Porikuu festival meelitab poriseid ilmu nautima

Allikas: Heiki Hõimoja

Porikuu festival meelitab poriseid ilmu nautima

Oktoobrikuu algusega saab avalöögi kuu aega kestev Porikuu elamusfestival, mis pakub poriste ilmade saabumise puhul tegevust ja avastamisrõõmu pealinnast Haapsaluni. Festivali avab 30. septembril vahva sügisõhtu Keilas.

Porikuu festivali avaüritus leiab aset Keila keskväljakul ning kavas on:

  • Kontsert elava tulega kaunistatud Keila keskpargis;
  • Võimas tantsu- ja valgusetendus;
  • Eesti suurim kummikudisko! 

Lisaks on kohapeal toitlustajad, fotograaf ja tegevust leiavad nii suured kui väikesed. Õhtut juhib Veigo Kaaret. Tule kogu perega - sündmus on täiesti tasuta!

Avaüritus juhatab sisse Porikuu programmi, mis pakub sündmusi terve kuu vältel nii kultuuri-, kohaliku toidu kui ka loodushuvilistele.

Porine ilm meisterdamist ei takista

Foto: Määramäe meistrikoda

Loode-Eestis aset leidev Porikuu festival toimub tänavu neljandat korda. Festival näitab, et piirkonnas on ka väljaspool tavapärast turismihooaega palju tegevust ja avastamisrõõmu! Aastate jooksul kasvanud huvi sündmuste vastu on julgustanud kohalikke turismi- ja kultuurikorraldajaid ning hobitegijaid festivali kavasse oma üritusi lisama. Sündmuseid leiab igale maitsele. Ühiseks jooneks on aga see, et need sügisest inspireeritud sündmused viivad külastajad paikadesse, kuhu muidu ei satuks ja sealjuures räägitakse erilisi ehedaid lugusid, mida mujalt ei kuule.

Festivali kava sisaldab tegevusi igaks oktoobrikuu nädalaks ning neid lisandub iga päev juurdegi. Kavast leiab igaüks oma lemmiku sündmuse: on sündmusi nii kunsti-, teatri- kui muusikahuvilistele, ekstreemsete elamuste sõpradele ja toidugurmaanidele, väga palju on veel kogupere elamusi.

Näiteks saab valmistada lõkketoite Tänavjärve ääres või osta head paremat Padise Kastelli sügislaadalt, nautida kaunist kontserti Vasalemma lossis, avastada Pakri poolsaare hiidrahnusid või Rummu karjääri, matkata räätsadel Marimetsa rabas või laternatega Paldiskis Muula mägedes, avastada nii päeval kui öösel Murru vanglat, meisterdada sügisseadeid või maalida, rallida raftiga või ratastel või osaleda hoopiski tervisepäeval Noarootsis või turgutaval iluõhtul Hestia Hotel Haapsalu Spas.

Võluv ja vahel porine sügis

Foto: Kulgejate Klubi

Tegemist on pigem väiksemate üritustega, millest enamik vajavad eelregistreerimist. Festivali programm ja vabade kohtade info iga ürituse kohta asuvad festivali kodulehel.

Porikuu festivali tegevust koordineerivad MTÜ Nelja Valla Kogu ja MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu. Festivali korraldamist kaasrahastavad Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond ja piirkonna omavalitsused.

Viimati muudetud: 05.10.2023