Mida teha talvel Rakveres?

Allikas: Baltic Guide

Mida teha talvel Rakveres?

Meie arvates on Rakvere lahe kant igal aastaajal. Kui lund napib või oled suusatamisest ja muudest õuerõõmudest mõneks ajaks isu täis saanud, tule Rakverre. Eesti linnu tuleb ju ometi tunda ja sealseid tegevusi nautida. Nüüd olgu kord Rakvere käes.

Rakveres ei saa üle ega ümber linnusest, mis paistab juba kaugelt silma. Samuti leiad siit palju huvitavaid muuseume. Lastega peredele on kindlasti põnev käik Eesti ainsasse Politseimuuseumi, kus saad palju ise teha ja läbi mängu kogeda, milline see politsei töö ikka on.

Rakvere linnus

Foto: Jürgen VoolaidVisit Estonia

Politseimuuseumi vastast algab Rakvere kunagine peatänav Pikk tänav, kus saad külastada kunstisalongi, käsitöökauplusi ja Linnakodaniku Majamuuseumi. Seal saad teada, kuidas tulid kunagi inimesed toime ilma elektri, kanalisatsiooni ja internetita.

Kui infot juba piisavalt kogutud, siis on aeg lõõgastuseks. Ja mis on selleks parim koht Rakveres? Õige vastus – ikka Aqva vee- ja saunakeskus! Seal saad nautida massaažijugasid, üritada ujuda vastuvoolu ja peale rassimist lõõgastuda erinevates saunades. Ja kui lõpuks pime õhtu käes, naudi kauneid kontserte Jumalaema Sündimise Kirikus või etendusi Rakvere Teatris.

Sulistamine Aqva Spas

Foto: Aron Urb, Visit Estonia

Kui aga tõesti veab nii palju, et maad katab paks lumevaip, siis võid sportida Palermo tervise- ja suusaradadel, jalutada Tammiku õpperajal või lustida lastega Rahvaaia mänguväljakul.

Vaatamata sellele, kas lund on või mitte, püstitatakse Rakveres kaunis jõulupuu. 2013. aastal alguse saanud installatsioonid on tõstnud linna mainet ja toonud Rakvere maailmakaardile. Rahvusvaheline meedia on kõrvutanud väikese Rakvere omapäraseid jõulupuid näiteks Londoni ja Washingtoni omadega. Samuti on Rakvere puu valitud maailma vaatamisväärsemate jõulupuude hulka!


Nagu näed, jagub Rakveres tegemist kõigile ja igav juba ei hakka.


Tere tulemast Kreisi-linna Rakverre!

Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Põhja-Eesti, Aktiivne puhkus