Tallinna parimad muuseumid ja vaatamisväärsused Tallinn Cardiga

Allikas: Kadi-Liis Koppel

Tallinna parimad muuseumid ja vaatamisväärsused Tallinn Cardiga

Tallinn Card on kõik-ühes muuseumide ja vaatamisväärsuste kaart linna põnevaks avastamiseks. Valikus on üle 40 Tallinna muuseumi ja vaatamisväärsuse, lisaks ekskursioonid, meelelahutus ja palju muud. Kaardi kasutamine on lihtne ja aitab säästa nii raha kui aega. Siit artiklist leiad ühe, kahe ja kolme päeva näidisprogrammi, et saaksid sellest kätte maksimumi.

Lisanipp! Koosta oma reisiplaan Tallinn Cardi pakkumiste kalkulaatori abil. Kalkulaator näitab sulle, kui suure summa sa erinevaid objekte külastades säästad.

Foto: Krõõt Tarkmeel


Kõige lihtsamalt ja kiiremini saad osta Tallinn Cardi e-poest. Vali, kas soovid seigelda linnas 24, 48 või 72 tundi. Pane tähele: lastele kuni 17. eluaastani (kaasa arvatud) on soodushinnad ning ühe täiskasvanu kaardiga saad tasuta kaasa võtta kuni kaks alla 7-aastast last.

Tallinn Cardi mobiilne QR-koodiga pilet saadetakse sulle e-postile – võid seda näidata kas oma mobiilseadmest või paberile välja printida. Pilet aktiveerub selle esmakordsel kasutamisel ja kehtib sinu poolt valitud tundide ulatuses.

Hea teada! Ühest linnaosast teise on kõige mugavam liigelda ühistranspordiga - Tallinn Cardiga saad sõita linna ühistranspordis tasuta piiramatu arv kordi kogu kaardi kehtivusaja jooksul.


Esimene päev Tallinnas

Veeda mõnus päev Tallinna keskaegses vanalinnas, mis on maailmas unikaalne oma terviklikkuse poolest ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Jaluta ringi, naudi keskaegset atmosfääri ning külasta muuseume ja vaatamisväärsusi, mis on iseloomulikud just sellele piirkonnale ja annavad hea ülevaate pealinna saamisloost.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum maa-aluste bastionikäikude ja kaitsetornidega pakub ainulaadset võimalust tutvuda Tallinna kujunemislooga, liikudes mööda linnamüüri ühest tornist teise. Toompea keskel kõrguva keskaegse Toomkiriku 69-meetrisest tornist avaneb võrratu vaade vanalinnale ja merele. Kunagises vägevas suurtükitornis asuv Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus jutustab lugusid Tallinnast kui merelinnast läbi keskaegse laevavraki, uhke laevamudelite väljapaneku ning põnevate käed-külge lahenduste. Kosutust pakub torni moodne katusekohvik.


Patkuli vaatetorn Tallinnas

Foto: Kadi-Liis Koppel


Päeva lõpetuseks on parim kogeda Tallinna loomingulist energiat Telliskivi Loomelinnakus, kust leiad pealinna ühe uuema muuseumi Fotografiska Tallinn, mis pakub kõnekaid maailmatasemel fotonäituseid.
Esimene päev: säästa 24 tunni Tallinn Cardiga 15 eurot

  • Kiek in de Köki kindlustustemuuseum 12 €
  • Toomkirik ja torn 5 €
  • Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus 12 €
  • Fotografiska Tallinn 15 €


  • Hind ilma Tallinn Cardita 44 €
  • Hind 24 tunni Tallinn Cardiga 29 €

Hea teada! Vanalinnas asub ka palju teisi põnevaid muuseume. Kui sul on aega, vali lisaks üks või kaks meelepärast välja. Otse vanalinna südamest leiad mitmed armsad kohvikud - Kehrwieder Chocolaterie ja kohvik Maiasmoka juures asuv Martsipanituba pakuvad Tallinn Cardi omanikele magusa üllatuse.


Et tutvuda ka Tallinn Cardi kahe- ja kolmepäevase näidisprogrammiga, loe artiklit edasi VisitTallinna veebist.

Viimati muudetud: 17.11.2021

Teema: Tallinn