Rally Estonia tuleb taas!

Allikas: Shell Helix Rally Estonia

Rally Estonia tuleb taas!

Autoralli ja eestlased on kombinatsioon, mis on edukalt töötanud juba aastakümneid. Aastal 2019 on Eesti rallis rahvusvahelise edu laineharjal - on ju Ott Tänak ja Martin Järveoja autoralli maailmameistrivõistluste absoluutses tipus. Nii polegi ime, et tulevane maailma parim ralli toimub just Eestis, sest just nii ambitsioonikad plaanid on Shell Helix Rally Estonia korraldajatel, mis on tänavu esmakordselt korraldatav ametlik WRC (autoralli MM-sari) promotsiooniralli. Sõidetakse see 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva ja Kanepi maalilistel teedel.


Mida tähendab ametlik WRC promotsiooniralli?

Kõige lihtsam seletus on, et see on WRC etapi vähendatud koopia. Kõik WRC sarja etapile omased komponendid on olemas, koostöös WRC sarja promootoriga on kohale kutsutud kõik neli MM-sarjas osalevat meeskonda. See tähendab, et tõenäosus näha Eestis maailma tippe eesotsas eelmise aasta võitjate Ott Tänaku ja Martin Järveojaga on suur.

Enamgi veel, Eesti on tuntud oma innovaatilisuse poolest. Kui juba teha maailma kõige paremat rallit, siis tuleb kasutada uusi ja innovaatilisi lahendusi, mida saab tulevikus kindlasti maailma erinevatel rallidel näha. Pealtvaatajatele on tehtud elu väga mugavaks - turvalised ja atraktiivsed suured pealtvaatamisalad, kus on olemas kõik vajalik. Jah, kõik vajalik söögist ja joogist kuni Eesti tuntuimate artistide esinemisteni. Rallile saab kaasa elada ning seda otseülekandes jälgida suurtelt LED-ekraanidelt, pakutakse tegevusi lastele. Ja muidugi maailma parimad rallisõitjad sinu silme all kurve võtmas ja lendamas, ka nemad on olemas! Pärast mõnusat rallipäeva võid koos sõprade või perega panna päevale punkti sauna ja ujumisega mõnes Lõuna-Eesti järves.


Ralli pole vaid kruusateedel kihutavad autod

Tartu kesklinnast saab tol nädalavahetusel suur meelelahutuskeskus, kus AutoExpol näidatakse tehnikat, on kontserdid ja erinevad meelelahutustegevused. Nii Elva kui Tartu tänavatel toimub ka üks kiiruskatse. Ralli pidulik avamine ja finišipoodium Tartus Raekoja platsil on sündmus omaette, millest räägitakse rallimaailmas legende. Rally Estonia võitjate rivi on muljetavaldav, sealt leiab nii Markko Märtini, Mads Östbergi, Aleksei Lukjanuki kui loomulikult ka Ott Tänaku nime.

Kõige selle kinnituseks vaata, milline oli 2018. aasta Shell Helix Rally Estonia:


Kohtume juba 12.-14. juulil Shell Helix Rally Estonial!

Viimati muudetud: 13.07.2019

Teema: Lõuna-Eesti, Aktiivne puhkus

Soovitame