Baltimaade suurim jazzifestival Jazzkaar

Allikas: Rainer Ojaste

Baltimaade suurim jazzifestival Jazzkaar

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar   on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Festival on pärjatud Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni EFFE kvaliteedimärgisega. Eesti muusikatööstus on valinud Jazzkaare "Eesti parimaks muusikafestivaliks". 

Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses Eestis väljakuulutatud eriolukorraga ning koroonaviirusest tingitud terviseriskidega on muutunud festivali toimumisaeg. Jazzkaar 2020 ei toimu käesoleval aastal 17.-26. aprillini 2020, vaid leiab aset 9.-14. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus.

Foto: Raul Ollo


"In the year of Estonia's celebrations, having attained a full century as a Republic, its Jazzkaar festival continues to be amongst the very best of the European range."

MARTIN LONGLEY
All About Jazz


Kümnepäevane Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Aastate jooksul on Jazzkaarel üles astunud näiteks Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, Gregory Porter ja Laura Mvula. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi. Läbi erinevate kontsertide on kaasatud ka pere väiksemad kuulajad.

Festivali koduks on loomingulist keskkonda pakkuv Telliskivi Loomelinnak, mis avab juba traditsiooniks saanud tasuta kontsertide päeval külastajatele ka kõige varjatumad nurgad.

Viimati muudetud: 02.09.2020

Teema: Tallinn

Uudiskiri