Maailma parimad orienteerujad selguvad Eestis

Allikas: Jonatan Karjus

Maailma parimad orienteerujad selguvad Eestis

Kas oled kunagi orienteerumist proovinud? Eestis, kus kogu territooriumist on 50% metsa, on seikluse armastajate paradiis ja parim koht orienteerumisega tutvumiseks. 30. juunist 7. juulini selgitatakse Lõuna-Eestis välja maailma parimad orienteerujad, kel abiks keerulise raja läbimisel müstilistes Lõuna-Eesti ürgsetes metsades ja maalilistes linnakestes vaid kaart, kompass ja väledad jalad.

Koos maailmameistrivõistlustega toimub harrastajate võistlus Estonian Orienteering Week, mis annab võimaluse jälgida võistlusi ja hiljem maailmameistrite jälgedes oma kaardilugemisoskus proovile panna. Eestit niiviisi avastades jääb mällu kustumatu elamus. Näed seigeldes kohti, kuhu muidu ilmselt mitte kunagi ei satuks!

Kaardiga ise metsas käia on lahe, ent vähemasti sama põnev on maailmameistrivõistlusi jälgida. Võistluskeskused on varustatud suurte LED-ekraanidega, kust lisaks kohapealsele avaneb pealtvaatajatele metsast või tänavarägastikust pingeline triller, kust näeb otsepildis, kes on maailma kiireim, täpseim ja nupukaim. Iga sekund loeb ja saatuslikuks võivad saada ka kõige väiksemad eksimused. Kogu võistluse kulgu selgitavad ja avavad rahvusvaheliselt tuntud teadustajad.

Kui võistlusi parasjagu ei toimu ja metsas müttamisest villand, siis pakub Lõuna-Eesti suviti ka mitmesuguseid teisi tegevusi. Toimub mitmeid kontserte, etendusi ja avalikke üritusi. Maailmameistrivõistlustel on ka kultuuri- ja meelelahutusprogramm, millest kõiki huvilisi osalema oodatakse.

http://woc2017.ee/

Viimati muudetud: 10.04.2019

Teema: Loodus

Soovitame
Uudiskiri