Peipsi Toidu Tänav ootab mekkima!

Allikas: Ülle Jukk

Peipsi Toidu Tänav ootab mekkima!

Peipsi Toidu Tänav on suur toidupidu Peipsimaal, kus Vasknarvast Saaboldani kulgeval teel avatakse 175 km ulatuses pop-up-restorane. Peipsile iseomast toitu pakuvad nii kohalikud kogukonnad, toidukohad, toidutootjad kui külalisrestoranid, kes on kaheks päevaks piirkonda tulnud.

Lauale jõuab kõik see, mida annavad Peipsi järv, põllud, metsad, sood ja rabad ning mida piirkonnas toodetakse. Avatakse koduõued, rahvamajad, pop-up-restorane võib leida sadamatest ja tee äärest. Peale selle viib vee peale Lodja resto.

20. -21. augustil toimuval Peipsi Toidu Tänaval ootab külalisi ca 50 pop-up-restorani. Kõik need on avatud esimesel päeval kl 11-21 ja teisel päeval kl 11-17. Kohtade ja menüüdega saad tutvuda ürituse lehel.

Lisaks Peipsi toidule saab paljudes kohtades nautida kultuuriprogrammi ja esinejaid, vaadata näitusi, osta kaasa kohalikku sööki-jooki, ning tunnetada, kuidas piirkonna inimesed elavad ja toimetavad. Kõik see on ehe, päris ja naturaalne.

Kuna teekond on 175 kilomeetri pikkune, siis jagub sellele nii erinevaid põnevaid paiku kui inimesi, ja ise kogeda, millised maitsed valitsevad Peipsi põhjarannikul, keskosas ning lõunarannikul. On tegu ju Eestimaa sahvriga, nagu piirkond ise end kutsub. Kiirustada pole sel toidupeol vaja - piirkonda saab tulla varem ning sõita mööda rannikut rahulikult edasi.

Igal aastal võõrustab võõrustab Peipsi Toidu Tänav ligi kümneid tuhandeid külastajat üle Eesti. Piirkonna ja kohalike kogukondade jaoks on see aasta tähtsündmus, mil tulla oma kogukonna ja sõpruskondadena kokku ning toredaid külalisi vastu võtta. Ka on korraldajad läbi huumoriprisma öelnud, et üritust võiks kutsuda ka suguvõsade kokkutulekuks, sest abikäsi tuleb selleks kaheks päevaks ja ööks appi tõesti erinevaist paigust.Viimati muudetud: 24.04.2022

Teema: Lõuna-Eesti