Parimad tuurid omal käel avastamiseks

Allikas: Renee Altrov, Visit Estonia

Parimad tuurid omal käel avastamiseks

Eesti on kaunis ja avastamisväärne igal aastaajal, kuid just suvi on parim aeg uute paikade lummusesse sattumiseks. Pakume välja sihtkohad, kuhu minna omal käel seiklusi otsima. Siit leiad ideid tutvumiseks erinevate Eesti piirkondadega – tee oma valik just nende kohtade vahel, mis huvi pakuvad ja just nii pikaks ajaks kui soovid. Tuurid on kokku pandud omal käel avastamiseks, seega pole vaja teha broneeringuid ning minna võib nii jalgsi, jalgratta kui autoga.

Loodusretk rabas

Foto: Magnus Heinments

Eesti loodushuvilistele

Võta ette 5-päevane retk, mis katab 19 meeliköitvat loodusega seotud objekti. Avastamist ootavad erinäolised rahvuspargid ja põnevad kaitsealad, sekka ka mõni muuseum ja muu vaatamist väärt koht, kus on omavahel tihedalt põimunud loodus, kultuur ja ajalugu. Vaatamist jagub igale huvilisele!

Põnevat avastamist kogu perele

Perepuhkuse ringreis viib avastama Pärnumaa parimaid kohti, mida koos lastega külastada. Paitamist ootavad alpakad, avastamist linnalehmad, närvikõdi laserpargis, Lottemaa seiklused ja kindlasti tahaksid pisemad teada, kuidas jõuluvana suvel elab. Tegevust jagub igas vanuses lastele, pakume seiklusi alates veeparkidest ja käsitöökodadest kuni teemaparkide ja loodusretkedeni.

Vanalinna punased katused

Foto: Liina Notta

Keskaegsete hansalinnade võlu

Meeliköitvad jalutuskäigud kitsastel munakivisillutisega tänavatel, romantilised linnusevaremed, majesteetlikud pühakojad, ajastuhõngulised muuseumid, kirevad lood ja legendid – keskaja tuur on igal juhul unustamatu elamus.

Hiljutine möödanik

Nõukogude ajast ei ole palju aega möödas, kuid ka seda perioodi ei tasu mälust päris kustutada. Võta ette retk lähiajaloo radadele ning tuleta meelde ajaloolisi, poliitilisi ja ideoloogilisi paradokse, mis sel ajal oli igapäevane elu.

Sibulatee

Foto: Magnus Heinmets

Piirkond, kus on kaks rahvust ja kolm kultuuri

Mööda Peipsi järve rannikut lookleb Sibulatee, mis ühendab endas vene vanausuliste, eesti talupoja- ja baltisaksa mõisakultuuri. Teistsugused traditsioonid ja ehedad kohalikud maitsed ootavad proovimist!

Omanäoline Kihnu

Kihnu on iidne meresõitjate, kalurite ja hülgeküttide saar, mis on koduks unikaalsele Kihnu põliskultuurile. See on ideaalne paik kalapüügiks, rattasõiduks, lihtsalt jalutamiseks, kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks ning toredate saareasukatega sõbrunemiseks!

Kihnul on oma võlu

Foto: Danel Rinaldo