Merekultuuri aasta kutsub rannaküladesse ja merefestivalidele

Allikas: Meremuuseum

Merekultuuri aasta kutsub rannaküladesse ja merefestivalidele

Tiina NuumMereentusiast, Eesti Meremuuseumi projektijuht

Neile, kes otsivad reisides tüüpiliste turismiatraktsioonide asemel autentseid elamusi, teeb merekultuuri aasta piilumise kohalike igapäevaellu lihtsamaks.

Pidevalt täieneva programmiga saab tutvuda veebilehel merekultuur.ee ning enamasti on üritused kõigile tasuta. Tuleb vaid reserveerida majutus mõnes mereäärses hotellis või spaas, turismitalus või kämpingus või siis telkida. Parim viis merekultuuriga tutvuda on aga külastada paadi või jahiga mõnda Eesti 110 väikesadamast, millest paljud on just viimaste aastate jooksul saanud modernse ilme ning alustanud lisaks sildumisvõimalusele mitmesuguste lisateenuste pakkumist.

Rannaretk – sissepõige kohalikku kultuuri

Rannarahvast on alati hinnatud nende lahkuse, huumorimeele ja töökuse pärast. Aprillist oktoobrini on nad iseäranis tublid, külalislahked ja lõbusad: siis toimub rannakülades Rannaretke-nimeline ürituste sari. Räägitakse külade ajaloost ja eripärast, suitsutatakse kala ja pakutakse koduköögi hõrgutisi, müüakse kohalikku käsitööd, mängitakse pilli ja tantsitakse pärimustantse. Tehakse ka ringkäik külas või viiakse publik hoopis merele. Ning ei saa välistada, et peale merelkäiku just kallid külalised kala puhastama või võrke klaarima pannakse!

Jälgi programmi ja saad 2016. aastal elamuse osaliseks, mida pole pakutud varem ega pruugi tulla ka hiljem!

Merefestivalid – suured lõbusad rahvapeod

Mereäärsetes paikades toimuvad merepäevad on enamasti perepäevad: pakutakse merega seotud tegevusi, kontserte ja värskes õhus valmistatud toitu. Suuremad sündmused on:

14. mai – Räimewest Tõstamaal
28. mai – Tuulekala festival Kärdlas
2. juuli – Meie Küla Pidu Lindi kalurikülas Pärnumaal
8.–10 . juuli – Kihnu Mere Pidu
9. –10. juuli – Kunda Sõbralaat
Juuli – Rannarahva Festival Viimsis
15. –17. juuli – Tallinna Merepäevad
11. –13. august – Kuressaare Merepäevad

Merespordi fännidele soovitan traditsioonilist Muhu väina regatti ja surfilaagrit Roosta puhkekülas.

Viimati muudetud: 11.12.2017

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus

Uudiskiri