Talvine Narva kutsub külla

Allikas: Aron Urb, Visit Estonia

Talvine Narva kutsub külla

Tere tulemast Narvasse, mis on Eesti suuruselt kolmas linn! Huvitav geograafiline asukoht Venemaa ja Euroopa Liidu piiril koos rikka aastasadade pikkuse ajalooga muudavad linna ainulaadseks turismikohaks mitte ainult Eestimaal, vaid ka kogu Euroopas.

Narva linn on kaunis ja vaatamisväärne aastaringselt, iga aastaaeg pakub linna külastavale turistile oma meeldejäävaid muljeid ja rohkelt puhkevõimalusi. Et täielikumalt tutvuda Narva linna kordumatu ajalooga, võta Narva Külastuskeskusest kaasa audiogiid

Hermanni linnus, mis kõrgub sügava ja kiire Narva jõe kaldal Venemaa piiri kohal, pole mitte ainult linna peamine vaatamisväärsus, vaid ka paljude tähtsate ürituste toimumiskoht. Praegu asub kindluses Narva linna muuseum, mis tutvustab vanu aegu. Tule jalutama Vana Narva tänavatele, imetle XVII sajandist pärit Raekoda ja tutvu bastionidel asuva Narva vanima pargi, XIX sajandist pärit Pimeaiaga.

Kuulsate Narva Bastionide seintes asusid võlvitud käigud ehk kasematid linna kaitsjatele, siin on käike ja kasematte kokku üle 1,5 kilomeetri. Victoria Bastioni kasemattides ja püssirohukeldris väljapandud ekspositsioon tutvustab bastionidest koosneva kaitsesüsteemi ajalugu.

Astu läbi Vestervalli tänavalt, kus asub Narva Muuseumi Kunstigalerii, mis toimetab XVIII sajandi laskemoonalao endises hoones. Siin saab imetleda nii püsiekspositsiooni kui kaasaegsete Eesti ja Lääne-Euroopa kunstnike näitusi.

Avasta Kreenholmi piirkond ja endised Kreenholmi manufaktuuri punasest telliskivist inglise stiilis hooned. Pane end proovile interaktiivses mängus Narva Ring või Sfinkside linnamängus.

Narva ajaloolises südames asuv kaldapealne Narva jõepromenaad on kaunis nii suvel kui talvel. Läheduses paiknevad Narva sadam ja Joaoru puhkeala, kus talvel on avatud tasuta uisuväljak imeilusa vaatega Narva Linnusele ja Ivangorodi kindlusele. Uisutamine on tasuta ning kohapealt saab uiske laenutada. Uisud saab alla panna ka Narva Jäähallis.

Vaba Lava Narva teatrikeskuses toimuvad nii näitused, teatrietendused kui kontserdid, majas on koha leidnud pisike ja moodne Kohvik No2.

Viimati muudetud: 06.01.2020

Teema: Põhja-Eesti, Aktiivne puhkus

Uudiskiri