TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Allikas: Siiri Kumari

TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Kui otsid imelist kingitust või hoopis endale midagi hingesoojendavat, siis sea sammud disaini- ja vintagetooteid pakkuvatesse poekestesse. Isikupära ja mängulised detailid on leidnud väljundi minimalistlikes ehetes, omanäolistes rõivastes ja unikaalsetes disaintoodetes, mida leidub igale maitsele. Eesti disainerid pakuvad kvaliteetseid ja kõneka disainikeelega põnevaid ja erilisi tooteid. Heade eesti asjade hulka kuulub ka hea eesti disain!

1

Tallinn Design House - Eesti Disaini esindusruum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Tallinn Design House on Eesti disaini esindusruum, mis pakub külastajatele kohaliku disainimaailma esinduslikku väljapanekut – moe-, ehte-, ja nahakunsti, disaintooteid kodu sisustamiseks, hoolika valiku raamatu- ja kunstihuvilistele ning mitmeid erilisi kingiideid. Tallinn Design House asub Tallinna südalinnas, ajaloolises Rotermanni kvartalis. Esindusruum on kergesti kohandatav eriliste sündmuste korraldamiseks, ruumi ilmestab suur telerisein, esitlusala ning kohtumisteks mõeldud nõupidamiste ruum. Külalistele väljastpoolt EU-d pakutakse soodsat tax-free ostlemisvõimalust.

Loe edasi
2

Eesti Disaini Maja showroom Solarise keskuses

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Disaini Maja on loodud 2010. a Eesti disainerite loomingu tutvustamiseks läbi erinevate müügikanalite kodu- ja välismaal. EDM esindab üle saja Eesti loomeinimese väljapaistvat autoridisaini, sisustusaksessuaaridest moeni. Missiooniks on Eesti, kui tõusva disainipotenisaaliga maa esindamine ja maine kujundamine. EDM saadav müügitulu investeeritakse järgmistesse disaini tutvustavatesse projektidesse. Tutvu ka Eesti Disainerite Liidu (www.edl.ee) ja Disainiöö (www.disainioo.ee) põneva kontoriga Põhjala tehases: www.pohjalatehas.ee/portfolio-item/eesti-disaini-maja/

Loe edasi
3

Eesti disainipood Krunnipea

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Krunnipea Disainipood esindab üle 70 Eesti ja Baltikumi disaineri loomingut. Poest leiab nii vähetuntud ning alles disainivaldkonnas alustavate disainerite töid kui ka väga tunnustatud autorite loomingut. Kingiideid on nii naistele kui meestele. Me hindame tasakaalu, disaini, omanäolisust ja eelistame isetehtut masskaubale. Tule vali kingitusteks midagi Eestimaist ning toeta sellega ka Eesti noori disainereid. Külasta ka e-poodi kodulehel.   

4

Disainipood "Oma Asi" ("The Little Red House")

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Pood "Oma Asi" koondab endas Eesti talendikaid disainereid ja kunstnikke . Meile meeldivad ainulaadsed ja originaalsed ideed, mis maalivad naeratuse suule. Kõigile meeldivad veidi teistsugused või väikese vimkaga asjad, mis eristuvad ja lasevad sul ennast tunda ainulaadsena.  Meie pisikesest majast võid leida enam kui 80 erineva disaineri loomingut, sh Ulla Saar, Triinu Tiisel, Pavel Sidorenko, Inga Koppel, Kadi Hektor ja Kauri Kallas. Asume Tallinna vanalinna kõige lühemas tänavas ja väikseimas majas, mis on ehitatud Püha Vaimu kiriku külge.

Loe edasi
5

Loomelinnak Aparaaditehas

Tartu maakond, Tartu linn

Riia ja Kastani tänava nurgal paiknev Aparaaditehas on vanasse tehasekompleksi rajatud universaalne kultuuritehas, mis üllatab rohke tänavakunsti ning industriaalse interjööriga. Siin on endale kodu leidnud paljud loomeettevõtjad, kunstnikud, disainerid ja majakass Johannes Gutenberg. Tehasest leiab trendikaid disaini- ning kunstipoekesi, hipsterlikke restorane, TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse ning omanäolise raamatupoekese. Aparaaditehases ja tehasehoovis toimub aastaringselt mitmeid töötubasid, kontserte, laatu, pidusid ja näitusid igale maitsele. Aparaaditehas – ägedaim kohtumispaik Tartus!

Loe edasi
6

Baltika kvartal ja Moetänav

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Baltika kvartali Moetänavale on koondunud kohaliku moemaailma keskse ettevõtte nelja brändi – Montoni, Mosaici, Baltmani, Ivo Nikkolo ja Bastioni - kauplused, andes pildi eriilmeliste kollektsioonide paljususest ja tugevdades veendumust eesti rõivatööstuse elujõulisusest ning mitmepalgelisusest. Sisekujunduses on taotluslikult säilitatud tootmishoonele omast õhustikku ja rakendatud taaskasutatud mööblit, mis loob sidusa terviku vana ja uue vahel.

7

Meistrite Hoov

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

See vaikne vanalinna sisehoov on killuke sajanditetagusest Tallinnast, mil hinnati käsitöömeistrite hingega tehtud töid. Säilinud on keskaegset arhitektuuri ja õdusat atmosfääri. Avatud on erinevad kunsti- ja käsitöökojad, külalistetoad majutuseks ning kuulus kohvik Chocolaterie.

Loe edasi
8

A-Galerii

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

A-Galerii on Eesti autoriehete kodugalerii ja unikaalne kohtumispaik, kus saab tutvuda üle saja erineva autori loominguga. A-Galeriis avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi erinevate generatsioonide, vormide ja ideede ning seal saab tutvuda üle saja erineva kohaliku autori loominguga. Iga käsitööna valminud ehe on kordumatu ning kannab endas autorile ainuomast käekirja ja kontseptsiooni, mida on teostatud meisterliku tehnikaga. Ehtepoe ja näitusepinnana esindab A-Galerii Eesti professionaalsete ehtekunstnike erinevaid põlvkondasid.

Loe edasi
9

Telliskivi Loomelinnak

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Endises tööstuskompleksis paiknevast Telliskivi Loomelinnakust on saanud üks linlaste armastatuimaid vaba aja veetmise kohti. Tegemist on Eesti suurima ja omanäolisema loomekeskusega - siin asuvad sajad loomefirmad, vabaühendused ja startup'id. Kõigile on avatud auhinnatud ja eriilmelised söögikohad, Eesti disainile keskendunud poetänav, galerii ning kolm teatrit! Telliskivi Loomelinnakus toimub ligi 500 kultuurisündmust aastas, iga laupäev leiab aset kirbuturg. Linnaku südames asub Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud uue ajastu muuseum Fotografiska Tallinn. Loomelinnakus asub ka 12 eri rahvusest kunstniku poolt loodud suurejoonelist graffitiseina. Kuidas need maalid tekkisid ja millest need jutustavad? Sellest saad teada tänavakunsti ekskursioonil.

Loe edasi
10

Les Petites - Balti disaini pood

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Les Petites on kõige loomingulisema ja elavama linnaosa südames asuv disainipood, mis on pühendunud kreatiivsete kohalike ning lähiriikide disainerite esindamisele. Aastast 2009 uksed lahti hoidnud poes kohtuvad nii ajatu käsitöötehnika kui ka materjalide võimete piire tõukavad väiketootjad. Kogu pere peale mõeldes leiad kodu-, kunsti- ja moetarbed, mille ühiseks kandvaks sooviks on toota õiglaselt hoolides keskkonnast ja kogukonnast.Les Petites on ametlikus Fur Free Retailer nimistus.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Ostlemine