TOP 10 suvised muusikasündmused

TOP 10 suvised muusikasündmused

Allikas: Lembit Michelson

Suve juurde kuuluvad alati ka muusikasündmused. Siit leiab midagi igale maitsele, alates klassikalise muusika austajatest kuni elektroonilise muusika sõpradeni välja. Valikus on laulupidu, hard rock laager, butiikfestival ja kõik, mis sinna vahele jääb. Ka toimumiskohad on seinast seina - valida võid kas ranna, metsa, keskaegse linnuse või hoopiski vangla.

10

Festival "Juu Jääb"

Saare maakond, Hellamaa küla

28.06.2017 - 01.07.2017

Juu Jääb on Eesti üks pikema traditsiooniga eksklusiivne ja rahvusvaheline muusikafestival. Muhu saarel ja Saaremaal iidsete puude, kiviaedade ja rookatuste loodud sünergias esinevad maailmatasemel muusikud. Artistide kontserdikavad liiguvad džässi, world music ja elektroonilise muusika stiilide vahel.

Loe edasi
9

Seto Folk - "Metsa poole"

Põlva maakond, Värska alevik

16.06.2017 - 18.06.2017

Seto Folk on festival, kus muusika ja looduse koosmõjust sünnivad elamused ja tärkab inspiratsioon. See on festival, mis toob kokku matka- ja muusikahuvilised üle Eesti ja avardab lavakultuuri piire. See on festival, kus laadaplatsil müüvad meistrid kohalikku käsitööd, süüa saab tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust.See on festival, kus külapeo vaimus on avatud tõeline seto kirmaseplats, mis laseb igal hetkel suurest melust puhata ja nautida rõõmsat seltskonda, head muusikat ja kaunist loodust. Selle aasta festivali teema on "Metsa poole". Lisainfo: setofolk.ee  

8

Hard Rock Laager 2017

Rapla maakond, Vana-Vigala küla

30.06.2017 - 01.07.2017

Järjekorras 16. Hard Rock Laager toimub 30. juunist 1. juulini Vana-Vigalas. Lisaks Eesti metalbändide paremikule toob festival lavale arvukalt välisartiste, kelle seast on tänaseks välja kuulutatud Arcturus ja Asphyx. Hard Rock Laager on toimunud Vana-Vigala looduskaunis jõekäärus järjepanu juba 15 aastat. Eesti raskema muusika sõprade suve suursündmus toob publikuni traditsiooniliselt kahel päeval ja kahel laval kokku 22 artisti, neist pea pooled välisriikidest. Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Katatonia ja paljud teised.

Loe edasi
7

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare

15.07.2017 - 22.07.2017

Eestis aastaid toimuv ooperifestival sündis 1999. aastal Eesti suurima saare Saaremaa pealinna Kuressaare keskaegse piiskopilinnuse hoovis. Tänaseks on Saaremaa Ooperipäevadel esinenud nii Moskva ooperiteateri  Helikon, Peterburi Maria Teatri, Läti Rahvusooperi kui ka Leedu Ooperi- ja Balletiteatri trupid, aga ka lavastajaid ja soliste kuulsatest ooperimajadest Viinist, Moskvast, Põhjamaadest, Saksamaalt, Brasiiliast jm. Tehakse koostööd ka Soome Rahvusooperiga ning ooperiteatritega Tallinnast ja Tartust. Saaremaa ooperipäevade korraldaja on Eesti Kontsert.

Loe edasi
6

Muusikafestival "Into The Valley 2017"

Harju maakond, Rummu alevik

29.06.2017 - 02.07.2017

Into the Valley festival on butiikfestival, mis toob kvaliteetse muusika-, kunsti ja gurmeeprogrammi maailma kõige ebatavalisematesse paikadesse. Esimene festival nägi ilmavalgust Rootsis 2015. aastal metsade vahel asuvas amfiteatrikujulises paekivikarjääris Dalhallas. 2017. aasta suvel leiab festival aset esmakordselt Eestisse, tuues endaga kaasa üle 60 muusiku ja DJ. 45 minuti kaugusel Tallinnast omaaegse vangla aladel asuvas Rummu karjääris toimuv unikaalne festival toob kolme päeva jooksul kokku house- ja technomuusika täielikud tipud.

Loe edasi
5

XXV Viljandi Pärimusmuusika Festival

Viljandi maakond, Viljandi

27.07.2017 - 30.07.2017

Viljandi lossimägedes ja erinevates paikades üle linna. Põnevad välisesinejad, parimad eesti pärimusmuusikakollektiivid, Roheline lava, käsitööhoov, regilaulupesa ja õpitubade programm igale maitsele, on vaid osa toimuvast. Seekordse festivaliteema "Uut ja vana" märgib suuri kontraste aga ka muutusi, mis meid edasi viivad. "Uut ja vana" tähendab võistlusmomenti ja ületrumpamist, mis köidab osalejaid ning pakub esinejatele närvikõdi. Nauditav on kuulata muusikat, milles on midagi vana ja tuttavlikku aga ka uut ja huvitavat, salapärast ja liikuma panevat.

Loe edasi
4

Leigo Järvemuusika Festival

Valga maakond, Lutike küla

04.08.2017 - 05.08.2017

Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.  Leigo on unikaalne festival terves Euroopas, kus kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. 2017. aastal tähistab festival 20. juubeliaastat. 

Loe edasi
3

Haapsalu Tšaikovski Festival 2017 Tšaikovski romansid, aariad ja duetid

Lääne maakond, Haapsalu

30.06.2017 - 30.06.2017

Tšaikovski romansid, aariad ja duetid Novaja Opera solistid ja Dmitri Sibirtsev (klaver) Meie õnneks tutvustavad Novaja Opera suurepärased lauljad oma kõrgetasemelist vokaalkunsti Haapsalu Tšaikovski festivalil enam kui vaid ooperi „Jolanta“ kontsertettekandes. Teatridirektorist pianist Dmitri Sibirtsev esitab koos Novaja Opera solistidega aariaid ja duette vene ooperitest Haapsalu ajaloolise Wiedemanni (tänane Läänemaa ühisgümnaasium) gümnaasiumi aulas, kus atmosfäär toetab täiuslikult kontserdi sisu.

Loe edasi
2

Weekend Festival Baltic 2017

Pärnu maakond, Pärnu

03.08.2017 - 05.08.2017

Põhjamaade suurimal elektroonilise tantsumuusikafestivalil saab näha ja kuulda hetke kõige kuumemaid tantsu- ja popmuusikaartiste. Pärnu rannas toimub festival kolmandat aastat. Festivali lavadel astub kolme päeva jooksul üles ca 80 artisti.

Loe edasi
1

XII noorte laulu- ja tantsupidu ''Mina jään''

Üle Eesti

30.06.2017 - 02.07.2017

Seekordne suvine laulu- ja tantsupidu on täis nooruse indu, sest laulupeol teevad oma dirigendidebüüdi 14 noort dirigenti ning lavale astuvad ligi 40 tuhat vabana sündinud noort. Laulupeo kontserdil kõlavad armastatud laulude “Ta lendab mesipuu poole” ja “Mu isamaa on minu arm” kõrval päris uute heliteostena näiteks Kadri Voorandi, Eeva Talsi ja Mari Jürjensi ning laulupeo ühe idee autori, Rasmus Puuri helilooming. “Selle noortepeo väärtuskoodis on peidus põlvkondade pide. Juured ei kinnitu mulda iseenesest. Südametuli sünnib üheskoos hoides ning saab väe ühendkooride lõppakordina kõlavas Rein Rannapi ja Lydia Koidula teoses „Eesti muld ja Eesti süda”,” ütleb XII noortepeo eestvedaja Aet Maatee. Kalevi keskstaadionil toimuv tantsupidu on inspireeritud Koidu ja Hämariku muistendist. Tantsijaid saadab elav muusika ning lavale ilmuvad noored peategelased – Koit ja Hämarik, kes teevad Vanaisa rollis Ivo Linna kõrval lavadebüüdi ning esitavad koos tantsupeoks kirjutatud uudisloomingut. Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini. NB: Pidu on vabas õhus, piletid võivad tantsupeole enne etendust otsa lõppeda. XII noorte laulu- ja tantsupeo etenduste ja kontserdite ajakava: R, 30. juunil, kell 19:00 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil L, 1. juulil, kell 13:00 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil L, 1. juulil, kell 15:00 rahvamuusikapidu Kalevi staadioni lähistel L, 1. juulil, kell 19:00 Tantsupeo III etendus Kalevi staadionil P, 2. juulil, kell 9:30 Rongkäik P, 2. juulil, kell 14:00 Laulupidu Tallinna lauluväljakul

Loe edasi
Viimati muudetud: 26.06.2017

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Üritused

Soovitame