Sel nädalavahetusel tähistatakse põlislooduse päeva

Allikas: Jaanus Ree, Visit Estonia

Sel nädalavahetusel tähistatakse põlislooduse päeva

23. oktoobril tähistatakse üle kogu maailma põlislooduse päeva, et teadvustada puutumatu looduse kaitsmise olulisust. Kõige põlisemad loodusmaastikud on Eestis nii meie rabad, ürgsed metsalaaned, puhtaveelised järved, puutumatud jõed-ojad ja mererannik kui ka pärandniidud.

Sel nädalavahetusel korraldatakse loodusgiidide juhtimisel kümneid loodusretki, kogu põlislooduse päeva matkaprogrammi näed loodusturismi ühingu veebilehel.

Sood on Eestis kõige ürgsemateks maastikeks, nende kujunemine algas kohe pärast jääaja lõppu. Just sood on koduks põlislooduse sümbolliikidele nagu kotkad, hundid, ilvesed ja karud.

Karudest kuuled rohkem, kui osaled matkadel Sirtsi kaitsealal Virumaal või Kosel Harjumaal. Erineva pikkusega rabamatkadele oodatakse huvilisi Kõrvemaal, Emajõe Suursoos, Alutaguse ja Soomaa Rahvuspargis.

Erinevalt Lääne-Euroopast on suur osa Eesti jõgedest kanaliteks kaevamata ja voolavad oma looduslikes sängides. Põlislooduse nädalal toimub jalgsimatk Jägala jõe kärestikel. Samuti on võimalik minna nautima sügist loodust kanuuga Lemmjõele Soomaal, Lõuna-Eestis Ahja ja Võhandu jõele, Kõrvemaal Soodla jõele ja mitmele poole mujal üle Eesti.

Merd ja rannikut saad kogeda jalgrattamatkal Prangli saarel, jalgsimatkal Lahemaa rahvuspargis, Ontika pangal, Astangu koobastes ja paeklindil ja Saaremaal Türjul. Põlismetsadesse viivad retked Hiiumaal, Virumaal ja Alutaguse rahvuspargis.


Pane tähele: kõikidele üritustele on vaja eelnevalt registreeruda.

Viimati muudetud: 17.10.2022

Teema: Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Loodus