TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Allikas: Siiri Kumari

TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Kui otsid imelist kingitust või hoopis endale midagi hingesoojendavat, siis sea sammud disaini- ja vintagetooteid pakkuvatesse poekestesse. Isikupära ja mängulised detailid on leidnud väljundi minimalistlikes ehetes, omanäolistes rõivastes ja unikaalsetes disaintoodetes, mida leidub igale maitsele. Eesti disainerid pakuvad kvaliteetseid ja kõneka disainikeelega põnevaid ja erilisi tooteid. Heade eesti asjade hulka kuulub ka hea eesti disain!

10

Loomelinnak Aparaaditehas

Tartu maakond, Tartu

Vana tehasekompleks, kus nõukogude ajal valmistati külmutusseadmeid, salajasi allveelaevaosasid ja jälgede segamiseks ka mittetöötavaid vihmavarje ning tõmblukke. Seitsmekümnendate keskpaigas töötas tehases ligi 1500 inimest. Tehasel oli oma tervisekeskus koos sauna ja basseiniga, söökla ja mitme korpuse jagu administratiivruume.  2006. aastal omandas Aparaaditehase ABC Kinnisvarateenuste OÜ, kelle valduses on tehas tänaseni. Alates 2014. a arendatakse keskust kultuuritehaseks, mis ühendab endas juba täna loomingulisi ettevõtjaid, kunstnike stuudioid, disainerite ateljeesid ning meelelahutust

Loe edasi
9

Baltika kvartal ja Moetänav

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Baltika kvartali Moetänavale on koondunud kohaliku moemaailma keskse ettevõtte nelja brändi – Montoni, Mosaici, Baltmani, Ivo Nikkolo ja Bastioni - kauplused, andes pildi eriilmeliste kollektsioonide paljususest ja tugevdades veendumust eesti rõivatööstuse elujõulisusest ning mitmepalgelisusest. Sisekujunduses on taotluslikult säilitatud tootmishoonele omast õhustikku ja rakendatud taaskasutatud mööblit, mis loob sidusa terviku vana ja uue vahel.

Loe edasi
8

Meistrite Hoov

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

See vaikne vanalinna sisehoov on killuke sajanditetagusest Tallinnast, mil hinnati käsitöömeistrite hingega tehtud töid. Säilinud on keskaegset arhitektuuri ja õdusat atmosfääri. Avatud on erinevad kunsti- ja käsitöökojad, külalistetoad majutuseks ning kuulus kohvik Chocolaterie.

Loe edasi
7

Nu Nordik disainipood

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Nu Nordik on ainulaadne pood, mis müüb kaasaegset Eesti disaini. Kauplus on täis huvitavaid ja erilisi esemeid, mis köidab pilku oma värskusega. Leida võib unikaalseid käsitsi valmistatud rõivaid ja aksessuaare ning põnevaid tooteid kodukujunduseks erinevatelt Eesti disaineritelt. Tule uudistama!

6

A-galerii

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tänane A-galerii pakub laias valikus ligi 70 kõrgharidusega ehtekunstniku loomingut. Esindatud on traditsioonilised juveliiritehnikad ja materjalid, lisandunud uute ja kaasaegsete materjalide töötlused, isikupärased tehnilised võtted ja käekirjad. Vitriinides on enamikus unikaalehted ja väikeseeriad, asjalikke kommentaare jagab koolitatud personal. Võetakse vastu tellimusi ja antakse ehtealaseid konsultatsioone.

Loe edasi
5

Eesti loomingu pood Disainimaja

Tartu maakond, Tartu linn

Disainimaja on pood, kus müüakse kaunist kodumaist loomingut.  Valikus leiab ehteid, aksessuaare, käsitööd, tooteid lastele, moekunsti, mööblit ja valgusteid, kodust kosmeetikat, käsitöökomme, keraamikat ja kunsti. Disainimaja pood asub Tartu Loomemajanduskeskuse sinises majas.

Loe edasi
4

Telliskivi Loomelinnak

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Kesklinna, Pelgulinna ja Kalamaja piiril, Balti jaama kõrval, endises tööstuskompleksis paiknev Telliskivi Loomelinnak on Tallinna loominguline kese. See on Eesti suurim loomekeskus, kus asuvad stuudiod, loomeettevõtted, kultuuriloojate ja vabaühenduste kontorid. Loomelinnakust leiad ainulaadse valiku disaini- ja looduspoode, eriilmelisi söögi-joogikohti, leivakoja ning põnevaid teenusepakkujaid. Telliskivis toimub ligi 400 kultuurisündmust aastas, laupäeviti leiab aset kirbuturg. Loomelinnakus asuvad ka Erinevate Tubade Klubi ning Cabaret Rhizome, Vaba Lava teater ja Sõltumatu Tantsu Lava.

Loe edasi
3

Les Petites - Balti disaini pood

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Les Petites on kõige loomingulisema ja elavama linnaosa südames asuv disainipood, mis on pühendunud kreatiivsete kohalike ning lähiriikide disainerite esindamisele. Aastast 2009 uksed lahti hoidnud poes kohtuvad nii ajatu käsitöötehnika kui ka materjalide võimete piire tõukavad väiketootjad. Kogu pere peale mõeldes leiad kodu-, kunsti- ja moetarbed, mille ühiseks kandvaks sooviks on toota õiglaselt hoolides keskkonnast ja kogukonnast.Les Petites on ametlikus Fur Free Retailer nimistus.  

Loe edasi
2

Tali, Eesti Disaini Pood

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Tali on üks suurimaid Eesti disainipoodide maastikul.  Hoolikalt valitud tooted – ehted, nahakunst, rõivad, mööbel annab suurepärase ülevaate kodumaiste disainerite loomingust. Põhjamaale kohane lihtsus, kvaliteet, minimalism ja geomeetriine vorm tasakaalustatud peene sarkasmi ja huumoriga, detailideni läbimõeldud keskkond ning pidevalt uuenev hoolikas selektsioon parimatelt Eesti loojatelt rõõmustab kõiki, kes peavad tähsaks kõrgetasemelist disaini, kvaliteetset toormaterjali ja stiilipuhast väljanägemist.

1

Eesti Disaini Maja

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti disaini Maja = disainipood, disainerite stuudiod ja galeriid, Eesti Disainerite Liit, festival Disainiöö, kohvik Klaus. Eesti Disaini Maja eesmärgiks on kaasaegse eesti disaini tutvustamine. Showroomiks loodud keskkond pakub vaatamiseks valikut eesti disainerite loomingust ja teeb nähtavaks ja käegakatsutavaks Eesti disaini, andes võimaluse autoridisaini viljelejatele oma toodete eksponeerimiseks ja müügiks.  Kohvik-klubi-maja soosib võrgustumist, pakub meelelahutust, head toitu ja teenindust ning võimalust läbi viia erinevaid disainialaseid üritusi.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Ostlemine

Uudiskiri