Omanäoline Porikuu festival meelitab poriseid ilmu nautima

Allikas: Heiki Hõimoja

Omanäoline Porikuu festival meelitab poriseid ilmu nautima

Oktoobrikuu algusega saab avalöögi kuu aega kestev Porikuu elamusfestival, mis pakub poriste ilmade saabumise puhul tegevust ja avastamisrõõmu pealinnast Haapsaluni. Festivali avab 1. oktoobril põnev sügisõhtu Padisel.

Porine ilm meisterdamist ei takista

Foto: Määramäe meistrikoda

Porikuu festivali avaüritusele "Armastusega Porikuul" on oodatud kõik, kel hinges sügisnostalgia ja huvi tutvuda lähemalt Padisega. Oktoobrikuu avalöök toob kaasa neli erinevat sündmust: õhtu algab gurmeeturuga, kus ehedat eestimaist kaupa pakub Laulasmaa OTT, jätkub akustilise koorikontserdiga Padise kloostris, millele omakorda järgneb kinoõhtu Padise rahvamajas või erilise Porikuu lühietenduse esilinastumine Kalju-laval.

Avaüritus juhatab sisse Porikuu programmi, mis pakub sündmusi terve kuu vältel nii kultuuri-, kohaliku toidu kui ka loodushuvilistele.

Loode-Eestis aset leidev Porikuu festival toimub tänavu neljandat korda. Festival näitab, et piirkonnas on ka väljaspool tavapärast turismihooaega palju tegevust ja avastamisrõõmu! Aastate jooksul kasvanud huvi sündmuste vastu on julgustanud kohalikke turismi- ja kultuurikorraldajaid ning hobitegijaid festivali kavasse oma üritusi lisama. Sündmuseid leiab igale maitsele. Ühiseks jooneks on aga see, et need sügisest inspireeritud sündmused viivad külastajad paikadesse, kuhu muidu ei satuks ja sealjuures räägitakse erilisi ehedaid lugusid, mida mujalt ei kuule.

Festivali kava sisaldab tegevusi igaks oktoobrikuu nädalaks ning neid lisandub iga päev juurdegi. Kavas on sündmusi igale maitsele: on sündmusi nii kunsti-, teatri- kui muusikahuvilistele, ekstreemsete elamuste sõpradele ja toidugurmaanidele, ka leiab kavast mitmeid kogupere elamusi. Näiteks saab valmistada lõkketoite Peraküla rannas või rukkileiba Lehetu külakeskuses, avastada Pakri poolsaare hiidrahnusid või Suurupi tuletorne (alumises ja ülemises), matkata räätsadel Marimetsa rabas, avastada nii päeval kui öösel Murru vanglat, meisterdada paberit või punuda makrameed, rallida raftiga või ratastel või osaleda hoopiski tervendaval joogapäeval või turgutaval iluõhtul.

Võluv ja vahel porine sügis

Foto: Kulgejate Klubi

Tegemist on pigem väiksemate üritustega, millest enamik vajavad eelregistreerimist. Festivali programm ja vabade kohtade info iga ürituse kohta asuvad festivali kodulehel.

Ürituste läbiviimisel arvestatakse Vabariigi Valitsuse kehtivate korraldustega, et tagada osalejate tervis ja turvalisus. See tähendab, et muu hulgas on siseruumides toimuvate ürituste korral tarvis näidata COVID tõendit, millega inimene kinnitab, et on vaktsineeritud, tal on kehtiv negatiivne testitulemus või ta on haigusest tervenenud.

Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.


Viimati muudetud: 04.10.2021