Seitse asja, mida Tallinnas jõulude ajal teha

Allikas: Tallinn City Tourist Office & Convention Bureau

Seitse asja, mida Tallinnas jõulude ajal teha

Mis võiks ühel kargel talvepäeval olla veel mõnusam, kui maitse- ja kultuurielamusi täis jalutuskäik Euroopa ühes kõige paremini säilinud vanalinnas – ja seda ühtegi riigipiiri ületamata? Aasta pimedaimal ajal süttivad Tallinna tänavatel ja parkides valguskujundused, kirikutes heliseb muusika ning vaateaknad muutuvad kui võluväel lavadeks ja kunstigaleriideks. Just siin saab kogeda tõelist jõulutunnet! Loe, mida pealinnas sel aastal kindlasti nägema ja tegema peaks.

Aasta pimedaimal ajal muutub Tallinn tõeliseks jõulumaaks: väljakutele kerkivad ehitud kuused, tänavad ja pargid kaunistatakse jõulutuledega, toimuvad erinevad üritused ning õhus on tunda rõõmsat ootusärevust – olgu see siis jõulukinkide otsimisel, kultuurisündmusel või koos lähedastega meeldivalt aega viites mõnes õdusas vanalinna kohvikus. Mida peaks Tallinnas kindlasti tegema, et pealinna maagilisest jõulutundest osa saada?

Maagiline vanalinn

Foto: Kaupo Kalda, Visit Tallinn

1. Jaluta Tallinna vanalinnas – ainulaadsel, tõeliselt ehedal jõulumaal

Tallinna vanalinn on unikaalne ja seda mitte ainult Eesti mõttes: kitsaid tänavaid ääristavad 13.-16. sajandist pärit arhitektuuripärlid, kaunist linnasüdant ümbritseb keskaegne kaitsemüür ning salapärastesse hoovidesse on peitunud imearmsad kohvikud ja pisikesed käsitööpoed. Talvekuudel muutub vanalinn aga lausa maagiliseks: Raekoja platsil särab linna väärikaim kuusk, jõuluturult saab osta head ja paremat, vaateakendel näeb kunsti ja lausa etendusi, Harju mäel käib vilgas uisutamine ning õhus on tunda sooja glögi- ja piparkoogilõhna... Tule ja avasta Tallinna tõeline jõulumaa!

Kus on kõige kaunim jõulupuu?

Foto: Kaupo Kalda, Visit Tallinn

2. Otsi üles Tallinna kauneim jõulupuu

Siililegi selge, et Eesti kuulsaim jõulupuu asub Raekoja platsil – just siia püstitati 15. sajandil maailma esimene avalik kuusepuu. Aga kohe kindlasti ei ole tegu ainsa kuusega Tallinnas: jõulupuud kõrguvad pea igal linnaväljakul, suuremas muuseumis, kirikus või kaubanduskeskuses, üks uhkem kui teine. Sel aastal saab Tallinnas imetleda näiteks Eesti suurimat üleni pilliroost kuuske, mitmeid rikkalikult ehitud igihaljaid kaunitare, huvitavaid erilahendusi ning muidugi ka klassikalisi jõulukuuski. Vaata, kas leiad kõik üles?

KUMU Kunstimuuseum

Foto: Kristjan Mändmaa, Visit Tallinn

3. Saa osa vähemalt ühest Tallinna kultuurielamusest

Kiirel pühadeperioodil kipub ununema, et jõulud on ennekõike aeg lähedastele. Mis võiks olla parem kui astuda koos tavarutiinist välja, külastada ühte pealinna mitmekümnest muuseumist, osaleda ekskursioonil, kuulata kontserti või vaadata mõnd põnevat teatrietendust? Tallinna kultuurielu on mitmekülgne ning paljud muuseumid ja vaatamisväärsused pakuvad jõuluperioodil eriprogramme. Leia endale sobivaim elamus Tallinna jõulusündmuste kalendrist.

Pealinna-päkapiku erivihje! Kui soovid oma kallitele (või miks mitte ka iseendale) kinkida elamusi, osta Tallinn Card! Ühe kaardiga saab külastada üle 40 Tallinna parima muuseumi ja vaatamisväärsuse, kasutada ühistransporti ja lisaks veel mitmeid põnevaid soodustusi. Tallinn Card kehtib vastavalt valikule kas 24, 48 või 72 tundi ning kingitust saab kasutada 12 kuu jooksul. Vali sobiv kaart, pane kaasa head soovid ning saadame kingituse armsas pakendis otse saajale. Kingi elamusi, kingi kultuuri!

Tallinn Card teeb elu lihtsamaks

Foto: Kadi-Liis Koppel, Visit Tallinn

4. Osale ekskursioonil

Arvad, et tunned Tallinna läbi ja lõhki? Või vastupidi - ei tea pealinna erinevatest linnaosadest eriti midagi? - Ekskursioonidel avastad kohti, millest Sul varem aimugi olnud, näed tuttavaid paiku läbi värske pilgu ning saad teada palju uut ja põnevat. Jõuluperioodil on pakkumine eriti rikkalik: valikus on lõbusad ajareisid keskaega, laternamatkad, linnaloomade lood, jalutuskäigud õhtueinega ja palju muud.

Tahad teada, mis ka ülejäänud kolm asja on? Loe edasi Visit Tallinna artiklist.

Viimati muudetud: 21.12.2020

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu

Pane proovile oma teadmised Eesti kultuurist ja võida ööbimisega reis!