Naudi kaunist suveilma koos hea toiduga

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Naudi kaunist suveilma koos hea toiduga

Imeline Eesti suvi on täies hoos ja mis oleks veel mõnusam viis suurepärase ilma nautimiseks, kui teha seda koos hea seltskonna ja maitsva toiduga mõne kohviku või pubi suveterrassil? Pakume järgnevalt valiku restorane, kohvikuid ja baare, kus maitsemeeli suupärasega hellitada, aga ka näpunäiteid tutvumaks kohalike pärlitega.

Elamused mereannisõpradele

Kui armastad mereande, oled õnnega koos, sest Eesti on mereriik ja ka jõgedest-järvedest pole siinmail puudust. Tänu sellele pakuvad populaarsed kohalikud toidukohad maitsvaid hooajalisi roogi ning siinsed kokad juba oskavad kalaga ümber käia. Pealinnast kõigest 30-minutilise sõidu kaugusel asub Ruhe, hubane mereäärne kalarestoran, kust avaneb kaunis vaade rannale. Restorani sisekujundus on lihtne, inspireeritud traditsioonilisest kalurikultuurist. Veel üks tund ja jõuad piirilinna Narvasse, kust leiad kala- ja mereanniroogadele spetsialiseerunud rikkaliku menüüga restorani Fortune, mille vaade avaneb Narva kindlusele ja jõele.

Päikeseloojangud mererannas

Klaus on meeleolukas restoran-kohvik , mis asub Tallinna põhjaosas ja meelitab ligi nii Kalamaja elanikke kui ka vanalinnas jalutajaid. See on kohalike lemmikkoht oma maitsvate roogade ja veiniga. NOA restoranist leiad hõrgud maitsed koos miljonivaatega Tallinna siluetile ning merele, see on tõeline gurmaanide unistustekoht.

Pop-up kohvikud

Pisikesi, rõõmsaid, suviseid pop-up kohvikuid leiab üle Eesti. Paide Keskväljaku ruumieksperiment kestab 30. juunist kuni 20. augustini ja toob keskväljakule kultuuri- ja spordiprogrammi, kus on kõigil võimalus oma osa anda. Suvel seisab Pärnu kesklinnas spetsiaalselt baariks ümber ehitatud buss. Üks Buss on kahekordne kohvik/baar ratastel, mis pakub mõnusaid jooke ja head muusikat.

Kohalikud legendid

Kui soovid osa saada ja tunnetada kohalikku mõnusat elurütmi, võta ette väljasõit Tartusse. Möku on kohalike poolt palavalt armastatud koht, kus lihtsalt olla ja mõnuleda. Hubane ning mõnus Barlova baar on asupaik, kus tahad vaid aega mööda saata ning tunda end koduselt. Siin saab maitsta põnevamaid käsitööõllesid, Lõuna-Itaalia veine ja osaleda kultuurisündmustes.

Viimati muudetud: 23.07.2018

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Põhja-Eesti, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri