Paastumine ei tähenda alati täielikult toidust loobumist

Allikas: Stina Kase

Paastumine ei tähenda alati täielikult toidust loobumist

Kevadel vajavad suurpuhastust nii kodu kui keha. Kodu võetakse tavaliselt kiiresti käsile, aga kuidas taasvärskendada keha? Paastumine keha suurpuhastusena on eestlastele suhteliselt võõras mõte, siiski on see viimastel aastatel aina populaarsem.

Täielik lõdvestumine

Foto: Marleen Valdmaa, Visit Estonia


Mis on paast?

Paast on organismi üleüldine puhastumine jääkainetest ja toksiinidest, mille käigus uueneb nii vaim kui füüsis. Paastumine tähendab põhimõtteliselt nälgimist, mille ajal tagastatakse organismile vajalik rikkalik veekogus. Lühiajalise paastuga võib katsetada terve inimene, kes tahab organismi koormat veidi kergendada.

Paast võib olla ka osaline ehk loobutakse teatud toiduainete tarbimisest, näiteks lihast. Samuti võib rääkida monopaastust, kus süüakse pikema aja vältel vaid ühte toiduainegruppi, näiteks puu- või juurvilju.

Paastumist on läbi aegade kasutatud tervendava ravivõttena, mille positiivne ja tõhus tulemus peitub tasakaalu loomises füüsilise ja psüühilise vahel. Sellel on ilmselt sama palju pooldajaid kui kriitikuid ning igaühele see ei sobigi. On öeldud, et paaripäevast paastu võib ise teha, kuid pikema aja jooksul paastudes peab see olema rangelt kontrollitud ja toimuma asjatundja juhendamisel. Meditsiinis on täielikust paastumisest loobutud.


Tervisest pakatav värskendus

Kui tunned, et vajad väikest turgutust nii kehale kui ka vaimule, siis paastumine aitab organismi taaskäivitada, luues taas tasakaalu. Lõuna-Eesti unikaalne maastik, tervislik kliima ning allikavesi teevad meditsiinilise suunitlusega spaast Loodus BioSpa ideaalse puhke- ja taastuskeskuse. Loodusravikeskuse filosoofia ning vaade tervisele on holistlik, keskendudes ihu ja hinge terviklikule kooslusele.

Lõõgastumine Mooska talus

Foto: Oliver Moosus, Visit Estonia

Suurepärane võimalus puhastada paastu käigus nii vaimu, füüsist kui ka iga rakku on Võrumaal keset männimetsa asuvas Kubija hotell- loodusspaas. Siinne suurim varandus on vaikus, rahu, privaatsus ning imeline loodus – ideaalne koht linnakärast põgenemiseks ning enda tervise peale mõtlemiseks.

Kevadel ja sügisel on parim aeg anda organismile puhkust ja teha läbi paastukuur. Ka paastu- ja terviselaagrid toimuvad just igal kevadel ja sügisel.

Looduses lugemine rahustab meeli

Foto: Paul Meiesaar, Visit Estonia

Võta hetkeks aeg maha ning turguta tervist kauni ja kosutava looduse keskel ning tunned, kuidas nii keha kui ka vaim saavad mõnusat värskendust ja uue energialaengu. Paastumine võib olla nauditav kogemus!

Viimati muudetud: 09.03.2022

Teema: Spaad ja Saunad