Sündmused, mis seotud sügisese lõikusajaga

Allikas: Danel Rinaldo

Sündmused, mis seotud sügisese lõikusajaga

Sügis on aeg, mil saak on salves, päevad lühemad ja jahedamad ning inimestel tekib rohkem vaba aega. Pakume valiku vähemtuntud sündmusi, mis on seotud sügiseste rahvakalendri tähtpäevadega ning peegeldavad Eestimaa inimeste harjumusi, traditsioone ja ajalugu. Eestlaste tähtsamad pühad ja tähtpäevad on tihedalt seotud talutööde, aga ka ilmastikuoludega ning muidugi toetuvad need vanarahva kommetele ja uskumustele. Ära lase esivanemate traditsioonidel unarusse jääda ning tule koos perega osalema!

Jõuluvana Korstna talu perepäevad

Pärnu maakond, Kõpu küla

10.06.2018 - 05.01.2020

Tulge külla Jõuluvana Korstna tallu Pärnumaal kauni männimetsa veerel. Siin saate kogu perega osaleda erinevates tegevustes talu rehetoas ja kambrites, tornis ja pööningul, aidas ja tallis - sõita ree ja poniga, putitada traktorit ja saada sõbraks talus elavate loomadega, kellele võite meeleheaks kaasa tuua leivakuivikuid ja porgandit. Saate ka Jõulumemmega meisterdada, mekkida pannkooki moosiga ning püstkojas lõkke ääres Jõuluvanale salmi lugeda. Igal perepäeval on vastavalt teemale veel omad vahvad toimetused.

Loe edasi

Jõuluretk ''Tallinn 800''

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

01.12.2019 - 05.01.2020

Linna esimesed jõulud“ Tallinna Jõuluturg ja Tallinna Linnamuuseum kutsuvad meeleolukale ringkäigule vanalinnas – vaatame, kuidas Tallinn tekkis ja kuidas vanas Tallinnas jõulupühi peeti. Tänavu tähistame kaheksa aastasaja möödumist Tallinna esmamainimisest kirjalikes allikates. Just siis saabus siia Taani kuningas Valdemar II koos oma vägedega ristiretkele. Taanlaste vallutus pani aluse linna tekkele ja ka linliku eluviisi levimisele. Jõuluretk algab Jõuluturu kuuse alt ja liigub edasi Tallinna Linnamuuseumisse (Vene tänav 17). Sealt liigutakse edasi Toompea poole, kus linn alguse sai. Teekonnal räägitakse linna vanimatest paikadest  ja jõulude tähistamisest. Elamuslikule rännakule paneb punkti kuum glögi keskaegses kaitsetornis. Retk kestab umbes 1,5 tundi – selle ajaga tutvume ka kahe näitusega: Linnamuuseumis „Linnusest linnaks“ ning Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis „Dannebrog ja Eesti 1219–2019“. Jõuluretke pilet sisaldab jõuluretke linnas, kahe muuseumi külastust ja alkoholivaba glögi. Piletid soovitame ette osta Piletilevist . Võimalik on pilet soetada ka Tallinna Linnamuuseumi kassast (Vene 17) enne linnaretke. NB! Jõuluretke piletiga on võimalik mõlema näitusega tutvuda veel iseseisvalt 7 päeva jooksul pärast ürituse toimumist. Jõuluretked toimuvad eesti, vene ja inglise keeles perioodil pühapäeviti 1. detsembrist 2019 kuni 5. jaanuarini 2020  Eesti keeles 1, 8, 15, 22, 29 detsember kell 14:30

Loe edasi

Viljandi kodukäsitöömess

Viljandi maakond, Viljandi

13.12.2019 - 14.12.2019

Igal aastal detsembrikuus saavad  Sakala keskuses kokku need käsitöömeistrid ja maatoidu valmistajad, kes meie muutuvas elus aitavad säilitada kõike seda, mida on loonud eelnevad põvkonnad. Vajadus meie traditsioonilist elulaadi hoida kasvab iga päevaga. Oleme uhked säilinud rahvusliku käsitöö üle ega väsi imetlemast oma kauneid rahvarõivaid, värvirõõmsat tekstiili, keerukat tikandit, ja pitsi ning rikkalikult kauneid ehteid. Meil pakutav maatoit on maitsev ja tervislik.

Talvine Käsitöö- ja omatoodangu laat

Hiiu maakond, Kärdla linn

13.12.2019 - 14.12.2019

Tule ja osta oma jõulukingid just sellelt laadalt. Kohalik ja Eestimaine käsitöö või toidukaup sobib kindlasti jõuluvana kingikotti. Igal täistunnil toimub laadal kultuuriprogramm. On võimalus osaleda konkurssidel "Uus kingitus" ja "Hiiumaa meene", kuhu oodatakse tooteid reedel enne keskpäeva. Auhindamisele läheb mõlemast kategooriast kolm esimest kohta ja publik valib oma lemmiku. Laadakohvikus on võimalik keha kinnitada ja õnneloosikorvist õnnekätt proovida, iga loos võidab.

Tartu Talvine Tantsupäev

Tartu maakond, Tartu linn

14.12.2019 - 14.12.2019

Juba aastaid on Tartus raekoja platsil, linna kõige tähtsamal väljakul toimunud Tartu talvine tantsupäev. Sellel üritusel kohtuvad talviseid munakivisid trotsides  sajad rahvatantsijad.   Tartu tantsijatele seltsi on palutud ka tantsijad Tartumaalt – Tartu ja Tartumaa ühisele peole on pealtvaatajaid rõõmustama oodata ligi 800 rahvatantsijat.   Tulge saage pärimusest osa ja võtke sõbrad-külalised kaasa!

Viimati muudetud: 03.12.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine

Soovitame
Uudiskiri