Talverõõmud Narvas

Foto: Aron Urb, Visit Estonia

Talverõõmud Narvas

Tere tulemast Narvasse, mis on Eesti suuruselt kolmas linn! Huvitav geograafiline asukoht Venemaa ja Euroopa Liidu piiril koos rikka aastasadade pikkuse ajalooga muudavad linna ainulaadseks turismikohaks mitte ainult Eestimaal, vaid ka kogu Euroopas.

Narva linn on kaunis ja vaatamisväärne aastaringselt, iga aastaaeg pakub linna külastavale turistile oma meeldejäävaid muljeid ja rohkelt puhkevõimalusi.

Näiteks pole Hermanni linnus, mis kõrgub sügava ja kiire Narva jõe kaldal Venemaa piiri kohal, mitte ainult linna peamine vaatamisväärsus, vaid ka paljude tähtsate ürituste toimumiskoht. Praegu asub kindluses Narva linna muuseum, mis tutvustab vanu aegu.

Traditsiooniliselt pakub Narva linnus lastele ja nende vanematele oma  jõulukava. Nii hakkab tänavu alates 27. detsembrist kuni 7. jaanuarini jõule avastama väike poiss Hermann, kes on selle keskaegse linnuse elanik. Alates piparkoogilõhnalisest kabelist kuni veidi müstilise keldrini võid sa end leida end muinasjutust, kus ei puudu mängud, meisterdamised ega ka mõnus teejoomine Põhjaõue väliköögis.

Mida Narva sel talvel pakub?

  • 9. detsembril toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse hoones traditsiooniline Narva Talvelaat. Seal saad soetada midagi pühadeks või osaleda praktilistes töötubades. Päeva jooksul loositakse välja erinevaid kingitusi ja suveniire.
  • 17. detsembril joostakse heategevuslikku Jõulujooksu – kostümeeritud jooksu, mille kohustuslikuks atribuudiks on jõuludega seotud ese, kostüüm või müts.
  • 21. detsembril kõlavad Eesti Sügispealinna raames Geneva kontserdimaja laval Broadway muusikalide hitid Moskva ja Peterburi juhtivate muusikalisolistide esituses. Kontserdil saab kuulda kõige kuulsamaid ja säravamaid aariaid sellistest maailma parimatest muusikalidest nagu „Chicago", „Kassid" („Cats"), „Kabaree" („Cabaret"), „Monte-Cristo" jpm.
  • Maagiline jõuluvaim täidab 25.-26. detsembril Äkkeküla pargi. Siia tekib väike Jõululinn, kus terve päev võid näha ja teha põnevaid asju. Sind ootavad Jõuluvana maja, meisterdamistöötoad, maitsev kohv, samuti jõululaat ning meelelahutus- ja spordiprogramm.

Kuna Narva asub kahe riigi ja kultuuri ristumiskohas, siis rõhutavad Narva linna unikaalsust ka olulised talvepühad – jõulud ja uusaasta. Eestit ja Venemaad ühendaval Sõpruse sillal kohtuvad traditsiooniliselt jõuluvana ja näärivana. Jõule aga tähistatakse Narvas koguni kaks korda – Euroopa ja Venemaa tavade kohaselt.

Fotod: Motus spordiklubi, Narva muuseum, Julia Stantšik

Viimati muudetud: 19.10.2018

Teema: Põhja-Eesti

Soovitame