipud ja tuleviku suurnimed. Nad meenutavad veel aastaid päikeseloojangus kõrguvaid keskaegseid müüre, suveõhtute sumedust, jalutuskäike kuu- ja tõrvikuvalgel, erksalt veinipunaseid vaipu ja kirikukellade mõtlikku kaja. Suveõhtu nautimises sulavad loojad ja pealtvaatajad ühte. Peale selle teenivad publikut loomulikult subtiitrid, mugavad loožid, hubased kohvikud (Mademoiselle!) ja à la carte restoran. Ilma eest kaitseb katus. Võidab kunst.

Loe edasi

Pärnu Muusikafestival & Järvi Akadeemia 2018

Pärnu maakond, Pärnu linn

05.08.2018 - 11.08.2018

Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia jätkavad aastakümnete pikkust Pärnu heade muusikafestivalide traditsiooni. Pärnu muusikafestivali fookuses on eelkõige orkestrimuusika, mille olulisim kandja on spetsiaalne kõrgetasemelise koosseisuga festivaliorkester, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast. Lisaks orkestritele saab  kuulda suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui ka kammermuusikutena. Samuti on oluline festivali pedagoogiline pool - Järvi Akadeemias saavad muusikaharidust noored muusikud. Festivali kunstiline juht on Paavo Järvi.

Loe edasi

Tallinna Merepäevad

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

13.07.2018 - 15.07.2018

Tallinna Merepäevad on Eesti suurim tasuta mere- ja perepidu, mis ühendab endas merenduse ja sadamaga seotud sündmusi. Tule tutvu erinevate suurte välisalustega, naudi kontserte, laevasõite, purjetamisvõistlust Tall Ships Race, veega seotud atraktsioone, etendusi ja muud merelist meelelahtust mida pakutakse nii tallinlastele kui külalistele, nii lastele kui täsiskasvanutele.

Loe edasi

Tallinn Music Week

Üle Eesti

02.04.2018 - 08.04.2018

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

03.08.2018 - 04.08.2018

Unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. 2018. aastal toimub Leigo Järvemuusika Festival 21. korda. Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.   

Loe edasi

XXVI Viljandi Pärimusmuusika Festival

Viljandi maakond, Viljandi

26.07.2018 - 29.07.2018

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad 2018

Saare maakond, Kuressaare linn

19.07.2018 - 28.07.2018

Saaremaa ooperipäevad Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt jpt. Sel suvel on festivali peaesinejaid kaks: Ungari Rahvusooper ja Shanghai ooperiteater Hiinast. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi
Viimati muudetud: 17.05.2018

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti

Soovitame