Pidutse nagu kohalik

Allikas: Tõnu Tunnel, Visit Estonia

Pidutse nagu kohalik

Eesti Vabariik tähistab 2018. aastal oma 100. sünnipäeva. See on märgiline sündmus, kus löövad kaasa kogukonnad suuremates linnades, aga ka kõige väiksemad kogukonnad üle Eesti.

Pole vist saladus, et eestlased on põhjamaiselt kinnised inimesed. Juubeliaastal on kogukonnad avanud aga oma uksed ja südamed ning ootavad kõiki külla. Tegu on harukordse võimalusega kogeda kohalikke tavasid ja traditsioone.

Külapeo võid sa juubeliaasta leida kohas, mille otsimiseks pead veidi vaeva nägema, aga avastamisretk on seda väärt! Üle Eesti oodatakse endale külla, mere äärde ja metsa sisse, kaugemale ja lähemale.


Milline on üks õige Eesti pidu?

Eks ikka selline, kus sinimustvalge lehvib, lauad on lookas perenaiste küpsetistest, mängivad pillimehed ja külakiiged ootavad. Neidised ehivad ennast minekuks pärgadega ja selga saavad ka rahvarõivad.

Just sellisel EV100 külapeol saab näha ja kogeda ehedat Eesti elu. Pärast sellist pidu polegi külaline enam külaline, vaid oma, kes saab öelda, et ka temal on nüüd Eestimaal oma küla!

Algatus „EV100 igas külas" on see, mis kõik need paigad ja peod kokku liidab. Külla ootab:

  • Kalamaja, kus 19. mail toimuvad Kalamaja Päevad. Tänavapeol esitletakse Kalamaja kogukonna EV100 kingitust - kogukonnaraamatut "Kalamaja lood".
  • Pääsna küla Põlvamaal. 23. juunil toimub suur rahvapidu EV100 puude istutamise, näitemängu, pillilugude ja jaanitulega.
  • Sadala küla Jõgevamaal. 14. juulil oodatakse rahvapeole, kus avatakse tantsu ja pillimängu saatel Sadala kõlakoda ja lipuväljak.

Vaata EV100 kodulehelt „EV100 igas külas" pidusid

Viimati muudetud: 16.05.2018
Soovitame
Uudiskiri