Suvised üritused Peipsi ääres

Allikas: Magnus Heinmets. Visit Estonia

Suvised üritused Peipsi ääres

Suvi Eestis on täis ägedaid üritusi, nii juhtub omajagu põnevaid juhtumisi igas vanuses külastajate jaoks ka Peipsi järve piirkonnas.

Varnja saunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

20.08.2019 - 20.08.2019

Peipsi kaldal asuva Varnja küla saunad ootavad sel päeval saunafESTi raames lisaks kohalikele inimestele ka külalisi! Tule ja avasta erinevat tüüpi saunu ning kutsuvat Peipsi järve. Igal saunafESTil on kaasatud Mesi tare kodumaja saunad ja mõned kohalikud elanikud oma saunaga külatänava ääres. Kutsume ka mobiilsete saunade omanikke kaasa lööma ning oma saunasid laiema avalikkusega tutvustama.

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat

Tartu maakond, Kallaste linn

31.08.2019 - 31.08.2019

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev

Tartu maakond, Alatskivi alevik

14.09.2019 - 14.09.2019

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame
Uudiskiri