Talvine linnapuhkus Kuressaares

Allikas: MTÜ Visit Saaremaa

Talvine linnapuhkus Kuressaares

Kuressaare on Eesti päikesepaistelisemaid kohti. Aga kui on talv, mida seal siis teha võiks? Siin mitu head ideed lühipuhkuseks.

Saaremaa pealinn on muidugi tuntud oma pikaajaliste spaatraditsioonide poolest. Väikeses linnas on tervelt kuus spaad, mis pakuvad turgutavaid ja tervistavaid spaaprotseduure ning puhkust mõnusates vee- ja saunakeskustes.

Vaade GOSPA restoranist

Foto: MTÜ Visit Saaremaa

Näiteks on lummavaid merevaateid pakkuv GOSPA tuntud ja tunnustatud lastesõbralikkuse poolest, lasteklubi koos toredate lapsehoidjatega lubavad vanematel rahuliku südamega spaaprotseduure nautida. Ning romantilise interjööriga Grand Rose Spa on tõeline maiuspala saunagurmaanidele, valida on tervelt seitsme sauna vahel, sealhulgas eksklusiivne välisaun terrassil.

Grand Rose Spa

Foto: MTÜ Visit Saaremaa

Selge see, et väikeses ja võluvas Kuressaares on kõik jalutuskäigu kaugusel. Väikesed galeriid, kunsti- ja käsitööpoed ootavad sind ning kindlasti võiksid (taas)avastada Saaremaa ühte tuntuimat vaatamisväärsust - 14.-15. sajandil rajatud piiskopilinnust

Linnust ümbritsev kindlus on omapärane militaararhitektuuri vabaõhumuuseum, kus saad tutvuda kaitserajatiste arenguga läbi aegade. Saaremaa muuseumis näed mahukaid püsinäitusi Saaremaa loodusest ja ajaloost, alati pakuvad uusi üllatusi hooajalised näitused. Ja muidugi ei saa üle ega ümber 2019. aastal avatud alternatiivsest ajalookeskusest Thule Koda - seda peab kindlasti külastama!

Aastaringselt pakub Kuressaares põnevaid elamusi tervele perele Kuressaare servas asuv WOW elamuskeskus koos kohvikuga, kus saab avastada erinevaid eksponaate. Näiteks võid panna end proovile rallisõitjana nii rallitoolis istudes kui valguskiirtega autosid ringrajal juhtides;testida oma jalgpallioskusi või katseda, mis tunne on seebimulli sees olla.

Vaata kindlasti ka Puhka Eestis lehtel "Omal käel Kuressaare tuur", kust leiad kasvõi mõni üksiku idee, mida teoks teha.

Kui rääkida söögist, siis juba teist aastat järjest tunnustati Gospa restorani kui parim peresõbralik söögikoht – see on lausa perede absoluutne lemmik. Saaremaal said tunnustuse ka restoran Arensburg, kohvik-lounge Chameleon ja Saaremaa Veski.

Kui otsid ilusadi merevaatega restorane, siis väike, hubane ja suurepärane restoran Hafen asub Kuressaare linnasadamas. Imeline vaade merele mõjub rahustavalt ja täiendab suurepäraselt maitsvaid roogasid. Merd näed ka restoranist Särg, mis pakub Põhjamaade kööki. Selle asukoht Nasva jõe ääres võimaldab külastajatel nautida kaluriküla atmosfääri.

Tahaksid veel valikuid? Visit Saaremaa on pannud kokku lausa pika nimekirja söögikohtadest, mida sealkandis külastada võiks.


Viimati muudetud: 11.01.2023

Teema: Saared, Aktiivne puhkus