Merlyn käib metsikult meeli värskendamas

Merlyn käib metsikult meeli värskendamas

Allikas: Markus Orav

Autor:

Kristi Ruusna

Õige tihti on meil õues külm ja pime ja sageli on ilm suisa närune. Nutikad inimesed on aga ära tabanud, et kui väljas on sombune, tuleb luua siseruumidesse soojad oaasid, kus hallist igapäevast räsitud tööloom lõõgastuda saaks. Millest on jutt? Spaast loomulikult!

Lauljanna Merlyn Uusküla on tõeline spaaentusiast, kes võimaldab endale igal talvel vähemalt korra spaapuhkuse. Merlyn leiab, et ei olegi tingimata vaja sõita välismaale, vaid lihtsalt linnamöllust loodusesse. Paljudes spaades käinuna kinnitab ta, et Eesti spaade tase on väga kõrge ja välismaistega võrreldes suisa paremgi. Iga spaa on meil omanäoline, kuid kõiki neid ühendab teatav kvaliteedipitser. Tuleb vaid otsustada, kas veeta looduslähedane lõõgastuspuhkus või minna mõnda nooblisse mõisa, nautida gastronoomilist kõrgklassi ja õhtul kuuma sauna. Spaa ehk lõõgastavaid ja tervistavaid veeprotseduure pakkuv puhkeasutus on talvehooajal tõeline unelm. Merlyni jaoks on olulisim hea spaapuhkuse juures masaaž. Eesti spaad pakuvad õige erilisi massaaže: näiteks GoSpa liivatemplitega massaaži ja  energiat taastavat massaaži Saaremaa kividega. Grand Rose spaas on võimalik teha täpikesi gloobusele: Vene spaamassaaž, India peamassaaž ja Tai jalamassaaž. Pärnu pole kunagi olnud pelgalt suvepealinn, vaid ka koduks pika ajalooga spaadele, näiteks Hedon Spaa ja Estonia, kus on võimalik kogeda paljusid keha virgutavaid protseduure. Merlyn naudib spaades poputamist ja pühendab seal oldud aja täielikult iseendale. Talle meeldib hoolitsuste nimekirja üksipulgi uurida.

Lõõgastavad spaad eestimaiste protseduuridega

Suitsusaun

Mis on Sinu jaoks kõige erilisem kodumaine hoolitsus?

Foto: Mart Vares

Eestlased pole aga mitte ainult ära tabanud, et spaa on meile midagi eriti meelepärast, vaid ka märganud, et mida rohkem kohalikke tooteid protseduuridesse hõlmata, seda suurem on külaliste huvi teenuste vastu. Saaremaa GoSpas näiteks on kasutusel punavetikad, salvei, nõgese ja raudrohuga segatud Muhust pärit mesi, Sõrve rannast pärit liiv kehakoorimiseks. Samuti kasutatakse Käina lahe muda, mis on segatud saaremaise kadakaõli ja musta pipraõliga. Eestimaist saab eelistada ka spaaprotseduurides.

Veelgi üllatavamaid variante kehahooldusest kohtab aga Estonia spaas Pärnus. Nutikad pärnakad on välja arendanud kontseptsiooni Estonian Way of Wellness. Mida see tähendab? Näiteks massaaži läbi linase riide, turbahooldust, humalaga kehakoorimist, koduõlle vanni ja kuivvihtlemist. Iidne eesti masaaživõte soonetasumine, millest võib-olla paljud kuulnudki pole, on samuti üks viis wellness'ist eesti moodi. Soonetasumine tähendab korralikku keha raputamist ja venitamist, mille käigus kõik tšakrad ja muud krutskid paika loksutatakse.

Eestlaste puhkuse osaks on kindlasti saunatamine. Erilist saunaelamust pakub näiteks Estonia Resort & Spa KADAKA klubi privaatsaun, mida on võimalik nautida kuni 16-kesi. Leiliruumi kadakapuust sein teeb saunatamise mõnusalt aroomikaks. Samuti on saunahuvilise pärliks Taevaskoja Salamaa Saunamaa, mille teeb eriliseks kumera kujuga iglusauna võimalus, ent valikus on ka klassikaline soome saun ja suitsusaun. Mõisaentusiastidele tuleks soovitada Mäetaguse Mõisahotelli ja Spaad, kus mõisahotelli juurde kuuluvas supelmajas asuvad ka spaa ja saunad (soome-, auru-, infrapuna- ja privaatsaun). Mis muud kui paremad hilbud selga ja mõisakultuuri nautima!

Spaast välja loodusesse jalutama

Värske õhk

Nii mõnigi Eesti spaa asub sõna otseses mõttes keset loodust.

Foto: Marleen Valdmaa

Teinekord aga veab Eestis ilmaga ning väljas on talvevalgus ja pehmed vahukooresed hanged. Sellise ilmaga, isegi kui külm ilm nina näpistab, lausa peab pisut aega õues veetma! Jalutuskäik päikeseloojangul või lühike matk metsaradadel ning seejärel kuum tee kargel talveõhtul terrassil – just need on spaapuhkuse õuemõnud. Ka Merlyn kasutab oma lühipuhkuseid talvehooajal, et jalutada looduses. Teinekord aga polegi vaja tingimata minna spaasse, et lõõgastuda, vaid tekib tahtmine end poputada Downton Abbey stiilis – lasta end uhkes majas professionaalse personali poolt teenindada. Mitte ainult pealinn ei paku viie tärni hotelli võlusid. Seda teeb ka näiteks Pädaste mõis Muhumaal, mis võimaldab kõrge klassiga majutuse kõrval ka ratsaretke rannal, paadisõitu päikeseloojangul ja piknikku Armastuse saarel. Vihula Mõis Lahemaal pakub lõõgastumist ökospaas. Samuti on kiviviske kaugusel Lahemaa rahvuspark, mis muudab Vihula Mõisa staabiks loodushuvilistele spaanautijatele.

Kuigi kaunites paikades asuvad mõisad ja spaad on juba iseenesest puhkusefanaatikule delikatessideks, ei jää pakutavad toiduelamused neile alla. Ka Merlyn naudib õhtutel pärast lõõgastavaid protseduure spaarestoranide head sööki ja värskeid smuutisid.

Viimati muudetud: 09.05.2018

Teema: Spaad ja Saunad