Tallinn Music Week: uued ajad, uued lahendused

Allikas: Botik

Tallinn Music Week: uued ajad, uued lahendused

Suurte muutuste ajal tuleb asju teha teisiti. Üks valdkond, mis on seda tänavu eriti teravalt tundnud, on kultuuritööstus. Algselt märtsi plaanitud rahvusvaheline uue muusika ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) toimub 27.–30. augustil uudses hübriidformaadis. Neile, kes  reisipiirangute tõttu kohale tulla ei saa, pakub festival nii füüsilise kui ka virtuaalse osaluse võimalust.

Erinevaid kunstivorme ja kodanikuaktivismi ühendav “uue muusika ja homsete mõtete” festival tõstab esile nii Eesti kui ka välisriikide uut tähelepanuväärset muusikat ning võtab luubi alla aktuaalseimad valdkondlikud ja valdkonnaülesed küsimused.

Telliskivi ja Noblessneri piirkonda koonduvas muusikaprogrammis kuuleb lisaks Eesti artistide paremikule nimekaid välisartiste nagu Taani rockbänd Iceage, Briti duo The KVB ja Soome jazzi supergrupp Jarmo Saari Republic. Eesti Kunstiakadeemias toimuva TMW konverentsi teemade ring ulatub muusikatööstuse praktilistest küsimustest valdkonnaüleste tulevikukäsitlusteni. Tänavu valdkonna ökosüsteemi tabanud väljakutsetega seonduvat lahkavad muusika- ja kultuurisektori edendajad ning poliitikakujundajad läbi kolme pealisteema: Muusikatööstus 2.0, Naabrid ja kultuuri roll kestliku arengu eesmärkides. Festivali tasuta linnaprogramm pakub avastamisväärset avalikest vestlustest kunstinäitusteni ning Põhja-Tallinna gurmeest Kopli ja Lasnamäe avastusretkedeni. 

Eesti Kunstiakadeemia

Foto: Tõnu Tunnel

Kuna TMW on kolinud oma tavapäraselt toimumisajalt märtsist augustisse, ühendatakse viimasel suvenädalal jõud sõsarfestivaliga Station Narva, mis toimub vahetult TMW eel, 26.–27. augustil. TMW on ühtlasi üks esimesi rahvusvahelisi muusikafestivale Euroopas, mis sel suvel toimub, seega saavad siin välja töötatud lahendused edaspidi olema malliks teiste kultuuriürituste korraldamisel.

Suvine aeg võimaldab külastajate ohutuse tagamiseks kolida osa kontserte siseruumidest välja.  Festivali kodus Telliskivi Loomelinnaku hoovis kerkib festivali ajaks suur välilava, kus toimuvad nii avakontsert kui ka suurema publikuga esinemised.

Telliskivi Loomelinnak

Foto: Linda Liis Eek

Peale selle on koostöös Visit Estoniaga kõigis kontserdipaikades saadaval desinfitseerimisvahendid. Ka jälgitakse, et siseruumide kontsertidel jääks täituvus 50% piiresse ja publik oleks piisavalt hajutatud. Kuigi lubatud publiku piirmäära tõsteti, jäävad festivalil kehtima väiksemad piirarvud (700 siseruumides ja 1500 õues).

Viimati muudetud: 05.08.2020

Teema: Tallinn