Omanäoline Porikuu festival meelitab poriseid ilmu nautima

Allikas: Heiki Hõimoja

Omanäoline Porikuu festival meelitab poriseid ilmu nautima

Oktoobrikuu algusega saab avalöögi kuu aega kestev Porikuu elamusfestival, mis pakub poriste ilmade saabumise puhul tegevust ja avastamisrõõmu pealinnast Haapsaluni. Festivali avab suurejooneline valgusrännak, millele järgnevad sündmused nii kultuuri-, kohaliku toidu- kui ka loodushuvilistele.

Porine ilm meisterdamist ei takista

Foto: Määramäe meistrikoda

Loode-Eesti külades ja taludes aset leidev Porikuu festival toimub tänavu kolmandat korda. Festival näitab, et Loode-Eestis on ka turismivälisel hooajal põnevaid paiku, mida külastada ning ettevõtmisi, milles kaasa lüüa. Porikuu programmi sündmused pakuvad ehedaid kohalikke elamusi, viies osalejaid paikadesse, kuhu möödajalutajad igapäevaselt ei pääse ning mille põnevaid lugusid alati ei teatagi.

Festival proovib inimesi kodudest välja meelitada ka ajal, mil ilmad on juba porisemad ja õhtud hämaramad, tutvustades selleks Loode-Eesti põnevaid paiku sügisest inspireeritud sündmuste kaudu nagu videvikuõhtud, räätsamatkad või teatrietendused.

Festivali avab 3. oktoobril toimuv suurejooneline valgusrännak Turbast Ellamaale. Samuti saavad huvilised võtta festivali avanädalal osa Kallaste talus toimuvast kontserdist, Pakri tuletorni juures aset leidvast toiduelamusest ning mitmest sügismatkast.

Võluv ja vahel porine sügis

Foto: Kulgejate Klubi

Festivali kava sisaldab tegevusi igaks oktoobrikuu nädalaks ning neid lisandub iga päev juurdegi. Festivali lõpetab 31. oktoobril toimuv valgusrännak ehk laternamatk rannarootslaste maalilisse kodukanti Dirhamisse. Samal päeval leiavad aset ka maagiline täiskuumatk ja lõkketoitude valmistamine Veskijärve ääres.

Koroonaviiruse levikut arvestades ja festivali ohutust tagades toimub tänavu palju üritusi välitingimustes, sealjuures tagatakse desinfitseerimisvahendite ja võimalusel ka maskide olemasolu. Samuti on igale üritusele kehtestatud osalejate piirarv, mis tagab väiksemad grupid. Festivali programm ja vabade kohtade info iga ürituse kohta asub festivali kodulehel. 

Viimati muudetud: 30.09.2020

Teema: Loodus