Sündmused, mis seotud sügisese lõikusajaga

Allikas: Danel Rinaldo

Sündmused, mis seotud sügisese lõikusajaga

Sügis on aeg, mil saak on salves, päevad lühemad ja jahedamad ning inimestel tekib rohkem vaba aega. Pakume valiku vähemtuntud sündmusi, mis on seotud sügiseste rahvakalendri tähtpäevadega ning peegeldavad Eestimaa inimeste harjumusi, traditsioone ja ajalugu. Eestlaste tähtsamad pühad ja tähtpäevad on tihedalt seotud talutööde, aga ka ilmastikuoludega ning muidugi toetuvad need vanarahva kommetele ja uskumustele. Ära lase esivanemate traditsioonidel unarusse jääda ning tule koos perega osalema!

Leivakuu Angla tuulikumäel

Saare maakond, Angla küla

07.10.2019 - 27.10.2019

Leivakuu märksõna on "100 aastat leivaküpsetamist".  Kuulame perenaise pajatusi tuulikumäe viljajahvatamise ajaloost ja eestlaste leivakultuurist XIX saj. teisel poolel ( Hollandi tuulikus), proovime käsikiviga jahvatamist. Leivaahju juures vormime üheskoos veskil jahvatatud jahust kakukesi, lükkame leivaahju sütest puhtaks ja paneme kakukesed küpsema. Katame koos väikeste perenaistega pere söögilaua erinevate leibadega: agana-, rukki-, seemne- ja küüslauguleivaga. Lisame ka endavalmistatud või. Angla perenaised pakuvad omaltpoolt hõrgutavaid sügisande ja Mõldrimamma õunakooki.  

Loe edasi

Lõikuspüha Eesti Põllumajandusmuuseumis

Tartu maakond, Ülenurme alevik

12.10.2019 - 12.10.2019

Lõikuspühaga tähistatakse traditsiooniliselt suuremate põllutööde lõppemist ning saagi salve jõudmist.  Teeme kokkuvõtted põllumehe aastast, saab uudistada või kaasa lüüa põllu- ja aiatöödes, osaleda leivakonkursil, avastada ja mekkida erinevaid saadusi, osaleda töötubades nagu näiteks hapukapsa valmistamine, rehepeks käsitsi ja masinaga ja küpsetada leiba.  Lisaks suur kolmikvõistlus KartuliTRIatlon, ponisõidud ja meelelahutuse eest hoolitseb ansambel "Sada ja seened". 

Mardilaat Tallinnas

Harju maakond, Haabersti linnaosa

07.11.2019 - 10.11.2019

Mardilaat on Eesti käsitöö laulupidu. Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad oma ala asjatundjate poolt läbi viidud meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele ning õpitoad lastele. Lisaks on laadal käsitöötoodangu presentatsioonid ja uute raamatute esitlused. Pakutakse eestimaist kõhutäidet ja kuulata saab rahvuslikku muusikat. Osalevad käsitööd õpetavad koolid, muuseumid jt selle valdkonnaga seotud institutsioonid.

Loe edasi

Mardi- ja kadrimängud Kukruse Polaarmõisas

Ida-Viru maakond, Kukruse küla

05.11.2019 - 25.11.2019

Kukruse Polaarmõisas oodatakse laste gruppe, kellele korraldatakse lõbus maskide meisterdamise töötuba ja maskeraad, saadakse teada mardi- ja kadripäeva kommetest ja võetakse osa nende rahvalike tähtpäevade mängudest.

Loe edasi
Viimati muudetud: 14.10.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Ostlemine

Soovitame
Uudiskiri