Tallinna Maraton kutsub jooksma!

Allikas: Kristo Parksepp

Tallinna Maraton kutsub jooksma!

Tallinna Maraton on Eesti suurim rahvaspordisündmus ja Baltimaade suurim maratonijooks, mis toimub Tallinna kesklinnas 6.-8. septembril.

Kolmepäevane programm pakub distantse igale vanusele ja võimekusele, kavas on 42 km, 21 km, 10 km, Nike Noortejooks 5 km ja lastejooksud. Möödunud aastal osales jooksudel ligi 24 000 liikumisharrastajat kokku 67 riigist.


Jooks ümber keskaegse vanalinna modernsesse kesklinna

Tallinna Maraton pakub liikumisharrastajatele unikaalset emotsiooni, joostes läbi modernse kesklinna ning vanalinna, mis on Euroopa üks paremini ja terviklikumalt säilinud keskaegseid linnu, kuuludes UNESCO maailmapärandi nimistusse. Lisaks viib uuendatud jooksutrass jooksjad läbi boheemlasliku Kalamaja linnaosa, maalilistele Stroomi ranna kergliiklusteedele, Rocca al Maresse, Eesti Vabaõhumuuseumi ning Kultuuri Kilomeetrile. See on justkui ekskursioon Tallinnas! Jooksu meenutuseks saab iga lõpetaja vägeva medali, maratonijooksjad ka T-särgi ja personaliseeritud rinnanumbri.

Maratonirada kulgeb muuhulgas läbi Tallinna vanalinna

Foto: Tallinna Maraton


Juubelisadu jätkub!

Eesti sajandal juubeliaastal alanud pidustused jätkuvad ka tänavu, mil möödub 30 aastat esimesest Tallinna Maratoni nime all aset leidnud maratonijooksust ning Eesti populaarseim rahvajooks Tallinna Sügisjooks Optibet 10 km tähistab 20. toimumiskorda. Lisades siia Tallinna kirjaliku esmamainimise 800 aastat tagasi 1219. aastal Henriku Liivimaa Kroonikas, on igati paslik tähistada neid ümmargusi tähtpäevi traditsiooniliste sümbolitega.

Tallinna Maratoni start

Foto: Kristo Parksepp

Nii kaunistavadki tänavusi juubelisärke ja -medaleid traditsioonilised tammelehtede motiivid. Need, kes suudavad oma valitud rajal lõpuni minna, on tugevad kui tammed. Unikaalne tammelehe motiiviga medal on tunnustus selle eest, et oled eesmärgini pürgides muutunud tugevamaks nii kehalt kui vaimult. Lisaks unikaalsetele medalitele on ka tänavuse maratoni- ja sügisjooksu juubelisärke kaunistamas kuldsed sügisesed tammelehed, mis sobivad hästi Eesti suurimat rahvaspordipidu iseloomustama - ikkagi jooksusõprade laulupidu!

Viimati muudetud: 04.07.2019

Teema: Tallinn

Soovitame
Uudiskiri