Suve parimad muusikafestivalid

Allikas: Visit Estonia

Suve parimad muusikafestivalid

Kuulad folki või hoopis ooperit? Rokki või ainult jazzi? Iga muusikamaitse jaoks on suvel mõni festival varuks, sest sume suveilm lihtsalt kutsub mõnusasse atmosfääri kaunistest helidest osa saama. Reastasime kõik üritused kronoloogiliselt – leia endale sobiv ja mine naudi head muusikat!

Tallinn Music Week

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

09.06.2021 - 13.06.2021

Tallinn Music Week (TMW) on põhja ja balti regiooni suurim siseruumides toimuv muusikafestival, üles astub ligi 200 Eesti ja välismaist artisti erinevatest muusikalistest žanritest. Festivalist saab osa ligi 25 000 inimest Eestist ja piiri tagant. Peale linna olulisimates klubides ja kontserdikohtades toimuva festivali põhiprogrammi, saab Tallinn Music Weekil tutvust teha ka linna vähem tuntud poolega. Üle Tallinna toimuvad linnalava kontserdid, vestlusari “TMW jutud”, restoranifestival “TMW maitsed” ja kaasagse kunsti programm “TMW kunst”.  

Loe edasi

Suure-Jaani Muusikafestival

Viljandi maakond, Suure-Jaani vald

17.06.2021 - 23.06.2021

Suure-Jaani muusikafestival on olnud pioneer ja eeskäija  paljudes erinevates festivalitegevustes ning on keskendunud ja keskendub ka edaspidi eesti muusikale – eriti Suure-Jaani kandist pärit heliloojate loomingule. Kuigi pakutakse muusikat igale maitsele, on festival klassikalise ja eesti muusika keskne.   

Loe edasi

Sõru Jazz

Üle Eesti

17.06.2021 - 20.06.2021

Sõru Jazz on mõnusa atmosfääriga suvine jazz-muusika festival, mis toob nelja päeva jooksul Hiiumaale suure hulga tuntud ja tunnustatud Eesti muusikuid. Heale muusikale ja seltskonnale on lisaväärtuseks loomulikult Hiiumaa ise oma ilusate sadamatega ja toredate inimestega, mis kõik kokku ongi kujunenud Sõru Jazzi fenomeniks ja andnud inimestele põhjust siia aastast-aastasse tagasi tulla. Kindlasti on Hiiumaal Eesti parim tuul, meri ja päike - ilusa ilma korral saab kontserti nautida ka õuemurul.

Loe edasi

Seto Folk

Võru maakond, Värska alevik

25.06.2021 - 26.06.2021

Kutsume teid juunis Setomaale Värska metsade vahele Seto Folgile! Laululava ja Seto Talumuuseumi karjakopli vallutavad kaheks päevaks ägedad folgiartistid nii meilt kui mujalt. Kontsertide kõrvalt jagub tegemist nii suurtele kui väikestele, folgiline saab osa mitmekesisest matka-, töötubade-, lasteala- ja kontsertprogrammist. Seto Folk algab 25.06.2021, algusega kell 17.00, väravad avatakse kell 16   Lisaks kvaliteetsele muusikale ja erilistele kontserdipaikadele ootab festivali matkaprogramm osa saama Setomaa looduse imedest ja rikkustest. Seto Folk on perefestival ning mõeldes kõige pisematele folgilistele jätkub toredaid tegevusi festivali lastealal. Hilisõhtutel avab uksed vana söökla, kus pidulisi ootab juba legendaarseks kujunenud söökladisko. Arhailist ja ehedat seto kultuuri saab aga folgil kogeda kõigi meeltega – kuulata ja kaasa laulda UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud seto leelot, osa saada II Seto tantsupeost, õppida valmistama seto käsitööd ning ergutada maitsemeeli seto toiduga.

Loe edasi

Festival "Juu Jääb"

Saare maakond, Hellamaa küla

01.07.2021 - 04.07.2021

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – klassikalisest jazzist elektrooniliste rütmideni – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav. Vastavalt sellele on kokku pandud ka festivali kava. Festivalil on  aastate jooksul kõlanud väga palju maailmamuusikat – siin on rahva pilgud lavale naelutanud mustlaslauljatar Norig ning inglihäälne Eivor, ukulele saatel tõelist Havai lainetust pakkunud Bird, vastukaaluks tuline Simone Moreno. See ongi Juu Jääbi võlu, et kokku satub niivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid artiste ning isiksusi, kellel kõigil on oma lugu jutustada.

Loe edasi

Haapsalu Tšaikovski Festival

Lääne maakond, Haapsalu linn

01.07.2021 - 04.07.2021

Tänavune festival toob publiku ette külalisesinejad maailma eri paigust Loomulikult on kavas mitu hoolikalt valitud kammerkontserti. Oodatud on kõik, kellele lähevad korda ilu, romantika, suured tunded ja võrratud meloodiad; teisalt ajaloolised kontserdipaigad, sumedad suveõhtud, romantiline vanalinn ja muidugi peamine – suurejooneline Tšaikovski muusika. 2017. aastal toimunud esimene Haapsalu Tšaikovski festival pälvis publiku tähelepanu, kriitikute tunnustuse ja mitu kaalukat auhinda.

Loe edasi

Võnge Festival

Valga maakond, Ala küla

02.07.2021 - 03.07.2021

Võnge on Eesti ainus rändav kultuurifestival ja Kultuuri Tegu 2019 nominent. Otse looduse rüppe istutatud poeetilistel lavadel astuvad üles: L'Impératrice (FR), Lenna, Kakkmaddafakka (NO), Pluuto, Hang Massive (UK/SE), Erki Pärnoja, Mari Jürjens, Tora (AU), Kukerpillid, Carnival Youth (LV), Riffarrica, Jesse Markin (FI), I Wear* Experiment, Jarek Kasar, Egert Milder, Catapulta jpt. Võnge Festivalil ootavad külastajat ohtralt maitse-, kunsti- ja kultuurielamusi, joogatunnid, lasteala jm. Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond toetab festivali korraldamist 43 802,50 euroga. Festivalipass jaanuari lõpuni 55 €, kallineb seejärel järk-järgult ja maksab festivalipäevadel 70 €. Noortepass (16-21aastastele) eelmüügis 40 € ja festivalipäevadel 45 €. Alla 16aastastele lastele koos pileti ostnud täisealise saatjaga sissepääs tasuta. Päevapiletid tulevad müüki kevadel ja nende hind on selgumisel. Kaasa võib võtta ka hästi käituva koera või muu lemmiklooma. Parkimine ja telkimine on kohapeal tasuta.

Loe edasi

SUME Festival

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

03.07.2021 - 03.07.2021

Sel suvel toimub Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus SUME Festival, mis ühendab endas kodumaise muusika, head maitsed ja kaasaegse kunsti. Koguperefestivali peaesinejad on NOËP, Nublu ja Ewert & The Two Dragons.

Loe edasi

Mustjala Muusikafestival

Saare maakond, Mustjala küla

14.07.2020 - 11.07.2021

Pikkade traditsioonidega Mustjala muusikafestival kutsub muusikasõpru Saaremaale - imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks.1995. aastast toimuval festivalil kõlab klassikaline muusika. Esinejad on tunnustatud eesti interpreedid ning säravad väliskülalised. Kontserdid toimuvad kirikutes, maalilises Tagaranna kalurikülas, Loona ja Pidula mõisates, Ninase puhkekülas, aeg-ajalt ka hoopis ootamatutes kohtades: 1939. aastal nõukogude sõjaväelaste rajatud rannakaitse suurtüki laskepesas Ninase poolsaarel jne. Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu.

Loe edasi

Hiiu Folk

Hiiu maakond, Kassari küla

15.07.2021 - 18.07.2021

Hiiumaa Pärimusmuusikafestival ehk Hiiu Folk on alkoholivaba koguperefestival, mis lisaks suurepärastele kontsertidele sisaldab ka loodusmatku, õpitube, tegevusi lastele ja palju muud. Festival hõlmab tervet saart ning toimub nii vabas õhus kui kirikutes, muuseumites, rahvamajades, tutvustades seeläbi saare erinevaid piirkondi.

Loe edasi

I Land Sound

Saare maakond, Orissaare alevik

15.07.2021 - 19.07.2021

Suvel maandub maaliliselt ilusa Illiku laiu peal elamusfestival I Land Sound. Taotlusega jätta mured ja materjal korraks kõrvale, tuues kaunis looduses ja vabas õhustikus kokku parim, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eesti suvel anda on. Üks korralik sõõm mereõhku ja praamisõit võtavad eest Su maski ning teisel pool kallast leiad üles iseenda. Saarel on kombeks kokku hoida ja nii juhtub ka I Land Soundil, kus rikastava sündmuse nimel ühendavad jõud elektroonilise ööelu pioneerid, kunstnikud ja kohalik kogukond. Neli kordumatut päeva ja kustumatu mälestus.

Loe edasi

Ostrova Festival 2021

Võru maakond, Ostrova küla

16.07.2021 - 17.07.2021

Ostrova küla on väike, aga üks imearmas kohake Setomaal, kus toimub igal aastal suur festival, mis on nüüdseks leidnud tee juba paljude inimeste südametesse.  Arvult juba 11-s Ostrova Festival toimub 16.- 17. juulil 2021.  Muusikat on igale maitsele, folgist rockini, lavale astuvad Eesti tippartistide kõrval aga ka muusikuteed alustavad Setomaa  noored. 16.07.2021, algus kell 17.00, väravad avatake kell 16.0017.07.2020, algus kell 13.00, väravad avatakse kell 12.00 Esinejad: Anne VeskiAnsambel PropellerNedsaja küla BändRahvatantsurühm LustilineLastele teatrietendusja paljud- paljud teised.Programm täieneb pidevalt. Jälgi infot: http://ostrova.ee/ ja https://www.facebook.com/ostrovafestivalid/ Külalistel on võimalus kuulata hingematvalt kaunis kohas, kus tavaliselt aeg jääb seisma, head muusikat, maitsta õdusates kodukohvikutes kohalikke hõrgutisi ja nentida, et tasus küll ette võtta pikk tee Setomaale. Tegevusi leidub ka kõige pisematele, seega tule koos perega.Külastajatele on ka telkimisvõimalus. Võta suund Setomaale! Ostrova Festival 2021 ootab! 

Loe edasi

TAFF: fest 2021 / Haapsalus

Lääne maakond, Haapsalu linn

16.07.2021 - 17.07.2021

TAFF:fest tuleb taas! Eelmise aasta juulis esmakordselt toimunud muusikafestival TAFF:fest tuleb ka sel suvel! Festival toimub 16.-17. juuli 2021 Haapsalu Piiskopilinnuse õuealal ning kavast leiab erakordseid kooslusi, värsket tunnetust ja rõõmu muusikast.  Üles astuvad:ANETTKadri Voorand in duo with Mihkel MälgandIvo Linna & Politsei- ja Piirivalveorkestri Big BandKalle Pilli QuintetSusanna Aleksandra „Tribute to Nancy Wilson“Joel Remmel Trio feat. Liisi Koikson ja Aleksander PaalPetteri Hasa & sõbradGroove 'n' Jazz: Kaire Vilgats & Dagmar Oja Festivali peaesinejaks on maailmakuulus ja kõrgelt hinnatud tromboonimängija, laulja ja helilooja NILS LANDGREN (Rootsi). Festivalipassid on nüüd müügil ja kuni 16.03 eriti soodsa hinnaga! Vaata lähemalt - tafffestival.ee Festivali kunstiline juht on legendaarne saksofonist Raivo Tafenau.Festivali toimumist toetab Haapsalu linn. *Festivali korraldamisel järgitakse riiklikke piiranguid ja terviseameti juhiseid.*Korraldaja jätab endale vabaduse teha programmis muudatusi. 

Loe edasi

Saaremaa Ooperipäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

20.07.2021 - 25.07.2021

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja.  Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt, Ungari Rahvusooper, Shanghai ooperiteater Hiinast jpt. Asukoha ja esmaklassilise programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Loe edasi

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi maakond, Viljandi

22.07.2021 - 25.07.2021

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega - ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära. Viljandi pärimusmuusika festivalist on aastatega kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaades suuremaid.

Loe edasi

Haapsalu Vanamuusikafestival

Lääne maakond, Haapsalu linn

22.07.2021 - 25.07.2021

Lääne-Eesti kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas žanris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali kontserdid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja oma ala suurimaid meistreid kogu Euroopast – koostöös elustatakse paljude sajandite muusika, et pakkuda publikule unustamatuid elamusi.  

Loe edasi

Muusikafestival Sõru Saund

Hiiu maakond, Pärna küla

29.07.2021 - 31.07.2021

Muusikafestival Sõru Saund - see on Inimese Parim Aeg House ja techno, experimental ja hiphop, jazz ja popklassika - need on neli päikselist päeva Hiiumaal koos hea muusika ja koos parimate inimeste ja friigimate friikidega.

Loe edasi

Augustibluus

Lääne maakond, Haapsalu

30.07.2021 - 01.08.2021

Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile ja märkimisväärsele publikuhuvile muutub Haapsalu linn hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Bluusimuusika kõlab nii piiskopilinnuses, raudteejaamas, linna erinevates kohvikutes ja hoovides.  Täpsema programmi ja esinejatega tutvu juba meie kodulehel!

Loe edasi

Intsikurmu Muusikafestival

Põlva maakond, Põlva linn

06.08.2021 - 07.08.2021

Intsikurmu Muusikafestival kutsub inimesi pöörduma tagasi metsapõue, et leida sealt ennast ja meie esivanemaid läbi muusika. Uskumatult ürgne, tugeva energiaga peokoht taevasse kõrguvate puude all pakub esteetilist ilu silmale. Laiahaardelisest muusikaprogrammist õhkub soojust, mis kaasaegse müra keskel tervendavalt mõjub. Pikkade traditsioonidega asukohale antakse uus mõõde ning hingamine läbi tulevikku vaatava kontseptsiooni, milles suurt rolli mängime meie ja inimesed meie ümber.  Videoinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika on see, mis festivali iseloomustavad.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 05.04.2021