Station Narva kutsub piirilinna

Allikas: Anna Markova

Station Narva kutsub piirilinna

5.–7. augustil neljandat korda toimuv festival Station Narva täidab piirilinna muusikaga meilt ja mujalt, pakub kunsti- ja maitseelamusi, näitab linnaruumi uue põneva nurga alt ning kutsub arutlema nii kohaliku eluolu kui ka uute ärimudelite üle.

Tänavuse festivali muusikaprogrammi südameks on Narva Muuseum koos ajaloolise Narva Hermanni linnusega. Muuseumi alale seatakse sisse neli lava: pealava Põhjaõuel, kust avaneb linna parim vaade Euroopa Liidu idapiirile, ning kolm siselava juba alates Liivi ordu aegadest linna külalisi võõrustanud linnuse Refectoriumi, Reconditoriumi ja Dormitooriumi saalides. Sisehoovist saab koos kohvikute, baaride ja tänavatoiduga festivali keskne kohtumispaik. Lisaks muusikaelamustele pakub festival haruldast võimalust kogeda öist muuseumiatmosfääri. Kontserdid toimuvad ka legendaarses jõeäärses kultuuriklubis Ro-Ro.

Vaata eelmise aasta videomeenutust:

Kahel õhtul ja ööl, 6. ja 7. augustil saab mõlemas festivalipaigas kuulda nii rahvusvaheliselt tuntud tegijaid kui ka põnevaid Eesti, Venemaa ja Soome artiste. Teiste seas astuvad üles Briti drum'n'bassi rajaja Roni Size koos Dynamite MC-ga, Islandi elektroonikatrio Vök, Tatari-Vene duo AIGEL, Vaiko Eplik ja Eliit ning Sven Grünberg koos Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambliga, kes on taaselustanud kontserdilavade jaoks Grünbergi nelikümmend aastat tagasi ilmunud ja Nõukogude Liidu esimeseks elektroonilise muusika autoriplaadiks peetava albumi „Hingus". Uut albumit esitleb Narva bänd AveNue.

Festivali kavas on ka hübriidformaadis ettevõtluspäev loomeinkubaatoris OBJEKT, tasuta päevased kontserdid üle linna, avalikud BAZARi arutelud, daatšade tuur ning linna ajalugu ja vaatamisväärsusi tutvustavad tuurid üle linna. Festivali avapäeval, 5. augustil avatakse linnaruumis Station Narva linnakunsti konkursi võidutöö, millega kaasneb ka avalik arutelu kunsti rollist linna arengus Kreenholmi kultuurikvartali arenguist kuni Narva soovini kandideerida kultuuripealinnaks aastal 2036.

Viimati muudetud: 06.07.2021

Teema: Põhja-Eesti