Suvised üritused Peipsi ääres

Allikas: Magnus Heinmets. Visit Estonia

Suvised üritused Peipsi ääres

Suvi Eestis on täis ägedaid üritusi, nii juhtub omajagu põnevaid juhtumisi igas vanuses külastajate jaoks ka Peipsi järve piirkonnas.

Avinurme Tünnilaat

Jõgeva maakond, Avinurme alevik

23.06.2018 - 23.06.2018

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puitkäsitööl. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Loe edasi

Peipsi Järvefestival

Üle Eesti

30.06.2018 - 07.07.2018

Peipsi Järvefestival on mööda Peipsi sadamaid järve põhjaotsast lõunasse kulgev kultuuriüritus, mis näitab külalistele Peipsi järve tavapärasest põnevamal moel. Peipsi Järvefestivali saatelaevastik peatub iga päev uues sadamas, kus toimuvad Peipsi toitu, loodust ja veeohutust tutvustavad õpitoad ning värvikirev kultuuriprogramm. Maitseelamusi pakuvad Peipsimaa kohalikud toitlustajad, kes on tulnud tutvustama piirkonna toidukultuuri. Päeva lõpetuseks saavad külalised nautida meeliülendavat kontserti otse Peipsi kaldal. Lisainfo: www.visitpeipsi.com.

Loe edasi

Peipsi Romantika

Jõgeva maakond, Tiheda küla

20.07.2018 - 21.07.2018

Romantiliste ja akustiliste kavadega astuvad ülesse Jõgevamaa Kasepää laululaval otse Peipsi järve kaldal mitmed tuntud lauljad ja tantsutrupid.

Loe edasi

Seto Kuningriigi päev

Võru maakond, Lüübnitsa küla

04.08.2018 - 04.08.2018

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska. Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga. 

Loe edasi

Kallaste kala- ja sibulalaat 2018

Tartu maakond, Kallaste

25.08.2018 - 25.08.2018

Kallaste kala- ja sibulalaadast on kujunenud Peipsimaa üks suurimaid traditsioonilisi suvelõpuüritusi. Iga suve augustikuu viimasel nädalavahetusel sõidavad Kallaste linna kokku inimesed igast Eestimaa nurgast ning ka naaberriikidest. Müüjad on toonud laadale erinevat kaupa, kuid muutumatu on kuulus Peipsi sibul. Igal aastal toimub lisaks laadale mitmekesine kultuurprogramm. Osaleda saab käsitöötubades, pakutakse tõelist uhhaad, toimuvad paadisõidud Peipsil, laste etendused. 

Loe edasi

Sibulatee puhvetite päev 2018

Tartu maakond, Alatskivi alevik

15.09.2018 - 15.09.2018

Kodukohvikute traditsioon on eestlaste seas viimaste aastate jooksul suure au sisse võetud. Ka Peipsi ja Sibulatee ei jää sellest ilma. Septembri keskel avavad oma väravad ja uksed kohalike ägedad kodud, kus pakutakse maitsmiseks parimaid põlvest-põlve edasi antud retsepte. Põhirõhk kohalikul toidul, käsitööl ning muidugi ka kultuuril.

Loe edasi
Viimati muudetud: 20.03.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame
sünnipäev EV100