Muuseumiöö – Öös on mänge

Allikas: Henno Luts

Muuseumiöö – Öös on mänge

Kord aastas, ühel maikuu laupäevaõhtul avavad kümned muuseumid üle Eesti oma uksed tasuta. Muuseumiöö on suurim muuseumisündmus Eestis ning sel aastal on üle kogu Eesti avatud ligi 200 muuseumi, galerii, arhiivi ning teise põneva paiga: Tallinnas on koguni üle 50 muuseumi.

Eesti Loodusmuuseum

Muuseumiöö 2016

Autor: Henno Luts

Igal muuseumiööl on oma teema, mille ümber keerlevad eriprogrammid, ekskursioonid, töötoad ja loengud. Sel aastal on teemaks mängud – muuseumiöö publik saab teada, milliseid mänge on Eestis läbi aja mängitud, olgu need siis rahvamängud, spordimängud, laua-, tagaajamis-, rolli- või keksumängud. Aga milliseid mänge mängivad erinevad loomad ja linnud? Milliseid pille mängivad muusikud? Millised poliitilised mängud on Eestit läbi ajaloo raputanud? Kuidas roboteid mängima õpetada? Millised on sõnamängud? Mida mängitakse üksi ja mida mitmekesi? Millised mängud olid populaarsed viiekümnendatel, millised üheksakümnendatel ja millised püsinud muutumatuna juba sadu aastaid? Kuidas me homme mängime?


Fotod: Henno Luts, Kätlyn Metsmaa

Kõige täpsema info selle kohta, mis ööl ees ootab, leiab Muuseumiöö kodulehelt – korraldajad soovitavad marsruudi varakult läbi mõelda, nii jõuab rohkem avastada, sest Muuseumiöö lõpeb juba kell 23. Väliskülalistel, kes Eestis esimest korda, tasub kindlasti minna avastama kõige tihedamat muuseumimaastikku, mille leiab Tallinna vanalinnast Laialt tänavalt ja Kadriorust – seal võib Muuseumiöö viis tundi täita napilt ühel ruutkilomeetril liikudes ja aega jääb puudugi. Aga avastamist jätkub mõistagi kõikjal Eestis.

Programmis osalevad muuseumid avavad oma uksed kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta.

Vaata lisaks:

https://www.facebook.com/Muuseumioo
https://www.instagram.com/estonianmuseums/

Viimati muudetud: 15.06.2020
Uudiskiri