Tallinn Music Week toimub tänavu mais juba 15. korda

Allikas: Botik

Tallinn Music Week toimub tänavu mais juba 15. korda

Rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) täidab Eesti pealinna muusika, kunsti ja homsete mõtetega 10.–14. mail.

Erinevaid kunstivorme ja kodanikuaktivismi ühendav festival tõstab esile nii Eesti kui ka välisriikide uut tähelepanuväärset muusikat ning võtab luubi alla aktuaalseimad muusika- ja kultuuripoliitilised küsimused. Valdavalt Telliskivi Loomelinnakusse ja vanalinna koonduv muusikaprogramm esitleb lisaks Eesti artistide paremikule uusi tõusvaid rahvusvahelisi nimesid. Kokku esineb kolmepäevases programmis 176 artisti 41 maalt Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast ja Aasiast. 

Tuntumate välisesinejate seas on Rootsi multitalent Graham Lake, Nigeeria päritolu USA elektroonikaprodutsent Colloboh, Soome-Saksa tõusev poptäht  PALMU, BBC poolt „Šoti aasta tegijaks“ pärjatud räppar Bemz ning Euroopa talendifestivalide lemmikuist 52 Hertz Whale Slovakkiast ja K not K Rumeeniast. Luubi all on ka Aafrika mandri ja selle diasporaade uus muusika ning globaalsete trendide lokaalsed tõlgendused. 

Erilise uhkusega esitleb tänavune TMW Eesti muusika hetkeseisu. Kodumaiseid artiste on kavas tervelt 84, nende seas laialt teada-tuntud muusikuid nagu Rita Ray, Trad.Attack! ja Karl Killing, oma žanreis ka rahvusvaheliselt ilma tegevad Duo Ruut, Puuluup, Shelton San, Mart Avi ja Kadri Voorand ning tulevikutegijad nagu Borm Bubu, maria kallastu ja Kitty Florentine.

Nordic Hotel Forumis toimuva TMW konverentsi teemade ring ulatub muusikatööstuse praktilistest küsimustest valdkonnaüleste tulevikukäsitlusteni. Tänavune konverents keskendub  kolmele teemaliinile: koosloome, kohaliku ja ülamaailmse ühenduslülid ning jätkusuutlik tulevik. 

Esinejate hulka kuuluvad Radiohead’i kitarrist Ed O’Brien, Grammy võitjast produtsent ja arranžeerija Jason Miles, Manchesteri mõjukaima naiskultuuritegija auhinna laureaat Ruth Daniel ja mitmed teised.

Festivali tasuta linnaprogramm viib päevastele tasuta avastusretkedele kunsti-, disaini- ja toidumaailma. 

Uuri programmi lähemalt: tmw.ee

TMW 2023 passid on müügil TMW veebipoes.

Telliskivi Loomelinnak, TMW 2022

Foto: Diana Didyk
Viimati muudetud: 18.04.2023

Teema: Tallinn