TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Allikas: Siiri Kumari

TOP 10 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Kui otsid imelist kingitust või hoopis endale midagi hingesoojendavat, siis sea sammud disaini- ja vintagetooteid pakkuvatesse poekestesse. Isikupära ja mängulised detailid on leidnud väljundi minimalistlikes ehetes, omanäolistes rõivastes ja unikaalsetes disaintoodetes, mida leidub igale maitsele. Eesti disainerid pakuvad kvaliteetseid ja kõneka disainikeelega põnevaid ja erilisi tooteid. Heade eesti asjade hulka kuulub ka hea eesti disain!

ARS Kunstilinnaku müügigaleriid ja näitused

Inspiratsioon, innovatsioon ja traditsioon aastast 1975. ARS Kunstilinnakus saab uudistada ja osta kunstiteoseid, vaadata näitusi, tellida lisaks harivaid ja meeleolukaid kunstikoolitusi ja osaleda töötubades. Avatud on ka kohvik Q ja Skizze kunstitarvete kauplus.  Galerii 125-s on eksponeerimisel maale, graafikat ja fotokunsti paarikümnelt meie autorilt. Tarbekunstigaleriis on esindatud Eesti keraamikute teoseid, samuti leiab valikust vaatamiseks ja ostmiseks tunnustatud ehte- ja klaasikunstnikke loomingut. Igas kvartalis avatakse uus mikronäitus põnevate autorite loomingust.

Loe edasi

Disainipood GUILD

Oleme kodumaise rõivabrändi GUILD esinduspood, kus lisaks disainerite enda loomingule saab näha ka kohalike käsitöömeistrite paremikku. Arheoloogiliste leidude põhjal valmistatud ehe hõbedatöö, metsikust loodusest inspireeritud ehted, arhailised kudumid ning keskaegsel viisil valmistatud märkmikud ja postkaardid on vaid mõned näited, mida võib leida meie maagilisest kambrist Laial tänaval. Ja mis kõikse imelisem, näha saab ka moebrändi kulisside taha - just siin tegutsevad ka GUILDi meisterlikud rätsepad. Elamus, mis ei jäta külmaks kedagi!

Loe edasi

Disaini- ja kingipood "Kolme Karu Kaubamaja"

Disainipood „Kolme Karu Kaubamaja“ asub Pärnus Waldhofi ärimaja esimesel korrusel. Jagame ruumi Vaas&Vaas avatud ateljeega ning kokku on meil üks inspireeriv kooslus disainipoest ja töökojast, kust saad soetada kodusisustust, kingitusi ja firmameeneid ning ise näha kuidas käsitsi maalitud puidust tooted valmivad.  Valikust on sisustustooted, keraamika, tekstiil, köögitarvikud, ehted, nahktooted, postkaardid, küünlad ja palju muud nii endale kui kingituseks. Meilt leiad midagi mõnusat koju, praktilise kingi koostööpartnerile, toreda üllatuse sõbrale ja stiilse meene reisile kaasa.  

Loe edasi

Disainipood "Oma Asi d_sign store"

Tallinna vanalinnas Viru väravate läheduses leiad põneva disainipoe "Oma Asi d_sign", mis tutvustab Sulle uusimate ja põnevamate kohalike ja rahvusvaheliste disainerite loomingut. Pakume Sulle laias valikus ehteid, keraamikat, riided, interjööri sisustuselemente ja üldise palju ägedaid elustiilitooteid.

Loe edasi

Mokoko stuudio ja pood

Mokoko poes disainime ja valmistame 2013. aastast sertifitseeritud taimpargitud nahast nutikate lahendustega väikeaksessuaare. Kõik tooted valmivad meie stuudios. Tootevalikust leiab kaarditaskuid, rahakotte, võtmevutlareid, kotte, käepaelu, vöösid jms.

Loe edasi

LEVI Tartu disainipood

Tartu maakond, Tartu linn

Oleme disainipood Tartus, kes tahab pakkuda oma külastajatele kõige uuemaid, ägedamaid disainereid ja brände ning meie eesmärk on inspireerida igat külastajat. Toetame Eesti enda väikeettevõtjaid, andekaid kunstnikke ning loodame pakkuda alternatiive maailma vallutanud masstoodangule. Eesti ehte- ja rõivakunstnikest on esindatud nt: Tanel Veenre, New Vintage by Kriss, Agnes Veski, KIRSS, SECO, Kristi Liiva, MARAT, Eve Hanson, MuHoov, Mithio ning palju teisigi disainereid. Looduskosmeetikast on esindatud paljud Eesti lemmikud: Joik, Nurme, LoodusSPA, LUUV jne. Tule toeta Sinagi!

Kingiabi disaini ja suveniirikauplus Tartu Lõunakeskuses

Pakume esinduslikku valikut Eesti käsitööd ja disaini (ehted, suveniirid ja kingitused). Kingiabi kaupluses on müügil sepised, praktiline puidust tarbekunst, kaunis keraamika, saunatarvikud, lai valik ehteid, nahakunst, huumorikingitused. Lisaks leiab kauplusest erinevaid grillimistarvikuid, kingitusi kalastamishuvilisele ning laias valikus rahvussümboolikaga tooteid -lippe, mütse, salle ja köögitarvikuid.  

Loe edasi

Teele DISAIN

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Teele DISAIN kauplusest leiad 100% vaid Eesti disainerite loomingut! Meie väikeses ja hubases poes müüme originaalseid ja kvaliteetseid autoritooteid - keraamikat, portselani, klaasi, puitu, nahka, tekstiili, kudumeid, ehteid, postkaarte ja palju muud. Valikus on üle 500 toote kuni 60 erinevalt disainerilt. Teele kaupluses askeldavad ema ja tütar, kes ei ole seotud disaini ja käsitöö loomisega, ent armastavad ausat ning ehedat toodangut ning tutvustavad/pakuvad seda parimal moel. Seega tule ja ütle meile "tere" ning tutvu parima valikuga Eesti disainist ja käsitööst. Asu aga Teele!

Siluett Eesti moe pood

Siluett Eesti moe pood Pärnu vanalinna südames pakub Eesti disainerite ja moeloojate loomingut: rõivad, jalanõud, aksessuaarid, nahktooted, kingitused, disainmööbel ja palju muud. Lisaks korraldame moeetendusi, disainerite pop-up-poode ja muid kogukonnasündmusi Rüütli tänaval. Kui on huvi kaasa lüüa, võta julgelt ühendust!  Tule tutvuma uute kollektsioonide ja disaineritega!

Loe edasi

Tallinn Design House - Eesti Disaini esindusruum

Tallinn Design House on Eesti disaini esindusruum, mis pakub külastajatele kohaliku disainimaailma esinduslikku väljapanekut – moe-, ehte-, ja nahakunsti, disaintooteid kodu sisustamiseks, hoolika valiku raamatu- ja kunstihuvilistele ning mitmeid erilisi kingiideid. Tallinn Design House asub Tallinna südalinnas, ajaloolises Rotermanni kvartalis. Esindusruum on kergesti kohandatav eriliste sündmuste korraldamiseks, ruumi ilmestab suur telerisein, esitlusala ning kohtumisteks mõeldud nõupidamiste ruum. Külalistele väljastpoolt EU-d pakutakse soodsat tax-free ostlemisvõimalust.

Loe edasi

Eesti Disaini Maja showroom Solarise keskuses

Eesti Disaini Maja on loodud 2010. a Eesti disainerite loomingu tutvustamiseks läbi erinevate müügikanalite kodu- ja välismaal. EDM esindab üle saja Eesti loomeinimese väljapaistvat autoridisaini, sisustusaksessuaaridest moeni. Missiooniks on Eesti, kui tõusva disainipotenisaaliga maa esindamine ja maine kujundamine. EDM saadav müügitulu investeeritakse järgmistesse disaini tutvustavatesse projektidesse. Tutvu ka Eesti Disainerite Liidu ja Disainiöö põneva kontoriga Põhjala tehases.  

Loe edasi

Eesti disainipood Krunnipea

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Krunnipea Disainipood esindab üle 70 Eesti ja Baltikumi disaineri loomingut. Poest leiab nii vähetuntud ning alles disainivaldkonnas alustavate disainerite töid kui ka väga tunnustatud autorite loomingut. Kingiideid on nii naistele kui meestele. Me hindame tasakaalu, disaini, omanäolisust ja eelistame isetehtut masskaubale. Tule vali kingitusteks midagi Eestimaist ning toeta sellega ka Eesti noori disainereid. Külasta ka e-poodi kodulehel.   

Disainipood "Oma Asi" ("The Little Red House")

Pood "Oma Asi" koondab endas Eesti talendikaid disainereid ja kunstnikke . Meile meeldivad ainulaadsed ja originaalsed ideed, mis maalivad naeratuse suule. Kõigile meeldivad veidi teistsugused või väikese vimkaga asjad, mis eristuvad ja lasevad sul ennast tunda ainulaadsena.  Meie pisikesest majast võid leida enam kui 80 erineva disaineri loomingut, sh Ulla Saar, Triinu Tiisel, Pavel Sidorenko, Inga Koppel, Kadi Hektor ja Kauri Kallas. Asume Tallinna vanalinna kõige lühemas tänavas ja väikseimas majas, mis on ehitatud Püha Vaimu kiriku külge.

Loe edasi

Loomelinnak Aparaaditehas

Riia ja Kastani tänava nurgal paiknev Aparaaditehas on vanasse tehasekompleksi rajatud kultuuritehas. Siin on endale kodu leidnud paljud loomeettevõtjad, kunstnikud, disainerid ja majakass Johannes Gutenberg. Aparaaditehasest leiad nii hubaseid kohvikuid, trendikaid restorane, omanäolisi galeriisid kui põnevaid butiike.  Aparaaditehases ja tehasehoovis toimub aastaringselt mitmeid töötubasid, kontserte, laatu, pidusid ja näitusid igale maitsele. Aparaaditehas – ägedaim kohtumispaik Tartus!

Loe edasi

Meistrite Hoov

See vaikne vanalinna sisehoov on killuke sajanditetagusest Tallinnast, mil hinnati käsitöömeistrite hingega tehtud töid. Säilinud on keskaegset arhitektuuri ja õdusat atmosfääri. Avatud on erinevad kunsti- ja käsitöökojad, külalistetoad majutuseks ning kuulus kohvik Chocolaterie. Meistrite Hoov on suurepärane paik, kust leida toredaid kingitusi nii endale kui lähedastele. Samuti on alati saadaval parimad trühvlid, koogikesed ja kuumad joogid.

Loe edasi

A-Galerii

A-Galerii on Eesti autoriehete kodugalerii ja unikaalne kohtumispaik, kus saab tutvuda üle saja erineva autori loominguga. A-Galeriis avaneb Eesti ehtekunsti lugu läbi erinevate generatsioonide, vormide ja ideede. Iga käsitööna valminud ehe on kordumatu ning kannab endas autorile ainuomast käekirja ja kontseptsiooni, mida on teostatud meisterliku tehnikaga. Rahvusvahelise näitusepinnana loob A-Galerii puutepunkte kunstnike seas ning esinduspoena toetab A-Galerii dialoogi ehete loojate ja kandjate vahel.

Loe edasi

Telliskivi Loomelinnak

Telliskivi Loomelinnak on Tallinna vanas tööstuskompleksis paiknev loomekeskus, kuhu on koondunud galeriid, väikepoed, erinevad loovettevõtted, start-up'id ning söögikohad.Linnaku südames asub rahvusvaheliselt tunnustatud fotomuuseum Fotografiska Tallinn, Juhan Kuusi Dokfoto keskus, Sõltumatu Tantsu Lava, jäätisetehas LaMuu, Erinevate Tubade Klubi ja mitmed teised loovettevõtted. Loomelinnakus toimub aastaringselt üle 800 erineva kultuurisündmuse. Lisaks võib linnakus leida üle kahekümne erineva tänavakunsti teose.

Loe edasi

Les Petites - Balti disaini pood

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Les Petites on kõige loomingulisema ja elavama linnaosa südames asuv disainipood, mis on pühendunud kreatiivsete kohalike ning lähiriikide disainerite esindamisele. Aastast 2009 uksed lahti hoidnud poes kohtuvad nii ajatu käsitöötehnika kui ka materjalide võimete piire tõukavad väiketootjad. Kogu pere peale mõeldes leiad kodu-, kunsti- ja moetarbed, mille ühiseks kandvaks sooviks on toota õiglaselt hoolides keskkonnast ja kogukonnast.Les Petites on ametlikus Fur Free Retailer nimistus.  

Viimati muudetud: 19.12.2021

Teema: Ostlemine