TOP 10 suvised sündmused

TOP 10 suvised sündmused

Allikas: Lembit Michelson

Suve juurde kuuluvad alati ka sündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja, sekka ka spordisündmusi. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

SEB Tallinna maraton 2017

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

07.09.2018 - 09.09.2018

Tallinn on maailma suurlinnade kõrval küll tilluke, kuid kuulub oma linnamaratoniga kindlalt nende hulka. Läbi SEB Tallinna maratoni tutvustame oma ilusat pealinna meie külalistele, sest on ju maratoni trass atraktiivne läbides eriilmelisi piirkondi . Jooksudistantsidel osaleb kokku ligi paarkümmend tuhat jooksusõpra rohkem kui poolesajast riigist. Võistluskeskus asub Vabaduse väljakul.   Kolmepäevasel liikumisfestivalil saab joosta maratoni, poolmaratoni, 10 km või 5 km distantsil. Pisematele toimuvad lastejooksud.

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival 2017

Üle Eesti

04.09.2017 - 10.09.2017

Saaremaa Toidufestival  4.-10.09.2017! Septembris on kesksuvi möödas, kuid Saaremaa naeratab jätkuvalt kõigile sulnilt ja kutsuvalt. Suve kuumusest pääsenud rukis kullendab saare kõige rammusamatel maadel. Mõisniku vitsahirmust vaba kartul keerab mullas teist külge. Köögiviljad, mis magavad päeval ja kasvavad öösel, loevad taevatähti kõikjal üle Saaremaa. Küpsusest õhetavad puuviljad tunnevad aga üha suuremat häbelikkust oma neitsiliku priskuse pärast. Saaremaa Toidufestival kutsub osa saama kogu nädala kestvast põnevast programmist - HÄÄST SÖÖJAST ON KA TOIDUL HÄÄ MEEL!

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF 2017

Tartu maakond, Tartu

06.08.2018 - 11.08.2018

Baltimaade suurima vabaõhukinoga filmifestival tARTuFF on juba 2006. aastast alates pakkunud külastajatele sooja äratundmist, eneseleidmist, igatsust ja suuri tundeid. Kuue päeva jooksul näeb festivalil valikut mängu- ja dokumentaalfilmidest, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest. Kõik festivali linastused on külalistele tasuta. Filmiprogrammi toetavad põnevad vestlusringid ning mitmed peresõbralikud eriüritused. Oma õdusa augustikuise atmosfääriga on Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF saanud üks Eesti armastatuimaid vabaõhufestivale.  Tere tulemast tARTuFFile!

Loe edasi

Kukemuru Ambient festival

Pärnu maakond, Samliku küla

04.08.2017 - 06.08.2017

"Rohkem heli, vähem muusikat" - Kukemuru Ambient festivali läbivaks ideeks on ambient-kultuuri (muusika, visuaalne kunst) loomulik presenteerimine looduslikus keskkonnas ning seeläbi orgaanilise sidususe tekitamine         kaasaegse kultuuri ja looduse vahel.         Nelja aasta jooksul on festivalil presenteeritud erineva lähenemisega ambientmuusikat üle maailma - Kukemurul on esinenud teiste hulgas rahvusvahelise tuntusega artistid nagu Biosphere Norrast, Cabaret Voltaire asutajaliige ja maailmanimega keskonnahelide salvestaja Chris Watson.

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

03.08.2018 - 04.08.2018

Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.  Leigo on unikaalne festival terves Euroopas, kus kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. 2017. aastal tähistab festival 20. juubeliaastat. 

Loe edasi

Weekend Festival Baltic 2017

Pärnu maakond, Pärnu linn

16.08.2018 - 18.08.2018

Põhjamaade suurimal elektroonilise tantsumuusikafestivalil saab näha ja kuulda hetke kõige kuumemaid tantsu- ja popmuusikaartiste. Pärnu rannas toimub festival kolmandat aastat. Festivali lavadel astub kolme päeva jooksul üles ca 80 artisti.

Loe edasi

XXV Viljandi Pärimusmuusika Festival

Viljandi maakond, Viljandi

26.07.2018 - 29.07.2018

Viljandi lossimägedes ja erinevates paikades üle linna. Põnevad välisesinejad, parimad eesti pärimusmuusikakollektiivid, Roheline lava, käsitööhoov, regilaulupesa ja õpitubade programm igale maitsele, on vaid osa toimuvast. Seekordse festivaliteema "Uut ja vana" märgib suuri kontraste aga ka muutusi, mis meid edasi viivad. "Uut ja vana" tähendab võistlusmomenti ja ületrumpamist, mis köidab osalejaid ning pakub esinejatele närvikõdi. Nauditav on kuulata muusikat, milles on midagi vana ja tuttavlikku aga ka uut ja huvitavat, salapärast ja liikuma panevat.

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Üle Eesti

15.07.2017 - 22.07.2017

Eestis aastaid toimuv ooperifestival sündis 1999. aastal Eesti suurima saare Saaremaa pealinna Kuressaare keskaegse piiskopilinnuse hoovis. Tänaseks on Saaremaa Ooperipäevadel esinenud nii Moskva ooperiteateri  Helikon, Peterburi Maria Teatri, Läti Rahvusooperi kui ka Leedu Ooperi- ja Balletiteatri trupid, aga ka lavastajaid ja soliste kuulsatest ooperimajadest Viinist, Moskvast, Põhjamaadest, Saksamaalt, Brasiiliast jm. Tehakse koostööd ka Soome Rahvusooperiga ning ooperiteatritega Tallinnast ja Tartust. Saaremaa ooperipäevade korraldaja on Eesti Kontsert.

Viimati muudetud: 11.12.2017

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti

Soovitame