Tallinn võõrustab Euroopa tippmängu UEFA Superkarikat

Allikas: UEFA

Tallinn võõrustab Euroopa tippmängu UEFA Superkarikat

Tallinnal avaneb tänavu 15. augustil võimalus võõrustada maailma üht suurimat jalgpallimängu, kui Lillekülas mängitakse Eesti rahvusstaadionil 2018. aasta UEFA Superkarikas.

UEFA Superkarikas kohtuvad tänavu kevadel jalgpalli Meistrite liiga ja Euroopa liiga võitjad. Meistrite liigas on tänavu finaali jõudnud Madridi Real (Hispaania) ja Liverpool (Inglismaa), kes selgitavad Euroopa tugevaima klubi välja 26. mail Kiievi olümpiastaadionil. Tugevuselt teise sarja ehk Euroopa liigas tagasid finaalipääsu Madridi Atletico (Hispaania) ja Marseille (Prantsusmaa), kes kohtuvad otsustavas mängus Prantsusmaal Décines-Charpieus's Parc Olympique Lyonnais'l 16. mail.

Sellist spordisündmust pole varem Eesti publik näinud. Mängule akrediteeritakse 3000 inimest, nende hulgas ligikaudu 2000 eestlast, kes saavad korraldaja või teenusepakkujana kogemuse kogu eluks. Meie rahvusstaadionilt jõuab otseülekanne ligikaudu 100 riiki ning eeldatavaks telepublikuks on jahmatavad 50 miljonit. Kohapeal on seda kõike edasi andmas 30 ülekandejaama.

Kindlasti ei ole juhuslik, et Eesti võõrustab sellist suursündmust samal aastal, kui tähistatakse riigi 100. sünnipäeva. Mängu eel on võimalik Eestit ja Tallinnat näidata kõikidele külalistele. Mängu eel näitavad jalgpallimurul meie traditsioone 300 rahvatantsijat. Seoses UEFA Superkarikaga on Eestisse oodata ligikaudu 10 000 väliskülalist.

5. juunil algab UEFA kodulehe kaudu piletimüük – seal saad sa end kirja panna, pärast mida toimub loos piletiostu õigusele.

Viimati muudetud: 29.05.2018

Teema: Tallinn

Soovitame
Uudiskiri