TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Allikas: Siiri Kumari

TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Kui otsid imelist kingitust või hoopis endale midagi hingesoojendavat, siis sea sammud disaini- ja vintagetooteid pakkuvatesse poekestesse. Isikupära ja mängulised detailid on leidnud väljundi minimalistlikes ehetes, omanäolistes rõivastes ja unikaalsetes disaintoodetes, mida leidub igale maitsele. Eesti disainerid pakuvad kvaliteetseid ja kõneka disainikeelega põnevaid ja erilisi tooteid. Heade eesti asjade hulka kuulub ka hea eesti disain!

Mokoko disainipood

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Mokoko poes disainime ja valmistame 2013. aastast sertifitseeritud taimpargitud nahast nutikate lahendustega väikeaksessuaare. Kõik tooted valmivad meie stuudios. Tootevalikust leiab kaarditaskuid, rahakotte, võtmevutlareid, kotte, käepaelu, vöösid ning disainerite Annike Laigo (tassid, sallid), Minumo (lõikelauad, kuumaalused) ja Sealoman Prints loomingut. Vahetus läheduses asuvad laste mänguväljak, pinksilauad, suvel ilusa ilmaga saab nautida terrassiastmetel Fika kohvi või harjutada tasakaaluhoidmist slackine´il. Ümber nurga asuvad ka Fotografiska ja Juhan Kuusi Dokfoto Keskus.

Loe edasi

LEVI Tartu disainipood

Tartu maakond, Tartu linn

Oleme disainipood Tartus, kes tahab pakkuda oma külastajatele kõige uuemaid, ägedamaid disainereid ja brände ning meie eesmärk on inspireerida igat külastajat. Toetame Eesti enda väikeettevõtjaid, andekaid kunstnikke ning loodame pakkuda alternatiive maailma vallutanud masstoodangule. Eesti ehte- ja rõivakunstnikest on esindatud nt: Tanel Veenre, New Vintage by Kriss, Agnes Veski, KIRSS, SECO, Kristi Liiva, MARAT, Eve Hanson, MuHoov, Mithio ning palju teisigi disainereid. Looduskosmeetikast on esindatud paljud Eesti lemmikud: Joik, Nurme, LoodusSPA, LUUV jne. Tule toeta Sinagi!

Loe edasi

Kingiabi disaini ja suveniirikauplus Tartu Lõunakeskuses

Tartu maakond, Tartu linn

Pakume esinduslikku valikut Eesti käsitööd ja disaini (ehted, suveniirid ja kingitused). Kingiabi kaupluses on müügil sepised, praktiline puidust tarbekunst, kaunis keraamika, saunatarvikud, lai valik ehteid, nahakunst, huumorikingitused. Lisaks leiab kauplusest erinevaid grillimistarvikuid, kingitusi kalastamishuvilisele ning laias valikus rahvussümboolikaga tooteid -lippe, mütse, salle ja köögitarvikuid.

Loe edasi

SONNE Kohv.Kodu.Kunst disainipood-kohvik

Pärnu maakond, Pärnu linn

Kui armastad erilisi, väikese jalajälje ja suure hingega tehtud asju, tule kiika SONNE disainipood-kohvikusse. Siin saavad kokku parim kohv, kodusoe sisustus, kunst ja taimed. Kõik hingele lähedane, jätkusuutlikkust ja väiketootmist toetav on SONNEs omal kohal. Meie nimele inspiratsiooni andnud Sonnenglas ehk päikesevalgust koguv ja salvestav valgusti on üks erilisemaid tooteid, mida siit leida võid.

Loe edasi

Teele DISAIN

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Teele DISAIN kauplusest leiad 100% vaid Eesti disainerite loomingut! Meie väikeses ja hubases poes müüme originaalseid ja kvaliteetseid autoritooteid - keraamikat, portselani, klaasi, puitu, nahka, tekstiili, kudumeid, ehteid, postkaarte ja palju muud. Valikus on üle 500 toote kuni 60 erinevalt disainerilt. Teele kaupluses askeldavad ema ja tütar, kes ei ole seotud disaini ja käsitöö loomisega, ent armastavad ausat ning ehedat toodangut ning tutvustavad/pakuvad seda parimal moel. Seega tule ja ütle meile "tere" ning tutvu parima valikuga Eesti disainist ja käsitööst. Asu aga Teele!

Loe edasi

Siluett Eesti moe pood

Pärnu maakond, Pärnu linn

Siluett Eesti moe pood Pärnu vanalinnas pakub Eesti disainerite ja moeloojate loomingut: rõivad, jalanõud, aksessuaarid, nahktooted, disainmööbel jpm. Lisaks korraldame moeetendusi ja muid kogukonnaüritusi Rüütli tänaval. Kui on huvi kaasa lüüa, võta julgelt ühendust!  Tule tutvuma uute kollektsioonide ja disaineritega!

Loe edasi

Tallinn Design House - Eesti Disaini esindusruum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tallinn Design House on Eesti disaini esindusruum, mis pakub külastajatele kohaliku disainimaailma esinduslikku väljapanekut – moe-, ehte-, ja nahakunsti, disaintooteid kodu sisustamiseks, hoolika valiku raamatu- ja kunstihuvilistele ning mitmeid erilisi kingiideid. Tallinn Design House asub Tallinna südalinnas, ajaloolises Rotermanni kvartalis. Esindusruum on kergesti kohandatav eriliste sündmuste korraldamiseks, ruumi ilmestab suur telerisein, esitlusala ning kohtumisteks mõeldud nõupidamiste ruum. Külalistele väljastpoolt EU-d pakutakse soodsat tax-free ostlemisvõimalust.

Loe edasi

Eesti Disaini Maja showroom Solarise keskuses

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Disaini Maja on loodud 2010. a Eesti disainerite loomingu tutvustamiseks läbi erinevate müügikanalite kodu- ja välismaal. EDM esindab üle saja Eesti loomeinimese väljapaistvat autoridisaini, sisustusaksessuaaridest moeni. Missiooniks on Eesti, kui tõusva disainipotenisaaliga maa esindamine ja maine kujundamine. EDM saadav müügitulu investeeritakse järgmistesse disaini tutvustavatesse projektidesse. Tutvu ka Eesti Disainerite Liidu ja Disainiöö põneva kontoriga Põhjala tehases.

Loe edasi

Eesti disainipood Krunnipea

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Krunnipea Disainipood esindab üle 70 Eesti ja Baltikumi disaineri loomingut. Poest leiab nii vähetuntud ning alles disainivaldkonnas alustavate disainerite töid kui ka väga tunnustatud autorite loomingut. Kingiideid on nii naistele kui meestele. Me hindame tasakaalu, disaini, omanäolisust ja eelistame isetehtut masskaubale. Tule vali kingitusteks midagi Eestimaist ning toeta sellega ka Eesti noori disainereid. Külasta ka e-poodi kodulehel.   

Disainipood "Oma Asi" ("The Little Red House")

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Pood "Oma Asi" koondab endas Eesti talendikaid disainereid ja kunstnikke . Meile meeldivad ainulaadsed ja originaalsed ideed, mis maalivad naeratuse suule. Kõigile meeldivad veidi teistsugused või väikese vimkaga asjad, mis eristuvad ja lasevad sul ennast tunda ainulaadsena.  Meie pisikesest majast võid leida enam kui 80 erineva disaineri loomingut, sh Ulla Saar, Triinu Tiisel, Pavel Sidorenko, Inga Koppel, Kadi Hektor ja Kauri Kallas. Asume Tallinna vanalinna kõige lühemas tänavas ja väikseimas majas, mis on ehitatud Püha Vaimu kiriku külge.

Loe edasi

Loomelinnak Aparaaditehas

Tartu maakond, Tartu linn

Riia ja Kastani tänava nurgal paiknev Aparaaditehas on vanasse tehasekompleksi rajatud universaalne kultuuritehas, mis üllatab rohke tänavakunsti ning industriaalse interjööriga. Siin on endale kodu leidnud paljud loomeettevõtjad, kunstnikud, disainerid ja majakass Johannes Gutenberg. Tehasest leiab trendikaid disaini- ning kunstipoekesi, hipsterlikke restorane, TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse ning omanäolise raamatupoekese. Aparaaditehases ja tehasehoovis toimub aastaringselt mitmeid töötubasid, kontserte, laatu, pidusid ja näitusid igale maitsele. Aparaaditehas – ägedaim kohtumispaik Tartus!

Loe edasi

Meistrite Hoov

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

See vaikne vanalinna sisehoov on killuke sajanditetagusest Tallinnast, mil hinnati käsitöömeistrite hingega tehtud töid. Säilinud on keskaegset arhitektuuri ja õdusat atmosfääri. Avatud on erinevad kunsti- ja käsitöökojad, külalistetoad majutuseks ning kuulus kohvik Chocolaterie. Meistrite Hoov on suurepärane paik, kust leida toredaid kingitusi nii endale kui lähedastele. Samuti on alati saadaval parimad trühvlid, koogikesed ja kuumad joogid.

Loe edasi

A-Galerii

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

A-Galerii on Eesti autoriehete kodugalerii ja unikaalne kohtumispaik, kus saab tutvuda üle saja erineva autori loominguga. A-Galeriis avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi erinevate generatsioonide, vormide ja ideede ning seal saab tutvuda üle saja erineva kohaliku autori loominguga. Iga käsitööna valminud ehe on kordumatu ning kannab endas autorile ainuomast käekirja ja kontseptsiooni, mida on teostatud meisterliku tehnikaga. Ehtepoe ja näitusepinnana esindab A-Galerii Eesti professionaalsete ehtekunstnike erinevaid põlvkondasid.

Loe edasi

Telliskivi Loomelinnak

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Telliskivi Loomelinnak on Tallinna vanas tööstuskompleksis paiknev loomekeskus, kuhu on koondunud galeriid, väikepoed, erinevad loovettevõtted, start-up'id ning söögikohad.Linnaku südames asub rahvusvaheliselt tunnustatud fotomuuseum Fotografiska Tallinn, Juhan Kuusi Dokfoto keskus, Sõltumatu Tantsu Lava, jäätisetehas LaMuu, Erinevate Tubade Klubi ja mitmed teised loovettevõtted. Loomelinnakus toimub aastaringselt üle 800 erineva kultuurisündmuse. Lisaks võib linnakus leida üle kahekümne erineva tänavakunsti teose.

Loe edasi

Les Petites - Balti disaini pood

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Les Petites on kõige loomingulisema ja elavama linnaosa südames asuv disainipood, mis on pühendunud kreatiivsete kohalike ning lähiriikide disainerite esindamisele. Aastast 2009 uksed lahti hoidnud poes kohtuvad nii ajatu käsitöötehnika kui ka materjalide võimete piire tõukavad väiketootjad. Kogu pere peale mõeldes leiad kodu-, kunsti- ja moetarbed, mille ühiseks kandvaks sooviks on toota õiglaselt hoolides keskkonnast ja kogukonnast.Les Petites on ametlikus Fur Free Retailer nimistus.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.12.2021

Teema: Ostlemine

Uudiskiri