„Maitsev Tartu“ kõlab isuäratavalt

Allikas: Silver Gutmann, Visit Estonia

„Maitsev Tartu“ kõlab isuäratavalt

Eesti restoranikultuur on jätkuvalt tõusuteel ja toiduturism ning toiduga seotud üritused koguvad järjest populaarsust. Jätkuvalt pööratakse tähelepanu kohalikule toidule, mis on valmistatud kohapealsest toorainest.

Tartus korraldatakse juba kuuendat aastat järjest maitseelamuste kampaania „Maitsev Tartu". See on nii tartlaste kui linna külaliste poolt oodatud üritus, mis kestab terve veebruarikuu (1.-29. veebruar) ja milles lööb kaasa 16 Tartu valitud restorani.

Restoranikuu „Maitsev Tartu" soovib pakkuda uusi maitseelamusi ja juhtida tähelepanu restoranikultuurile Tartus. Külastajatel on põnev võimalus maitsta uudseid roogi ning avastada suurepäraseid restorane ja kohvikuid.

Uusi toiduelamusi pakub sõbraliku hinnaga kolmekäiguline erimenüü, mis töötatakse osalejate poolt välja just selle kuu tähistamiseks. Erimenüüle kehtib komplektihind 22 eurot ja see sisaldab kolme käiku. Osalevad restoranid ja pakutavad menüüd leiad, kui külastad ürituse kodulehte www.maitsevtartu.ee. Menüüd avalikustatakse 22. jaanuaril 2020.

Külalistel on suurepärane võimalus katsetada põnevaid maitsekooslusi, sest kampaanias osalevate restoranide peakokad annavad oma parima, et üllatada nii linnaelanikke kui külalisi hõrkude ja naudinguid pakkuvate eriroogadega. Toitude valmistamisel kasutatakse võimalikult palju kohalikku toorainet.

Toidunautlejad saavad hinnata restoranide pingutusi külastajate lemmiku väljaselgitamisel - oma hinnangu saab anda kodulehel www.maitsevtartu.ee vastava restorani juures oleval hindamisskaalal. Tulemused teatatakse 6. märtsil.

Maitsev Tartu on kuu, mis jätkab Tartus korraldatavate toiduürituste traditsioone – veebruar on restoranikuu!


Soovime meeldivaid toidunaudinguid Tartus – tule ja lase end üllatada!

Viimati muudetud: 04.02.2020

Teema: Lõuna-Eesti, Söök, Jook ja Ööelu

Soovitame
Uudiskiri