Põnevaid suviseid sündmusi juulis ja augustis

Põnevaid suviseid sündmusi juulis ja augustis

Allikas: Marek Metslaid

Suur suvi on käes ning üle meie kauni kodumaa toimub üksteise järel kui ka korraga nii suuremaid kui väiksemaid üritusi. Mida siis valida? Allpool on välja toodud valik erinäolistest sündmustest, mis pakuvad nii avastamisrõõmu kui tuttavat äratundmist.

Kabli Päikeseloojangu Festival 2016

Pärnu maakond, Kabli küla

01.07.2018 - 29.07.2018

Traditsiooniline kultuurifestival väikeses Kabli rannakülas toob kuu aja jooksul kokku Eesti parimad muusikud ning põnevaimad inimesed. Festivali kaunistavad kontserdid klassikast jazzini, väljapeetud salongiõhtud, kirjanduse- ning filmiüritused, legendaarsed Jüri Aarma vestlusõhtud põnevate Eesti inimestega, hommikutundideni kestvad rannapeod ja ehedad külasimmanid. Festivali üritused toimuvad kaunites paikades Kabli rannakülas ja ümbruskonnas. Lisaks kultuurielamustele pakuvad tõelist naudingut kaunid päikeseloojangud Kabli rannas.

Loe edasi

Joogafestival Haapsalus 2016

Lääne maakond, Haapsalu

28.07.2018 - 29.07.2018

Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt. Saab proovida üle 10 joogastiili ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Festivali pealava tegevused ja tervisekaupade bazaar toimuvad Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis, loengud ja töötoad kõrval asuvas kultuurikeskuses. Kavas on tegevusi nii meestele kui naistele, lastele ja rasedatele, noortele ja eakatele, alles alustajatele ning aastaid joogat praktiseerinutele.

Loe edasi

XXV Jõgevatreff

Jõgeva maakond, Kuremaa alevik

26.07.2018 - 29.07.2018

Mootorratturite kokkutulek aastast 1992. Bändid/DJ igal õhtul, võistlused, auhinnad, neljapäeval ja reedel ekskursioonid. Laagris: ujumisrannaga järv, laevasõidud Kuremaa järvel, õlle ja toidutelgid, baarid ja palju muud. Lisaks mootorratturite paraad Jõgevale.

Loe edasi

Emajõe Festival

Tartu maakond, Tartu

17.08.2017 - 20.08.2017

Tartut on õigusega nimetatud Emajõe linnaks. Suur-Emajõgi, mis saab alguse Võrtsjärvest ja jõuab pärast 100 km pikkust teekonda Peipsisse. Emajõe kui loodusliku piiriga on olnud kohalikel inimestel tegemist kogu aeg ja on ka praegu. Mitmesugustel põhjustel on vaja jõge ületada, jõel liigelda, suurvee aegu karta üleujutusi. Emajõe mõõdukas vool sobib hästi laevatamiseks, kalarikas jõgi meelitab kallastele kalamehi. Emajõgi väärib festivali, et kord aastas kokku tulla ja vaadata laevu ühises pikas reas jõeparaadil kulgemas.

Intsikurmu Muusikafestival

Põlva maakond, Põlva linn

03.08.2018 - 05.08.2018

Intsikurmu Muusikafestival kutsub inimesi pöörduma tagasi metsapõue, et leida sealt ennast ja meie esivanemaid läbi muusika. Uskumatult ürgne, tugeva energiaga peokoht taevasse kõrguvate puude all pakub esteetilist ilu silmale. Laiahaardelisest muusikaprogrammist õhkub soojust, mis kaasaegse müra keskel tervendavalt mõjub. Pikkade traditsioonidega asukohale antakse uus mõõde ning hingamine läbi tulevikku vaatava kontseptsiooni, milles suurt rolli mängime meie ise ja inimesed meie ümber. Videoinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika on see, mis festivali iseloomustavad.

Loe edasi

Ajaloofestival "Narva lahing"

Üle Eesti

11.08.2017 - 13.08.2017

Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Augustis, kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetame mitmeid käsitöökunste, sealhulgas käsitsi paberi valmistamist ja lubame musketist pauku teha. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii, nagu see 300 aastat tagasi käis.

Vanamõisa Käsitöölaat ja Eesti Toidu Telk

Harju maakond, Alliku küla

20.08.2016 - 20.08.2016

Kvaliteetse laadakultuuri arendamine ja au sees hoidmine toob igal aastal kohale ligi 500 kauplejat ja 12 000 külastajat üle Eesti. Vanamõisa Käsitöölaat on multifunktsionaalne peresündmus, kus päevaprogrammis leidub igaühele põnevaid tegevusi – kvaliteetne käsitöölaat, Eesti Toidu Telk, Tänavatoidu Tänav, BBQ Festival, Sibulatänav, Kalevi lastelava ja Kalevi meisterdamise telk ning meeleolukas kultuuriprogramm.

Ökofestival Rohelisem Elu

Üle Eesti

20.08.2017 - 20.08.2017

Festival, mis juhatab inimesi keskkonnasäästliku eluviisi juurde. Seminarid, töötoad, loodusretked ning Perepäeva omamaise toodangu laat koos meelelahutusprogrammiga. Festivali programm ning registreerumine retkedele ja õpitubadesse www.eco.polvamaa.ee

Lüübnitsa Sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla

25.08.2018 - 26.08.2018

Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud. Samuti on külalisele meelepärane  on võimalik värske ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, kuivatavad ja müüvad.  Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, erinevad töötoad ja konkursid. Kaasa on võimalik osta käsitööd. Lisainfo: www.visitsetomaa.ee ja www.facebook.com/visitsetomaa

Loe edasi

Hoidistefestival Suvi Purki

Üle Eesti

26.08.2017 - 27.08.2017

Augusti viimasel nädalavahetusel lõpetab Narva linnuse Põhjaõu suvehooaja hoidiste festivaliga "Suvi purki!". Õu on hoidistajate ja maitsjate päralt, keda ootame osa saama võistlusest, mille käigus hea ja parem valmib siinsamas värskest toorainest ja otse lõkketulel podisevates kateldes. Laupäeval valmistatakse soolaseid ning pühapäeval magusaid hoidiseid. Võistlusele on oodatud hobihoidistajad, publikuhääletuse kahe päeva kokkuvõttes parim vaaritaja võidab väärt damaskuse terasest kokanoa. Kõik võistlevad retseptid koondatakse festivali retseptivihikusse.

Viimati muudetud: 28.05.2017
Soovitame
sünnipäev EV100