„Mets – see on koht, kus saan mõelda“

Inger naudib metsades jalutamist, puhates sedasi ka välja

Allikas: Inger

„Mets – see on koht, kus saan mõelda“

Kohti, kus Inger puhkab, on palju. Üks, mis talle esimesena meenub, on Mustvee lähedal Peipsi järve ääres, kus on ta maakodu. „Mu vanaema ja vanaisa on suviti seal, võtavad porgandeid jne. Käime seal iga suvi puhkamas juba sellest ajast, kui ma alles laps olin. Olen seal palju mänginud ning puude otsas roninud,“ ütleb Inger.

„Eriti luksuslik on see, et üle tee ongi kohe Peipsi järv,“ hindab Inger oma maakodu võlusid. „Seal on puhas ja ilus, mõnus suplemas käia. Ning suviti – vähemalt mulle tundub nii – on seal kõige soojem! Kui Tallinna kesklinnas on külm, on Peipsi ääres ikka soe,“ naerab ta. Sügiseti käib Inger Peipsi ääres perega seenel kukeseeni otsimas ja talvgi on seal ilus, tavaliselt väga paksu lumega.

Inger naudib Eestit igal hooajal

Foto: Inger

Rabav rabavaikus, milletaolist pole varem kuulnud

Eelmisel aastal puhkas Inger Laulasmaa spaas ja ütleb, et polegi end varem nii puhanuna tundnud kui pärast spaas käimist ning Laulasmaa metsades jalutamist. „Seal on väga ilus mets, sealne loodus on vapustav!“

Aasta tagasi, kui Ingeril valmis lugu „I’m alright“, mõeldi pikalt, kus sellele videot filmida. Üheks variandiks oli Viru raba. „Ma polnud seal kunagi varem käinud, mis tundus täitsa sürreaalne. Kõik on seal käinud, kuidas siis mina mitte?,“ muigab ta. „Aga ma armusin sellesse ära! Tegin ka väga kauni rabamuusika video, aga seal oli hetki, kus ma sain esimest korda sellist vaikust kuulda, mida varem mitte.“

„Ma polnud kunagi Viru rabas käinud, mis tundus täitsa sürreaalne. Ja ma armusin sellesse ära!"

Ingeri puhkusesoovitused

„Kui peaksin Eestit kui puhkusesihtkohta soovitama mõnele välismaalasele, siis tundub mulle, et suviti on siin rohkem puhkuse tunnet," arvab Inger, „näiteks saab siis Pärnu rannas olla või ka Peipsi ääres. Samas, kui meil ikkagi on lund, on ka siinne talv turistile midagi erakordset. Üldse tunnen ma, et kõikjal – nii Rakveres, Tallinnas, Tartus, Pärnus kui mujal – on vahvaid paiku, mida näha. Ja kindlasti on välismaalastele väga huvipakkuv retk rabasse. Ma ei usu, et igal pool neid leidub."

Foto: Inger

Eestlasena tunneb Inger, et üks käik, mis kindlasti ära teha tuleb, on metsas käia. „Minu jaoks on mets kohaks, kus saab mõelda, mõnes mõttes ka puhata. Näiteks RMK majakeses peatumine on väga vahva kogemus!" Peale selle soovitab ta kindlasti Saaremaale telkima minna.

Mis paigaga Inger aga rohkem tutvuda tahab? „Tahaksin Pärnusse minna. Juba seepärast, et pole seal mitu aastat käinud ja ma pole üldse kursis, kui palju on sellest ajast, kui mina seal käisin, veel alles või midagi hoopis uut tehtud. Peale selle saab Pärnus suvel palju päikest nautida," seab ta juba suveks plaane.