Pärnu - parim puhkusekoht sel hooajal

Allikas: Visit Pärnu

Pärnu - parim puhkusekoht sel hooajal

Mõnusaks puhkuseks ei ole alati vaja broneerida nädalaid ja teha pikki lennureise. Eesti suvepealinn Pärnu pakub mõnusat puhkamisvõimalust ka sügisel. Pärnu moodsate spaade ja hubaste kohvikute ning restoranide nautimiseks tuleb planeerida kõigest paar vaba päeva ja puhkus võib alata!


Pärnu on Eesti spaapealinn

Pärnus on kõige rohkem spaasid Eestis. Tänu seitsemele suuremat ja väiksemat sorti spaahotellile on Pärnu kogu maailma kontekstis esirinnas spaade arvu poolest elaniku kohta. Kui kõige kuumemas leiliruumis saavad külalised vihelda üle 100-kraadises kuumuses, siis kõige külmemas saunas on kuni -120 külmapügalat.


Linnal on enam kui 175-aastane kuurorti ajalugu. Esimene supelasutus avati Pärnus aastal 1838, kus kasutati suplejate vette viimiseks uhkeid puidust kärusid. Tänapäeval on linnas mitmed kaasaegsed spaahotellid, mida tollase privaatse suplemise asemel saad külastada. Kuurortlinna traditsioonid on endiselt au sees, juurde on lisatud vaid tänapäevased mugavused.


Poolsada kohvikut ja restorani

Pärnus leidub koduse auraga kohvikui ja peeneid restorane, soovi korral saad einestada hoopiski elegantses villa miljöös. Külalistele pakutakse puhtaid põhjamaa maitseid, metsiku lääne stiilis vürtsikust, populaarseid vahemere köögist tuttavaks saanud toite või hoopis kaukaasia traditsioonidega roogi. Viimastel aastatel on Pärnusse tööle asunud mitmed tippkokad, et edendada siinset toidukultuuri.

Suur osa toidukohtades kasutatavast toorainest tuleb kohalikelt talunikelt ja piirkonnas on oma veini- ning siidritootjad. Külaliste lemmikud on suvisel ajal rannapiirkonna terrassid ning aastaringselt hubased kohvikud ja restoranid. Kokad pingutavad ühiselt selle nimel, et leida tee iga külastaja südamesse. Ükski puhkus Pärnus ei saa ju mööduda ilma kohviku või restorani külastuseta!

Viimati muudetud: 27.03.2020

Teema: Lääne-Eesti, Spaad ja Saunad, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri