Parimad söögikohad lastega peredele

Allikas: Mariann Liimal, Visit Estonia

Parimad söögikohad lastega peredele

• Eesti köök on täpselt laste maitsele – lihtsad road ja puhtad maitsed.
• Enamik häid söögikohti pakub tegevust lastele – lugemist, meisterdamist või mängunurka.
• Eesti laua ääres on lapsed alati teretulnud, keegi ei vaata viltu.

Kas lastega koos söömine on stress või lõbu? Sõltub sellest, kuhu einestama minna. Lapse nõudmised on lihtsad – ta tahab toitu, mis talle maitseb ja millest ta aru saab, mis see on. Aga tema söömine käib kähku! Ja edasi tahab ta mängida või midagi muud huvitavat ette võtta.

Kui söögikoht on südamliku stiiliga, tunnevad kõik end seal ühtviisi vabalt. Eesti toidukohtade trumbiks on puhtad, ehtsad ja kohalikud maitsed liigse peenutsemiseta. Samuti on siin kombeks lapsi kõikjale kaasa võtta ning nende seltskonnast rõõmu tunda.

Eesti köök saab lastelt kindlasti kõrged punktid. Head lihtsad road on leebelt maitsestatud ja lähevad libedasti alla ka kõige pisematel. Parimates paikades on oma lastemenüüd, tihti värviraamatuna kujundatud. Ja põnnide erisoovidele tullakse naeratusega vastu.

Eraldi lastenurgad on väga levinud ja lapsele jagub mitmesugust põnevat tegevust, kui tal laua ääres igav hakkab. Sest kõik me teame – pisike kõht saab kiiresti täis ja sellest, kuidas suured inimesed nii pikalt laua ümber passida jaksavad, ei saa ükski laps aru.

Põhja-Eestis

Mõni söögikoht on tõeline laste paradiis, hubases Itaalia restoranis Lucca on lastetuba pea sama suur kui restoran ise! Soojal ajal saab mängida avaras aias. Viikingite küla tavern on justkui retk muistsesse viikingite aega, nii hariv kui huvitav. Ning Tallinnas Ülemiste keskuses asuvas perekohvik Moosiumis tervitavad kõiki lapsi lisaks heale kodusele toidule lastemenüüst ka mängumaja ja mänguasjanurk.

Lõuna-Eestis

Mõni koht võlub väikesi koduse atmosfääriga, Amrita kohvik Viljandi linna keskel on täpselt seda sorti mõnus pererestoran. Ülikoolilinnas Tartus on laste lemmikpaigaks Trikster Tihane.

Lääne-Eestis

Haapsalu Soffa kohvikul on hoovi peal lausa oma mänguväljak väikeste külaliste rõõmustamiseks. Pärnus peavad pisikesed põnevaimaks söögikohaks Jahtklubi – suvel käivad seal vägevad piraadimängud laste jaoks terrassile sisse seatud Arabella paadis ja igal ajal saab joonistada, mängida ja lugeda lastenurgas.

Saartel

Lastele maitse järgi on nii menüü kui meeleolu poolest ka Hiiumaal, otse mere ääres asub Roograhu sadama restoran. Hea koht veenduda, milline maitsev elukas on kala. Kõige rohkem põnevust pakuvad pisikestele aga söögikohad, mis peidetud mõne erilise hoone sisse. Saaremaa Veski, mis asub Kuressaare vanimas tuulikus, on just sedasorti koht, mis ei lähe niipea meelest!

Viimati muudetud: 29.04.2022

Teema: Perega reisijale, Söök, Jook ja Ööelu