Sportlik Otepää – Eesti talvepealinn

Allikas: Timo Arbeiter

Sportlik Otepää – Eesti talvepealinn

Koos talve saabumisega võtab Otepää vastu talvepealinna tiitli - linn kannab seda auga juba aastast 1996. Siin peetakse oluliseks sportimist ja terviseedendust ning maaliline looduskeskkond võimaldab nautida meeldejäävat puhkust.

Pika ajalooga linna mainiti esmakordselt kirjasõnas aastal 1116 ja arvatakse, et Otepää on oma nime saanud karu ehk oti pea järgi. Sel võib ka tõepõhi all olla, sest siinse linnamäe kuju meenutab tõesti karu pead. Otepää linnamäel paiknes juba 7.–8. sajandil muistne linnus ja 12.–13. sajandiks oli asulast kujunenud Kagu-Eesti oluline keskus.

Spordilinnas Otepääl ja selle ümbruskonnas jagub aktiivset tegevust igale maitsele. Talvel leidub siin jõukohaseid radu nii murdmaasuusatajatele, mäehuvilistele, mootorsaaniga kihutajatele kui matkajatele. Siin on Baltikumi suurim mäesuusakeskus, mis pakub aastaringselt sportlikku tegevust.

Talvine elamus

Foto: Timo Arbeiter

Tehvandi spordikeskus ning Kääriku rajad on aasta ringi treeningpaigaks nii profi-, harrastus- kui tervisesportlastele – siit leiab kõik vajaliku sportlikuks puhkuseks. Paikkonnas toimuvad mitmete talialade vabariiklikud ja rahvusvahelised võistlused, kus jagub osavõtjaid üle maailma. Otepääl elavad nimekad olümpiavõitjad ning treenivad maailmanimega suusaässad.

Sport keset loodust

Foto: Timo Arbeiter

Kuid Otepääle tasub tulla ka väljaspool talvehooaega. Soojemal ajal on hea nautida rannamõnusid või kalastamist kaunil Pühajärvel, matkamist Otepää maastikupargi künklikel metsaradadel, imetleda suuremaid ja väiksemaid järvesilmi ning suurepäraseid vaateid Tehvandi vaateplatvormilt ja Harimäe tornist.

Sportlik ja turvaline linn

Foto: Timo Arbeiter

Arvukad turismitalud ning -ettevõtted pakuvad mitmekülgset aktiivset ja sportlikku tegevust ning majutusvõimalusi on alates mõisaluksusest kuni taluelu lihtsuseni. Ootusi tasub üleval hoida maitseelamuste austajatel – piirkonnas on mainekas restoranijuhis White Guide äramärgitud restorane kui suurepäraseid toiduelamusi pakkuvaid kohvikuid ja pubisid.

Osavõtjaterohke Euroopa Saunamaraton hoiab au sees kohalikke saunatraditsioone ning pakub meelelahutust nii osavõtjatele kui pealtvaatajaile.

Lumi on seiklus ja see ootab sind Otepääl!

Viimati muudetud: 11.12.2019

Teema: Lõuna-Eesti, Aktiivne puhkus