Parimad peosarjad Tallinnas

Allikas: Aron Urb

Parimad peosarjad Tallinnas

Pimedatel öödel toimub Tallinnas nii mõndagi. Võid end leida mõnes lahedas klubis või pubis, diskol või karaokel, üritusi on seinast seina. Ja mis veel lahedam – paljud neist toimuvad regulaarselt. Pole vahet, kas eelistad elektroonilist muusikat, souli või reggae stiili, kindlasti leiad endale meelepärase. Või tee hoopiski vastupidi ja mine enda jaoks täiesti tavapäratule peole. Proovi!

Bashment

Bashment on pidu, mis on täis reggae, ragga ja dancehallkultuuri, see on pikim tegutsev reggae-dub sari Eestis, mis on toimunud juba 1998. aastast. Bashment aitab avastada reggae ja Kariibi mitmekesise muusika erinevaid tahke. Muusikasõprade ette on järjepidevalt toodud huvitavaid ja erilisi, tuntud ja tunnustatud artiste nii kodu- kui välismaalt, osa neist on alles oma muusikutee alguses, teised juba tipus või saanud legendiks. Üritused toimuvad üle Eesti, nii suuremates kui väiksemates linnades. Kui soovid teada saada, mida Bashment muusika all mõistab, siis kuula "Bashment FM" saadet Raadio2-s.

Haigla Pidu

Tõenäoliselt üks popimaid peosarju Tallinnas on hetkel Haigla Pidu. Sari on alguse saanud skate-kultuurist, muusika on üsnagi eklektiline valik 90ndate hiphopist, teknost, ja indirokist.

Tjuun In

Peosari Tjuun toimub erinevates Tallinna klubides ja kohvikutes ning see on vanim toimuv drum and bass'i üritustesari, mis toimub järjest juba 1999.aastast. Sealtsamast toimuvad Tune In nime all ka Raadio2 ülekanded, saatejuhid ja DJ-d on samad: To-Sha, QbA ja L.Eazy. Mängitakse uuemat Eesti muusikat, külalisDJ-d on nii meilt kui kaugemalt. Põhimõte on kajastada võimalikult laia spektrit kogu drum and bass'i muusikaga seonduvast ja seda nii muusikalises kui sõnalises pooles.

MustMesi

MustMesi on ürituste seeria, mis sündis kauaaegsetest Raadio2 soulmuusika saadetest ja on tänaseks on toimunud üle 10 aasta. Aja jooksul on publik vahetunud, kuid kirg muusika vastu on jäänud. MustMesi koondab endas erinevaid stiile: soul, funk, rare groove, disco, afro, rhythm'n'blues, hipho, alates 1960-ndate algusest kuni 1980-ndate alguseni. Peosari toimub kord nädalas, aegajalt ka suuremana, siis kannab see nime MustMesi Soulimelomaanid. Liikumise juht ja DJ on Heidy Purga. MustMesi väärtustab vinüülkultuuri, intelligentset muusikat ja hingega DJ-sid.

Lisaks tasuvad äramainimist regulaarsed pop-up peod, nii nagu FÖPP ehk Fantastiline Öine Pealinna Pidu on peosari, millest on kujunenud noorte äriinimeste peamine lipsu lõdvakslaskmise maraton. Või ka ülimalt mitmekesise muusikavalikuga Ennu Ratas, mille legendaarsed Eesti popmuusika live-peod on tuntud üle Eesti. Disco Tallinn on tuntud oma maailmatasemel väliskülaliste poolest. Mitte just liiga tihti toimuv Vallaliste pidu on eelnimetatutest vaat ehk kõige suurem, mis meelitab kokku lausa tuhandeid huvilisi. Veidi kogenumatele korralikust tantsuõhtust huvitatud pidutsejatele on suunatud peosari 30+. Kui aga südame paneb põksuma hip-hop, siis tasub ennast sisse tšekkida Check One Two'sse!

Säti oma tantsukingad valmis!

Viimati muudetud: 23.09.2019

Teema: Tallinn, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri