Kuhu minna Pärnus? Need 3 piirkonda on ühed parimad.

Allikas: Reimo Ruubel, Visit Pärnu

Kuhu minna Pärnus? Need 3 piirkonda on ühed parimad.

Ega Pärnu ilma asjata suvepealinn pole – see pakub suvitajale just seda, mida kõige enam vaja! Õues (ja ka sees) vaba aja veetmise võimalusi, ilusat randa, häid söögikohti ning piisavalt lühikesi vahemaid, et ajada oma asjad kasvõi jala.

Siin on 3 suvise atmosfääriga kohta Pärnus, mida võiksid vähemasti korra sel suvel külastada.

Supeluse suvepromenaad

Supeluse tänav koos seal asuvate restoranide ja kohvikutega moodustab Supeluse suvepromenaadi, millest on saanud üks Pärnu kui suvepealinna sümboleid.

See on tänav, mida mööda saab kõndida kesklinnast randa ning kus toimuvad ka tänavafestivalid. Kuna siin liigub palju rahvast, siis muutub Supeluse tänav suvel jalakäijate tänavaks.

Sealsed söögikohad!

Supeluse tänava alguses asub Oliveri Aiakohvik, kus pakutakse grillmenüüd ning kus laudu ja istumiskohti jagub ka suurematele seltskondadele. Eriti meeldib see koht lastega peredele, sest Oliveri Aiakohvikus on suur laste mänguväljak. Oliveri naabriks on Miami Lounge, kus leiab hõrgu menüü ja kostub alatasa head DJ-muusikat.

Mööda Supeluse tänavat edasi jalutades jääb tänava äärde alati maitsvaid roogasid pakkuv kohvik Supelsaksad. Kohe vastas on Karusselli puhvet, mis on üks põhilisi õhtuseid kogunemispaikasid. Kaugele ei jää ka Kunstnike maja, kus alatasa on midagi põnevat toimumas.

Sealt edasi liikudes jõuame Villa Wessetisse, mis on suvisel ajal pidevalt külastajatest pungil. Villa Wesset on hotell, kus asub restoran, mis suvel laieneb ka tänavale. Wessetist leiad tipptasemel road, lisaks valmistatakse seal häid kokteile ja seal on mõnus suveõhtuid nautida.

Mida seal veel teha?

Wessetist üle tee jääb suur Pärnu rannapark, mille rajamist alustati juba 1882. aastal. Siin on äraütlemata mõnus jalutada nii päeval kui ka õhtul. Tunne rõõmu iidsetest alleedest, imetle lilli ja purskkaevusid, korralda üks õdus suvepiknik või tee tutvust vahvate mururoheliste elevantidega, kes puhkajate rõõmuks siia on toodud.

Supeluse aastalaat

Foto: Elena Liik, Visit Pärnu

Pärnu rand ja rannapromenaad

Soojadel suveõhtutel meenutab Pärnu rannapromenaad pigem mõnda lõunamaist kuurorti. Viimastel aastatel on promenaadi äärde tekkinud mitmeid hubaseid baare ja istumiskohti.

Sealsed söögikohad

Kui kõht on tühi, siis tasub sisse astuda Rannahotelli restorani, mis järgib 1930-ndate glamuuri ja pakub hõrku skandinaavialikku kööki. Maailmatasemel tänavatoidu maitseid leiab Side tänava poolses promenaadi otsas asuvast restoranist Poko, mille kõrval on Poko B, kust saab tellida sushit. Restoranidest rääkides tasub veel kindlasti külastada Hedon spaahotelli all asuvat restorani Raimond, kus saab nautida kõrgetasemelist a'la carte menüüd.

Rannapromenaadi baarid ja klubid

Lisaks restoranidele jääb rannapromenaadi äärde veel mitmeid väikeseid mõnusa atmosfääriga paikasid. Näiteks Surf Center, kus lisaks surfivarustuse rentimisele saab ka süüa-juua ja niisama sõpradega tšillida. Samuti leiab promenaadi äärest sellised vahvad kohad nagu matkabussist ümberehitatud kokteilibaar Põks ja modernse väljanägemisega rannabaar Oaas. Kes armastab tantsumuusikat, siis Pärnu rannahoones ootab külastajaid ööklubi Sunset, mille terrassil asub Sunset Lounge.

Sunsetist Pärnu muuli poole jalutades leiad uhiuue Düüni rannaala. Siin asub Pärnu Beach Arena ehk rannaspordimeka, kus saab rannaspordis kätt harjutada ja elada kaasa erinevatele meeleolukatele spordisündmustele. Puudust ei tule ka maitseelamustest – Düünilt leiad Muhe(dad) tänavatoiduroad, Napoli stiilis Queso pitsad ning suvised kokteilid. Lisaks spordi- ja maitseelamustele leiab Düünilt ka lugemist, et päikselised päevad mõnusalt mööda saata – raamatute eest hoolitseb RaRa rändraamatukogu.

Rannapromenaadile koos lastega!

Kes on Pärnus puhkamas koos lastega, siis Pärnu rannas asub üks Pärnu parimaid mänguväljakuid, kus jagub tegevust igas vanuses lastele. Samuti võib minna lastega külastama Side tänava otsas asuvat Rannaniidu matkarada, mis on ehitatud loodusliku rannaniidu kohale, pakkudes imelisi vaateid Pärnu lahele.

Rannaniidu matkarada

Foto: Eiliki Pukk, Visit Pärnu

Uus ja trendikas Pärnu jõe äärne promenaad

Pärnu jõe äärne kant muutub iga aastaga järjest atraktiivsemaks. Just siia koondub suveõhtuid veetma järjest rohkem nii kohalikke kui ka mujalt tulnud suvitajaid.

Sealsed söögikohad ja baarid

Pärnu jõe äärne ala on pikka aega jäänud mereranna varju, kuid nüüd on see olukord muutumas, sest siia on tekkimas omaette toidutänav ja jõeäärne promenaad.

Näiteks leiab jõe äärest sellised Telliskivi-hõngulised kohad nagu Lai. T Cafe, Kastrul, Kohvila ja Leivakas. Siinsamas asub ka Pärnu tuntuim kokteilibaar Wunderbaar, kus toimub alatasa häid üritusi. Wunderbaar on võitnud aasta kontserdipaiga auhinna ja saanud mitmeid tunnustusi kohaliku muusikaskeene ergutamise eest.

Trendikas paik on Suncity Pärnu ning selle kõrval asuv Kataloonia maitseid tutvustav Baarcelona. Jõeäärt pidi veidi edasi liikudes asub Liiva tänava nurgal treppidest üles minnes koht nimega Liiva peatus, kust on samuti suurepärane vaade jõele.

Lisaks sellele saab päikeseloojangut ja Pärnu suve nautida Pärnu jõel. Tuure teevad näiteks Pärnu Cruises ja Kalatakso.


SunCity Pärnu jõe ääres.

Pilt: SunCity


Mida võiks veel Pärnu kohta teada?

Pärnu on Eesti spaapealinn – linna kui puhkekeskuse ajalugu on tihedalt seotud justnimelt suplustraditsiooniga, mis pärineb aastast 1838. Sel aastal esitas rühm aktiivseid linlasi kommunaalametile taotluse rannaäärse restorani ümberehitamiseks suplusettevõtteks. Luba anti ja peagi avati asutus, kus sai ujuda kuumutatud merevees.

Pärnu on roheline ja sportlik linn – ehkki Pärnu on lemmikpaigaks neile, kes armastavad rannapuhkust, spaad ja üritusi, on linn atraktiivne ka teile, kes otsivad looduseelamusi. 2020. aastal nimetas organisatsioon Green Destinations Pärnu saja kõige jätkusuutlikuma sihtkoha hulka – see tähendab, et tegemist on linnaga, mis hoolib keskkonnast ja ajaloolisest pärandist.

Pärnus on hea ka lastega puhata – linnas on mitmeid mänguväljakuid, ronimisfännidele Pärnu Seikluskeskus, loodushuvilistele Pärnu Loodusmaja ja panoraamkinoga Pärnu Punane torn. Üle ega ümber ei saa Pärnu lähedal asuvast laste lemmikust – Lottemaast.

Elektroonilise muusika fännidele toimub juulikuus Rannapargis Beach Grind. Klassikalise muusika austajatele teeb rõõmu iga-aastane Pärnu muusikafestival, kus kuulata saab rahvusvahelisel tasemel orkestrimuusikat. Supeluse Aastalaat paneb tänava terveks ööpäevaks elama. 

Need on vaid mõned näited sündmustest, mis suvel Pärnu linnapilti kirgastavad. Suvekuudel korraldatakse pika traditsiooniga näitusi ja kunstiaktsioone kunstigaleriides, muuseumites ja oodatud ning ootamatutes asukohtades üle linna.

Viimati muudetud: 24.07.2023

Teema: Lääne-Eesti