Rannad Eesti suurimate linnade juures

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Rannad Eesti suurimate linnade juures

Küll on hea, et Eesti asub mere ääres – me ei pea kaugele sõitma, et ilusaid randasid nautida. Ka sisemaal ei pea supluskohti tikutulega taga ajama. Need linnarannad siin loos on head, sest on hästi hooldatud, puhtad, olemas on WC-d, söögikohad jm, mis mõnusa rannapuhkusega võiks kaasas käia. Head puhkust!

Rannad Tallinna linnas

Tallinna kolm suurimat mereranda on igaüks ise nägu – pehme liiva ja madala mereveega Pirita on lastega perede lemmik. Pikakaris saab kiiremini sügavasse vette, mis on tihtipeale mõnusalt suurte lainetega. Nii Pikakari kui Pirita said sel aastal endale Sinilipu märgise – ökomärk, mis kinnitab, et nendes randades on kvaliteetne vesi ning puhas ja hooldatud rand.

Rannad Tallinna lähistel

Kuna Tallinn on merelinn, siis supluskohtadest puudust ei tule. Kas neid nelja oled külastanud? Aegna randa minek on muidugi ettevõtmine, kuid tasub ära – vähe rahvast, seal saab ka telkida ja grillida.

Rannad Tartu ja Narva lähedal

Muidugi on Ida-Eestis palju ujumiskohti, näiteks Peipsi ääres, aga suuremate linnade äärde jäävad just need rannad. Kusjuures Narva-Jõesuu rand on üks Eesti pikimatest ja ilusamatest randadest.

Rannad Pärnu ja Haapsalu lähedal

Pärnu rand tutvustamist ei vaja, küll aga tasub meenutada, et Lääne-Eestis asuvad ka sellised ilusad supluskohad nagu Valgerand ja Vasikaholmi rand. Ja muidugi Paralepa, mis on Haapsalus tuntuim suvitamise ala.

Viimati muudetud: 16.05.2023