Talvine linnapuhkus Kuressaares

Allikas: MTÜ Visit Saaremaa

Talvine linnapuhkus Kuressaares

Päikesepealinn Kuressaare on üks Eesti päikesepaistelisemaid kohti. Saaremaine ilm on meeldivaid üllatusi täis, kuid sõltumata sellest, kui tormine on meri või mis värvi taevas, on saarlased tuntud oma laheda meele ja külalislahkuse poolest.

Teekond Kuressaarde, kaugesse mereäärsesse linna aitab unustada aripäeva vintsutused ja valmistada vaim ette mõnusaks ja lõõgastavaks puhkuseks, võimalusi selleks leidub siin kõigile.

Saaremaa pealinn on tuntud oma pikaajaliste spaatraditsioonide poolest. Väikeses linnas on tervelt kuus spaad, mis pakuvad turgutavaid ja tervistavaid spaaprotseduure ning puhkust mõnusates vee- ja saunakeskustes.

Vaade GOSPA restoranist

Foto: MTÜ Visit Saaremaa

Näiteks on lummavaid merevaateid pakkuv GOSPA tuntud ja tunnustatud lastesõbralikkuse poolest, lasteklubi koos toredate lapsehoidjatega lubavad vanematel rahuliku südamega spaaprotseduure nautida. Ning romantilise interjööriga Grand Rose Spa on tõeline maiuspala saunagurmaanidele, valida on tervelt seitsme sauna vahel, sealhulgas eksklusiivne välisaun terrassil.

Grand Rose Spa

Foto: MTÜ Visit Saaremaa

Selge see, et väikeses ja võluvas Kuressaares on kõik jalutuskäigu kaugusel. Väikesed galeriid, kunsti- ja käsitööpoed ootavad sind ning kindlasti võiksid (taas)avastada Saaremaa ühte tuntuimat vaatamisväärsust - 14.-15. sajandil rajatud piiskopilinnust. Linnust ümbritsev kindlus on omapärane militaararhitektuuri vabaõhumuuseum, kus saad tutvuda kaitserajatiste arenguga läbi aegade. Saaremaa muuseumis näed mahukaid püsinäitusi Saaremaa loodusest ja ajaloost, alati pakuvad uusi üllatusi hooajalised näitused. Ja muidugi ei saa üle ega ümber 2019. aastal avatud alternatiivsest ajalookeskusest Thule Koda - seda peab kindlasti külastama!

Aastaringselt pakub Kuressaares põnevaid elamusi tervele perele Kuressaare servas asuv WOW elamuskeskus koos kohvikuga, kus saab avastada erinevaid eksponaate. Näiteks võid panna end proovile rallisõitjana nii rallitoolis istudes kui valguskiirtega autosid ringrajal juhtides;testida oma jalgpallioskusi või katseda, mis tunne on seebimulli sees olla.

Muide, rohemõtlemises näitab Kuressaare oma jõulukuusega paljudele silmad ette. Nimelt valiti Saaremaa väiketootja Lahhentagge toonik Kuressaare Kuusk luksuskaupade ketti LVMH kuuluva Le Bon Marché kaubamaja jõuluvalikusse! Põnevamaks teeb asja see, et too toonik valmis Kuressaare linna eelmise aasta jõulukuusest ja 2019. aasta jooksul on selle okastest ja okstest valminud kümneid tuhandeid pudeleid toonikut.

Kui meretuul on hingatud ja talvine hämarus vägisi pimeduseks muutub, ei ole paremat kui nautida maitsvat einet meeldivas seltskonnas. Kuigi sõna „töörõõm" on ühe õige ja eheda saaremaalase jaoks hääldamatu, on see rõõm tuntav kohalike kokkade valmistatud maitsvates toitudes. Kohalik ja kvaliteetne tooraine on Café Mosaiik kokkade seas kindlalt au sees. Traditsioonilisi Saaremaa toite saad maitsta Saaremaa Veski restoranis autentses veskimiljöös. Ja suurepärast veinivalikut ja kirge täis toitu pakub Hafen

Viimati muudetud: 10.02.2022

Teema: Saared, Aktiivne puhkus