Baltimaade suurim jazzifestival Jazzkaar

Allikas: Rainer Ojaste

Baltimaade suurim jazzifestival Jazzkaar

Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar  (19.-28.04.2019) on Baltimaade suurim jazzifestival, mis toimub aastast 1990. Festivali on pärjatud Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni EFFE kvaliteedimärgisega. Eesti muusikatööstus on valinud Jazzkaare "Eesti parimaks muusikafestivaliks". Aastal 2018 külastas kevadise Jazzkaare kontserte üle Eesti enam kui 26 000 inimest.

Foto: Raul Ollo


"In the year of Estonia's celebrations, having attained a full century as a Republic, its Jazzkaar festival continues to be amongst the very best of the European range."

MARTIN LONGLEY
All About Jazz


Kümnepäevane Jazzkaar toob Eestisse kohalikud tipptegijad ja uued tulijad ning jazzi suurnimed ja tõusvad tähed kogu maailmast. Festivalil on esinenud üle 3000 välisartisti 60 riigist. Aastate jooksul on Jazzkaarel üles astunud näiteks Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, Gregory Porter ja Laura Mvula. Jazzkaar katsetab uute formaatide ja esinemispaikadega, tuues muusikat kontsertsaalidest linnaruumi. Läbi erinevate kontsertide on kaasatud ka pere väiksemad kuulajad.


Festivali koduks on loomingulist keskkonda pakkuv Telliskivi Loomelinnak, mis avab juba traditsiooniks saanud tasuta kontsertide päeval külastajatele ka kõige varjatumad nurgad.

Viimati muudetud: 11.03.2019
Soovitame
Uudiskiri