Suvised üritused Peipsi ääres

Allikas: Magnus Heinmets. Visit Estonia

Suvised üritused Peipsi ääres

Suvi Eestis on täis ägedaid üritusi, nii juhtub omajagu põnevaid juhtumisi igas vanuses külastajate jaoks ka Peipsi järve piirkonnas.

Naboika päev

Tartu maakond, Kolkja alevik

15.06.2019 - 15.06.2019

Naboika –  pakuga trükitud kangas, ka trükipakk.  Sibulateel elavad vanausulised on oma kangaste kaunistamiseks paljude põlvede vältel kasutanud pakutrükki ehk naboikat. Kolkjas tegutses perekond Prostatov, kes omas kangatrükkimise töökodasid lisaks Kolkjale ka Viljandis ja Paides. Kangaid trükiti peamiselt reservtrüki tehnikas ja trükipakkude abil. Kangad olid valdavalt tumesinised valgete ornamentidega. Trükiti linikuid, rätte, sarafani- ja särgikangaid ning voodikoti kangaid. Naboika päev toob Peipsimaa Külastuskeskuses vaatajateni selle kunsti parimad palad, toimuvad loengud ja õpitoad.

Loe edasi

Voronja galerii suvehooaja avamine

Tartu maakond, Varnja alevik

16.06.2019 - 16.06.2019

Väikeses Varnja külas tegutsev Voronja galerii avab uksed igal suvel ning galerii näituseid on suurepärane võimalus uudistamas käia kuni augusti lõpuni.  Kelle kureeritud ja mis teemaline näitus ette võetakse selgub talve lõpuks. Üks on aga selge: Voronja õdus hoov, imeline maja ning lahke pererahvas on külastamist väärt, rääkimata siis veel uuest näitusest. 

Loe edasi

Avinurme Tünnilaat

Jõgeva maakond, Avinurme alevik

23.06.2019 - 23.06.2019

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puitkäsitööl. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Loe edasi

Peipsi Järvefestival

Üle Eesti

08.07.2019 - 14.07.2019

Peipsi Järvefestival on mööda Peipsi sadamaid järve põhjaotsast lõunasse kulgev kultuuriüritus, mis näitab külalistele Peipsi järve tavapärasest põnevamal moel. Peipsi Järvefestivali saatelaevastik peatub iga päev uues sadamas, kus toimuvad Peipsi toitu, loodust ja veeohutust tutvustavad õpitoad ning värvikirev kultuuriprogramm. Maitseelamusi pakuvad Peipsimaa kohalikud toitlustajad, kes on tulnud tutvustama piirkonna toidukultuuri. Päeva lõpetuseks saavad külalised nautida meeliülendavat kontserti otse Peipsi kaldal. Lisainfo: www.visitpeipsi.com.

Loe edasi

Peipsi Romantika

Jõgeva maakond, Tiheda küla

19.07.2019 - 20.07.2019

Peipsi Romantika paneb muusikast helisema suvise Peipsi! Kahel õhtul toimuvad Jõgevamaal Kasepää laululaval mõnusad vabaõhukontserdid otse Peipsi järve kaldal, kus astuvad üles Eesti tuntud muusikud. Lisaks suurepärasele muusikale saab kahel õhtul nautida ka ülimaitsvaid sööke ja jooke, mida pakuvad omaala asjatundjad.

Loe edasi

Rääbu Päev

Tartu maakond, Kolkja alevik

27.07.2019 - 27.07.2019

Rääbu on Peipsis elav rääbis, kes aeg-ajalt käib seiklemas ka maa peal. Paljud lapsed on tuttavad temaga just Rääbu lasteraamatutest. Rääbu päeval toimuvad lastele erinevad töötoad ja tutvustatakse siinset elu-olu lastele sobivalt.

Loe edasi

Varnja saunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

20.08.2019 - 20.08.2019

Peipsi kaldal asuva Varnja küla saunad ootavad sel päeval saunafESTi raames lisaks kohalikele inimestele ka külalisi! Tule ja avasta erinevat tüüpi saunu ning kutsuvat Peipsi järve. Igal saunafESTil on kaasatud Mesi tare kodumaja saunad ja mõned kohalikud elanikud oma saunaga külatänava ääres. Kutsume ka mobiilsete saunade omanikke kaasa lööma ning oma saunasid laiema avalikkusega tutvustama.

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

31.08.2019 - 31.08.2019

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

14.09.2019 - 14.09.2019

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Lõuna-Eesti, Üritused

Soovitame
Uudiskiri