Pidu on käes, see kõige suurem pidu

Allikas: Liis Reiman

Pidu on käes, see kõige suurem pidu

Eesti Vabariik tähistab selle aasta 24. veebruaril oma 100. sünnipäeva. Ükski riik ei kerki aga päevaga, seega laiub juubeli tähistamine vastavalt eestlastele omasele põhjalikkusele üle kolme aasta.

Pidustused algasid 2017. aasta aprillis ning lõppevad veebruaris 2020. Pika juubeliperioodi üks säravamaid hetki on suur sünnipäevanädal. 18.-25. veebruarini vallutab peolaine kõik Eestimaa paigad ja sõbrad välismaal.

Tähtsündmuste saatel reisitakse läbi Maarjamaa suuremad linnad: Tallinn, Haapsalu, Narva, Viljandi, Paide, Pärnu ja Tartu. Mitmed tegevused lennutavad tähistajad 100 aastat ajas tagasi. 19. veebruaril esitletakse Tallinnas Eesti Pangas performance'i saatel nelja säravat meenemünti. 24. veebruari õhtul liigub tähelepanu Tartusse Eesti Rahva Muuseumi, kus toimub seni suurim presidendi vastuvõtt.

Kui black tie pole sinu teema, siis tantsi sünnipäevale vastu 23.02 Kultuurikatlas toimuval Eesti elektroonilise tantsumuusika festivalil „Made in Estonia". Alates 24.02 saab Lennusadamas uudistada näitust „Sada aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018".

16.-25. veebruarini on Berliini Konzerthausi vallutanud Festival Baltikum. Eesti artistidest on esindatud Kristjan Järvi oma elamuskontserdiga "Nordic Pulse!", Raivo Tafenau kvintett ning Estonia poistekoor Hirvo Surva juhtimisel. 25. veebruarini on Helsingis Virka galeriis avatud Eesti-Soome näitus „Sild".

Kohtuvad Eesti minevik ja olevik Eestis ning välismaal. Sünnipäevanädal on aga üks kild pidustustest, mis väärilisele ja väärikale sünnipäevalapsele ning kaastähistajatele pühendatud on.

Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame
Uudiskiri