Põhjamaise muusika festival Viru Folk

Allikas: Marleen Valdmaa, Visit Estonia

Põhjamaise muusika festival Viru Folk

Põhjamaise muusika festival Viru Folk keskendub 2019. aastal iiri kultuurile. 9.-11. augustil Käsmus toimuval koguperefestivalil plaanivad festivali korraldajad luua Iirimaaga sarnase atmosfääri, kus kolme festivalipäeva jooksul kõlab ohtralt iiri traditsioonilist muusikat. Ja seda mitte ainult suurtel lavadel, vaid nii nagu Iirimaalgi, ka kõige ootamatumates kohtades. Iirlased lihtsalt on niivõrd muusikalembesed.

Foto: Viru Folk

Suurtel lavadel esinevad nii iirlased kui eestlased. Kohe festivali avatseremoonia järel annab kontserdi mullu Iirimaa parimaks rahvusvaheliseks bändiks tituleeritud The Kilkennys. Paljusid staažikaid Eesti pärimusmuusikuid nooruses tugevalt mõjutanud iiri bändi The Pogues lugudest annavad tribuutkontserdi VLÜ, Untsakad & sõbrad. Kokku toimub kolme päeva jooksul ligi 40 kontserti. Festivalil mitmekülgselt iiri kultuuri tutvustava näitleja ja lavastaja Üllar Saaremäe sõnul on iiri muusikasse kodeeritud eestlaste ja iirlaste sarnane elutunnetus, mistõttu kõnetabki iiri muusika väga paljusid eestlasi.


Festival pakub lisaks muusikale ka mitmekülgset programmi lastele, filmi- ja teatrisõpradele ning gurmaanidele. Käsmu imeline loodus loob võimalused nii meres suplemiseks kui metsas jalutamiseks. Tänavaid ääristavad rohked käsitööliste kaubandusletid ja söögikohad.

Viimati muudetud: 21.01.2019

Teema: Põhja-Eesti

Soovitame
Uudiskiri