Pärnu valgusfestival Öövalgel

Allikas: Eiliki Pukk

Pärnu valgusfestival Öövalgel

25.- 26. septembril toimuv Pärnu valgusfestival Öövalgel on kahepäevane ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest koosnev festival. Lugusid jutustatakse valguse ja videoprojektsiooni kaudu, seega sobivad nad vaatamiseks-kuulamiseks igas vanuses ja igas rahvuses vaatajatele. Lisaks on tore see, et festival on kõigile tasuta!

Festival on iseloomult nagu omamoodi jalutuskäik – etendusi mängitakse Pärnu kesklinna hoonetel ja hoovides, kestavad 10-20 minutit ning külastajatel on võimalik sel moel tutvuda ka linna endaga – majade, tänavate, inimestega. Kui saabuda Pärnusse juba päeval, siis saab külastada ka kohvikuid, spaasid ja muuseume ning õhtul uidata festivalil etenduspaikade vahel.

Lavastused on loodud spetsiaalselt festivali jaoks ning kõik lood on seotud inimese ning inimeseks olemisega – armastuse, looduse, unistuste, rännakute, headuse ning kurjusega. Sel aastal saab näha-kuulda mitmeid huvitavaid artiste. Näiteks astub festivalil üles Kerli Kõiv, kellele see on selle aasta ainus lavashow Baltikumis ning ühtlasi tema lavastajadebüüt. Lisaks saab nautida valgusetendusi nii Pastaca kui Mick Pedaja muusikale. Installatsioonidega tehakse kummardus Voldemar Pansole ja loetakse poeemi loodusele.

Seoses COVID-19 viirusega sõltub festivali korraldus valitsuse kehtestatud nõuetest, kuid et üritus toimub õues, värskes õhus ja kõigil on võimalus distantsi hoida, on nakkusrisk madal.

Pärnus on mõnus ka sügisel, tule Pärnusse!

Viimati muudetud: 10.08.2020

Teema: Lääne-Eesti