Seitse asja, mida Tallinnas detsembrikuus teha

Allikas: Tallinn City Tourist Office & Convention Bureau

Seitse asja, mida Tallinnas detsembrikuus teha

Mis võiks ühel kargel talvepäeval olla veel mõnusam, kui maitse- ja kultuurielamusi täis jalutuskäik Euroopa ühes kõige paremini säilinud vanalinnas? Just siin saab kogeda tõelist jõulutunnet!

Anname sulle 7 ideed, mida Tallinnas detsembrikuus ette võtta.


Maagiline vanalinn

Foto: Kaupo Kalda, Visit Tallinn

1. Jaluta Tallinna vanalinnas

Talvekuudel muutub vanalinn aga lausa maagiliseks: Raekoja platsil särab linna väärikaim kuusk, jõuluturult saab osta head ja paremat, vaateakendel näeb kunsti ja lausa etendusi, Harjumäel käib vilgas uisutamine . Kindlasti tasub ette võtta jalutuskäik Tallinna linnamüüri ääres – mitmed kaitsetornid on külastajatele avatud ja pakuvad suurepäraseid vaateid. Kaitsemüüri näed kõige ehedamal kujul Müürivahe tänavas.

Raekoda on ainus gooti stiilis raehoone Põhja-Euroopas. Raekoja platsi keskel on ümmargune kivi, mis tähistab ainukest punkti, kust on näha kõik viis Tallinna keskaegset torni. Nende seas Oleviste kiriku torn, mille puhul pakub võrdselt elamusi nii selle otsa ronimine kui ka sealt avanev vaade, ning ka Euroopa kõige kuulsama kunstiteost Eestis, "Surmatantsu" eksponeeriv Niguliste kirik. Raekoja platsi servast leiad Euroopa vanima samas hoones katkematult tegutsenud apteegi, kust peale tänapäevaste rohtude on au sees ka keskaegsed retseptid.

Astu läbi Patkuli ja Kohtuotsa vaateplatvormidelt, kus suur osa Tallinnast mahub peopesale: keskaegse linna punased katused, kirikutornid, moodsa ärikeskuse kõrged hooned ja taamale jääv Soome laht koos sadama ja Piritaga on vaatepilt, mis pakub elamusi igal aastaajal ja iga ilmaga.

Kus on kõige kaunim jõulupuu?

Foto: Kaupo Kalda, Visit Tallinn

2. Otsi üles Tallinna kauneim jõulupuu

Siililegi selge, et Eesti kuulsaim jõulupuu asub Raekoja platsil – just siia püstitati 15. sajandil maailma esimene avalik kuusepuu. Aga kohe kindlasti ei ole tegu ainsa kuusega Tallinnas: jõulupuud kõrguvad pea igal linnaväljakul, suuremas muuseumis, kirikus või kaubanduskeskuses, üks uhkem kui teine. Loe ka Tallinna jõulukuuse ajaloolisest tähtsusest.


Lennusadamas on lahe interjöör

Pilt: Lennusadama meremuuseum

3. Saa osa vähemalt ühest Tallinna kultuurielamusest

Kiirel pühadeperioodil kipub ununema, et jõulud on ennekõike aeg lähedastele. Mis võiks olla parem kui astuda koos tavarutiinist välja, külastada ühte pealinna mitmekümnest muuseumist, kuulata kontserti või vaadata mõnd põnevat teatrietendust? Tallinna kultuurielu on mitmekülgne ning paljud muuseumid ja vaatamisväärsused pakuvad jõuluperioodil eriprogramme. Leia endale sobivaim elamus Tallinna jõulusündmuste kalendrist.

Tallinn Card teeb elu lihtsamaks

Foto: Kadi-Liis Koppel, Visit Tallinn

4. Mine giidiga ekskursioonile

Arvad, et tunned Tallinna läbi ja lõhki? Või vastupidi - ei tea pealinna erinevatest linnaosadest eriti midagi? - Ekskursioonidel avastad kohti, millest Sul varem aimugi olnud, näed tuttavaid paiku läbi värske pilgu ning saad teada palju uut ja põnevat. Giidiga on võimalik minna väga erinevatele tuuridele.


5. Mine sportima

Avasta Tallinnat veidi teistmoodi – rendi jalgratas või sõida ringi elektritõukeratastega. Saad läbida pikemaid vahemaid kui jalgsi ja näed palju põnevaid kohti. Või võta ette seikluslik orienteerumismäng vanalinnas. Kui aga ilm õuetegevusi ei soosi, mine mängi bowlingut, minigolfi või ligune spaas. Sportlikke ajaveetmise võimalusi on Tallinnas palju.


6. Mine restorani sööma

Kes ütleks ära heale kõhutäiele? Tallinna 10 parimat restorani ootavad sööma ja elamust saama. Need on erilised oma atmosfääri, menüüvaliku ja hooajalise oskusliku tooraine kasutamise poolest, lisaks töötavad seal tihtipeale ka rahvusvaheliselt tunnustatud kokad, kelle käe alt ei väljugi muud kui ainult kunsti. Muidugi ei pea söögi pärast alati restorani minema. Oleme pannud kirja ka Tallinna parimad tänavatoidualad.


Fotografiska restoran - üks parimatest Eestis

Pilt: Tiina-Liina Uudam

7. Mine ostlema

Mida jõuludeks lähedastele kinkida? Üks variant on leida mõni vahva tegevus, mida koos teha ehk elamuskink. Teisalt on ka tore mõni praktiline asi saada. Disainehted, mahekosmeetika, lõhnaküünlad, kvaliteetsed riideesemed jms. on alati tänuväärt kink. Tule leia üles Tallinna disainipoed või külasta tavalist kaubanduskeskust – igalt poolt leiab head kraami, mida endale või tuttavatele kinkida.

Viimati muudetud: 27.11.2021

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu