Sügishooaja parimad muusikasündmused

Foto: Visit Estonia

Sügishooaja parimad muusikasündmused

Kuigi päikseline suvi on selleks korraks lõpule jõudnud, ei näita kihisev kultuurielu sügistardumuse märke. Jätkuvalt toimub kogu Eestis kõrgetasemelisi muusikasündmusi, mis rõõmustavad nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Siit leiad parimad palad alates lasteballetist kuni Briti popmuusika klassikani!

Viini Straussi orkestri kontsert (Austria)

Üle Eesti

30.11.2018 - 01.12.2018

On saanud traditsiooniks, et igal paarisaastal esineb Eestis täissaalidele Viini Straussi festivaliorkester Peter Guthi juhatusel. Orkester on võitnud rahvusvahelise tunnustuse Viini muusika originaalse tõlgenduse, klassikaliste teoste laia repertuaari, Strausside dünastia ja Viini operetimeistrite teoste esitamisega. Straussi ajast pärit traditsiooni kohaselt dirigeerib härra Peter Guth, viiul käes. Ka seisneb kollektiivi unikaalsus selles, et populaarset klassikalist muusikat vürtsitatakse koloriitse austria huumoriga See on tõeliselt elav kollektiiv, kellele on enesestmõistetav kuulajatega suhelda: lüüa nendega tantsu või tulla lavalt alla publiku sekka mängima.

Loe edasi

Ansambli The King´s Singers kontsert

Üle Eesti

23.10.2018 - 25.10.2018

King´s Singers tähistab tänavu oma 50 a juubelt arvukate kontsertidega üle maailma. Ansambli ametlik sünnikuupäev on 1. mai 1968 ja selle asutasid kuus äsja kõrgkooli lõpetanud noort muusikut.  Ansambli kõige väljapaistvamaks omaduseks on muusikaline mitmekesisus. King’s Singers esineb popmuusika seadetega tihti televisioonis, lauljate britilik sarm ning muusikaline võimekus on võitnud kuulajate südameid kõikjal maailmas. Vokaalgrupi paljude saavutuste hulka kuuluvad ka kaks Grammy-võitu, Emmy ja koht ajakirja Gramophone kuulsuste koja nimekirjas.

Kontsert "Gustav Ernesaks 110"

Üle Eesti

12.12.2018 - 14.12.2018

Eesti Muusika Infokeskuses kirjeldatakse Gustav Ernesaksa kui laulutaati, kes on Eesti muusikalukku jäädvustunud heliloojana, dirigendina ja pedagoogina. Ta juhatas väsimatult paljusid koore, rajas Eesti Rahvusmeeskoori ja oli selle kauaaegne dirigent ning töötas pikki aastaid pedagoogina erinevates koolides ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Samuti tegutses ta aktiivselt laulupidude korraldajana ja üldjuhina. Ernesaksast kujunes laulupidude sünonüüm, millena ta püsib tänaseni. Kontserdil esinevad Eesti Rahvusmeeskoor Rahvusooper Estonia poistekoor (dirigent Hirvo Surva) Dirigent Mikk Üleoja

Loe edasi

Eesti Kontserdi ja Hennessy aastalõpukontsert

Üle Eesti

30.12.2018 - 31.12.2018

Eesti Kontserdi ja Hennessy aastalõpukontserdil esinevad: Tallinna Kammerorkester Dmitri Sinkovski (viiul, kontratenor, dirigent / Venemaa) Kavas: Vivaldi. Kontsert viiulile ja keelpillidele RV 277 („Il Favorito“) Geminiani. Concerto grosso d-moll op. 5 nr 12 („La Folia“) Händel. Aaria ooperist „Rodelinda“ HWV 19 („Dove sei amato bene“) Vivaldi. Sümfoonia keelpillidele h-moll, RV 169 (Sinfonia al Santo Sepolcro) Vivaldi. Kontsert viiulile ja keelpillidele d-moll, RV 242 („Per pisendel“) Händel. Aaria ooperist „Rinaldo“ HWV 7 („Venti turbini Prestate“) Koostöös Tallinna Filharmooniaga

Loe edasi

Peterburi Riikliku Laste Balletiteatri ballett "Pähklipureja"

Üle Eesti

26.11.2018 - 10.12.2018

Peterburi Riikliku Laste Balletiteatri asutasid 1992. aastal Maria teatri solistid Anatoli Nikiforov ja Irina Safonova. Ballett „Pähklipureja“ on teatri ja eeskätt selle kunstilise juhi ja lavastaja, I. Safonova suur loominguline edusamm. „Pähklipureja“ esietendus toimus 2000. aasta novembris. 2001. aastal tuli teater balleti „Pähklipureja“ lavastuse ja esitamisega festivali „Peterburi teatrid lastele“ võitjaks. Suure inimliku sisu ja teatrikunsti parimate traditsioonide kohaselt lavastatud etendus tutvustab noortele vaatajatele klassikalise balleti suurepärast kunsti. Ballett „Pähklipureja“ on pidu kogu perele!

Loe edasi

Moskva kammerorkestri "Musica Viva" kontsert

Üle Eesti

16.10.2018 - 18.10.2018

Dirigent ja solist Aleksander Rudin (tšello, klaver) Kavas: Beethoven. Avamäng balletile “Prometheuse lapsed” (“Die Geschöpfe des Prometheus”) Haydn. Tšellokontsert C-duur, Hob.VIIb:1 Mozart. Sümfoonia nr 40 g-moll KV. 550 Tippmuusikutest koosnev orkester, kes rahvusvaheliselt tuntust kogunud programmide ajastutruude interpretatsioonidega, on teinud koostööd maailma parimate solistidega ning andnud kontserte kõikjal mainekates saalides.  

Viimati muudetud: 09.11.2018

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Põhja-Eesti, Kultuur ja Ajalugu, Üritused

Soovitame